webmaster

Yazar
Katılım
19 Eki 2019
Forum
323
Reaksiyon puanı
94
Puan
28
Yaş
36
Konum
Webmaster Forum
Windows 10 Etkinleştirmeleri Nasıl Yapılmaktadır?
Her dönemde farkını ortaya koymaya devam eden Windows yazılımı, 10 adındaki işletim sisteminde bazı problemler yaşamaktadır. Kullanıcılar işlemleri gerçekleştirdikten sonra tekrar aktive etmek durumunda kalınabilir.
Dünya üzerinde en popüler bilgisayar yazılı olan Windows işletim sistemleri hakkında oldukça farklı görüşler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Sunulmuş olan çalışma birçok kişiyi memnun etse de genel anlamda yaşanılan yavaşlık ve tekrar aktivasyon edilmesi problemleri can sıkıcı olmakta. Formlar ve siteler üzerinde yapılan yorumlara göre çok daha başarılı bir sitem kurulması beklenilmişti. Hızla gelişen teknolojiye daha uyumlu ve gelecek dönemde yapılacak yazılımları beklemenin önüne geçilmesi gerekmekteydi. En önemli nokta olan Windows 10’u etkileştirme işlemini ilk defa yapacak olan veya tekrarlamak zorunda olanlar için sistemi tanıtan bir yazı düzenledik.

Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir?

Zaten otomatik olarak sistemi kurmaya başladığında bu aktivasyon evresi zorunlu bir olay. Yani bu işlemleri yapmadan işlem yapmanıza imkan yok. Aynı zamanda daha sonradan eklemek isteyeceğiniz bazı programlar ve eklemeler için bu kurulumu yeni baştan yapmanız gerekebilir. Elinde bu bilgilere ihtiyaç duyduğu halde izlemesi gereken yolu bulamayan için tekrar anlatıyoruz. Diğer taraftan piyasa üzerinde çok düşük rakamlarda olan Windows 10 etkinleştirme anahtarlarını asla kale almayın. Birçok haksız kazanç sağlamak isteyen kişi bulunmakta ve internet üzerinde her türlü girişimi gerçekleştirmekteler. Böyle konularda olabildiğince işi bilen kişiler ve orijinal ürünlerle muhatap olmanız gerektiğini dikkat etmelisiniz. Bu aşamadan sonra yapmanız gerekenleri sıraları şekilde takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • İlk olarak Windows 10 kurulum işlemini başlatın.
 • Etkinleştirme için açılan ürün anahtarı kısmına, istenilen şifreyi doğru şekilde yazın. 25 karakterden oluşan bu anahtarın doğru olduğundan emin olmalısınız. Doğru olan şifrelerden sonra ileri butonuna tıklayarak işleme devam edin.
 • Tamamlama onayı geldikten sonra direk olarak kullanıma başlayabilirsiniz.
Kurulum sonrasında sadece ürün anahtarı kullanarak işlem yapmak içinse bu işlemleri yapmanız gerekmektedir;

 • Windows tuşuna bastığınızda çıkan Başlat tercihi tıklayın
 • Bu noktada ayarlar menüsü olması gerekli, o butonu seçin
 • Üçüncü olarak güncelleştirme ve geliştirme seçimini yapın
 • Sağ tarafta bulunan etkinleştirme sayfasını açın
 • Açılan sayfanın altında ürünü etkinleştir adında bir seçenek olacaktır, bunu onaylayın
 • Açılmış olan ekrana 25 karakterli ürün anahtarını yazın ve ileriyi tıklayarak devam edin
Windows 10 Özellikleri Nelerdir?

Daha kullanmamış olan veya kullandığı halde tam olarak anlamamış olanlar için Windows 10 özelliklerini araştırdık. Şu anda dünya da sayısı bilinmeyecek kadar çok insan bilgisayar ve internet kullanmaktadır. Bu uygulamaları kimileri kısıtlı kullanırken kimileri de farklı ekipmanlarla destekleyecek kadar iyi tanımaktadır. Bakıldığı zaman da Windows 10’nu daha verimli kullanmak için yapılabilecekleri öğrenmek kesinlikle çok sayıda insanın dikkatini çekecektir.

 • Windows 10 görev çubuğu niteliklerini öğrenmek kesinlikle işe yarayacaktır. Bugüne kadarki en iyi yazılım olarak kabul edilmesinin haklı nedenleri var. Bu alanda her türlü programın hangi donanımı kullandığını rahatlıkla görebilir ve istemediğiniz durumlara karşı müdahale edebilirsiniz. Böylelikle her türlü sorun ve problemi ortadan kaldıracak bir takip mekanizmasına sahip olmuş olursunuz.
 • Telefonlara oranla bilgisayarlar üzerinden ekran görüntüsü almak son derece zordur. İlk olarak PsSysRq tuşuna basıp, daha sonra Paint’ten sayfa açıp üzerine kaydetmekteydiniz. Ancak bu sürümde yapmanız gereken Windows tuşu + Shift + S kombinasyonu oluşturarak kesinlikle yapmak istediklerinizi dilediğiniz ebatlarda tasarlayabilirsiniz.
Bu bilgiler ışığında son derece etkili çalışmalara imza atabilirsiniz. Tüm bilgisayar kullananların yakından takip ettiği Windows işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olunması oldukça faydalı olacaktır.
 

Celil

Webmaster Forum
Admin
Ticaret
4 (100%)
Katılım
5 May 2019
Forum
638
Reaksiyon puanı
285
Puan
63
Konum
İstanbul
Ayrıca Windows 10 oem key ucuza satın alabilirsiniz 10-25 TL civarında, sadece 1 kez kullanabiliyorsunuz. Alırken dikkat edilmesi gereken şey satıcının puanı, ürün yorumları vs. bakılması gerekiyor. Oem Key'ler sıkıntı çıkarmaz. Arkadaşlarımdan vs. kullanan var.
 
Üst Alt