Wordpress Seo 2018 İpuçları

kisiselblog

Bağımlı
Katılım
24 Tem 2018
Mesajlar
31
Tepki
0
Wordpress Seo 2018 İpuçları


WordPress SEO 2018 için ne değişecek? Arama motoru optimizasyonu sürekli akışı olan bir alandır. Arama motorları algoritmalarını güncellediklerinden, web sitesi sahiplerinin ve çevrimiçi pazarlamacıların sıralama stratejilerini güncellemeleri gerekir. Sadece birkaç yıl önce, mobil duyarlı tasarım, web tasarım sürecinin bir devamıydı. Şimdiye kadar, Google ve diğer arama motorları ile mobil uyumluluğunu önemli bir sıralama faktörü olarak kullanarak, ana odak noktası haline gelmiştir.
Önümüzdeki yıl, SEO alanında daha fazla değişiklik göreceğiz. Bu nedenle, bu yazıda, wordpress seo 2018 ipuçları hakkında bilgi sahibi olcaksınız.

Aşağıda, WordPress SEO 2018'deki en büyük değişiklikleri bulacaksınız ve web sitenizi onlar için nasıl hazırlayabilirsiniz.

Gelişmiş SERP Özelliklerini kullanın
Geçmişte, Google’ın arama sonucu sayfaları yalnızca web sitelerinin ve PPC reklamlarının bir listesiydi. Bugün çok daha fazlası var. Bilgi Grafiğinden, karusellerden ve özellikli snippet'lerden kutulara yanıt vermek için, web sitenizin görünebileceği daha birçok yer vardır.
Wordpress SEO 2018 Serp Özellikleri
Bu neden önemli? Yeni SERP özellikleri ilk organik arama sonucundan önce görünür. Bu yüzden orada görünen “pozisyon 0” lakabı var. Google'ın bu gelişmeyi geri alma planları bulunmadığından, bunu benimsemeniz önemlidir.
Listeler, tablolar, grafikler kullanın - Bu tür içeriklerin diğer arama emlakları için çekilme olasılığı daha yüksektir.
Soru-Cevap İçeriği Yazma - Google, yanıt kutusunun yanı sıra çözümde sorulan her iki soruyu da içeren sonuçları alır. Sonuç olarak, içeriğinize her ikisini de dahil ettiğinizden emin olun.
Zengin snippet'leri ve yapısal verileri uygulayın - Bu, Google'a içeriğinizin farklı bölümleri hakkında daha fazla bilgi veren işaretleme eklemeniz anlamına gelir. Bunu aşağıda daha ayrıntılı olarak konuşacağız.
RankBrain öğrenin
RankBrain, Google'ın arama sonuçlarını sıralamak için kullandığı bir makine öğrenim sistemidir. Yapay zekânın interneti dönüştürdüğü birçok yoldan biridir ve şimdiye kadar en önemli sıralama faktörlerinin ilk üçü arasındadır. RankBrain'ın en çok önemsediği iki şey şunlardır


Bekleme süresi, kullanıcıların sayfanızda geçirdiği süredir
Tıklama oranı, sonucunuza tıklayan arama yapanların oranıdır.


SEO'da bu kadar önemli bir rol oynadığı için (ve 2018'de bunu yapmaya devam edecek), yeni makinemizi nasıl yenileyeceğimizi bilmeniz önemlidir.Tıklama oranını artırmak için SEO başlıklarınızı, URL'lerinizi ve meta açıklamalarınızı iyileştirmeye odaklanın. Bu Infographic nasıl olduğunu öğrenmek için harika bir başlangıç noktasıdır.
Sesli Arama için Hazır Olun
Teknoloji, insan konuşmasını (en azından İngilizce dili için) güvenilir bir şekilde tanıyabildiği ve üretebileceği noktaya kadar evrimleşmiştir. Sonuç olarak, cihazlarınızı çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, okunabilirlik kurallarına aşina olun ve Yoast SEO kullanıyorsanız, okunabilirlik paneline dikkat edin.
Mobil İlk Dizin Oluşturmaya Hazırlanma
Google önemli bir geçiş yapmak üzeredir. 2016'da büyük G, mobil bir ilk endekste çalıştığını açıkladı. Bu, sitenize bir masaüstü kullanıcısının gözüyle bakmak yerine, Google'a bir mobil cihaz kullanıcısı olarak bakmaya başlayacaktır.
Wordpress seo 2018 mobil masaüstü tablet kullanımı
Bu değişikliğin sonucu, içerik mobil cihazlar için optimize edilmediyse (bir mobil cihazla düzgün bir şekilde erişilemezse) tamamen göz ardı edilecektir. Sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirmek için yatırım yapmayan birkaç kişiden biriyseniz, bu süre yüksek bir zamandır.
Google, anahtarı tam olarak ne zaman yapacağını söylemezken, yeni dizini zaten test ediyor ve önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşebilir. Öyleyse neden önceden zamana hazırlanmıyor?
Hızlandırılmış Mobil Sayfaları Uygulayın (AMP)
Birkaç kez daha önce AMP hakkında konuştuk. Bu, Google’ın arama sonuçlarının kullanıcılara daha da hızlı sunulmasını amaçlayan projelerinden biridir. Ayrıca, bu bölgedeki yeni gelişmeler için kulaklarınızı açık tutun. Bu şekilde, bazı büyük değişiklikler olursa, harekete geçebilirsiniz.

Wordpress Seo 2018 İpuçları
https://www.ugurgunen.com
 
Üst Alt