Wordpress sitesini kendi yaptığımız siteye çevirmek

alistnel

Meraklı
Tepki
6
daha önce wordpress ile kurulmuş ve yayında olan bir sayfayı, front ve back end taraflarını kendimizin yazdığı bir siteye çevirebilir miyim?
yoksa önce alan adını temizleme vs işlerine girmek filan mı gerekiyor?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Yani içerikleri kendi yazdığınız siteye kopyalamak anlamındaysa hayır yapamazsınız. Yoksa WordPress'i silip kendi yazılımınızı mı yükleyeceksiniz?

alistnel

Meraklı
Tepki
6
Yani içerikleri kendi yazdığınız siteye kopyalamak anlamındaysa hayır yapamazsınız. Yoksa WordPress'i silip kendi yazılımınızı mı yükleyeceksiniz?
Evet hocam, wordpressi silip tamamen kendim yazdığım bir sayfayı wordpress'te ilkbaşta oluşturulmuş sayfa ile yer değiştirme.
Sunucu tarafına sayfayı upload ile yükleme yeterlimidir?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Evet hocam, wordpressi silip tamamen kendim yazdığım bir sayfayı wordpress'te ilkbaşta oluşturulmuş sayfa ile yer değiştirme.
Sunucu tarafına sayfayı upload ile yükleme yeterlimidir?
Hocam eğer içeriklerinizi kopyalayacaksanız imkansız olduğunu söyleyebilirim, özellikle de yazılım bilgisi olmayan birisi için.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam gercekten anlamakta zorluk çekiyorum, tam olarak neyi kastediyorsunuz? Diyelim ki bir WordPress blogunuz var ve Hello Word dosyanız var, siz WordPress yazılımınızdaki iceriği veritabanınizdan WordPress olmayan bir yazılıma kopyalamak istiyorsunuz. Doğru mudur? Ne yazık ki daha önce hiç öyle bir araca yada böyle bir şey isteyen birisine rastlamadım, yapmanız aylarınızı alacaktır. Onun yerine kurmak istediğiniz yazılımı localhost'a kurun, WordPress'teki içeriklerinizi kopyala yapiştır yaparak kopyalayın, daha sonra sunuunuzdan WordPress'i silin, sunucunuza yazılımınızı yükleyin ve localhost'taki veritabanınızı kopyalayin sunucunuza.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam, sunucunuzun File Manager'i yada FileZilla üzerinden sunucudaki WordPress dosyalarını silin sonra da istediğiniz yazılımı kurun.

alistnel

Meraklı
Tepki
6
Hocam gercekten anlamakta zorluk çekiyorum, tam olarak neyi kastediyorsunuz? Diyelim ki bir WordPress blogunuz var ve Hello Word dosyanız var, siz WordPress yazılımınızdaki iceriği veritabanınizdan WordPress olmayan bir yazılıma kopyalamak istiyorsunuz. Doğru mudur? Ne yazık ki daha önce hiç öyle bir araca yada böyle bir şey isteyen birisine rastlamadım, yapmanız aylarınızı alacaktır. Onun yerine kurmak istediğiniz yazılımı localhost'a kurun, WordPress'teki içeriklerinizi kopyala yapiştır yaparak kopyalayın, daha sonra sunuunuzdan WordPress'i silin, sunucunuza yazılımınızı yükleyin ve localhost'taki veritabanınızı kopyalayin sunucunuza.
Yok hocam, daha önceden wopressle kurulmuş bir sayfa var ve bende bunu kendi yazdığım -wordpressteki içerilerde orada kalsın önemli değil- tamamıyla bana ait bir siteyle yer değiştirme

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375