WhatsApp’ın Android Sürümüne Sohbet Sabitleme Özelliği Getirildi

EasyFish

Bağımlı
Katılım
8 Nis 2022
Mesajlar
49
Tepki
2
Gün geçmiyor ki WhatsApp genç çiftleri birbirine düşürecek yeni bir özelliğe daha imza atmasın. Mayıs ayının başlangıcında WhatsApp’ın Beta sürümünde görülen sohbetleri başa sabitleme (pin) özelliği, bugün Android kullanıcılarına güncelleme olarak sunuldu. Bunun anlamı ne demek bildiğiniz gibi, yakında başımızı yakan son görülme ve mavi tikten sonrasında başa tutturmadığımız için de oldukça kötü çarşı pazar karışabilir.

Pin’lenmiş yada başa tutturulmuş gönderiler yardımıyla, istediğimiz WhatsApp kullanıcılarını söyleşi bölümünün hep en üstünde tutabileceğiz. Bilhassa WhatsApp’ı etken olarak kullanıyorsanız ve ekranı aşağıya yukarı sürükleme maratonundan sıkıldıysanız, WhatsApp’ın bu özelliği sizin için sevindirici olabilir.


Sabitlenmiş sohbetler, başka konuşmalarda yeni mesajlar olsa bile devamlı en üstte yer alacak, böylece bizlerde devamlı olarak yazıştığımız kişileri listede iğne arar benzer biçimde aramaya gerek kalmadan elimizle koyduğumuz yerde bulabileceğiz.

WhatsApp’da Konuşma Iyi mi Sabitlenir?​


whatsapp-pin.png


  • Google Play Store üstünden WhatsApp’ın en güncel sürümünü (2.17.190) yükleyin yada cihazınızdaki WhatsApp’ı en güncel sürüme güncelleyin.
  • WhatsApp’a giriş yaptıktan sonrasında sabitlemek istediğiniz sohbete basılı tutun ve üst menüde çıkan seçeneklerden Pin işaretine tıklayın.
  • Pin’i kaldırmak yada değişik Pin’ler ekleme için de gene aynı adımı tersine yine edebilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi şimdilik bir tek Android cihazlar için sunuldu. Kısa süre içinde güncellemenin iOS kullanıcılarına da sunulması planlanıyor.

Bir iOS kullanıcısı olarak şahsen özelliğin bizim platform tarafına geç gelecek olmasına sevindim. Zira WhatsApp’ın geç gelecek olan güncellemesi; en iyi arkadaşımı mı, yoksa kız arkadaşımı mı üste pinlemem gerektiği hakkında düşünmek için vakit tanımış oldu.

Tişikkirlir WhatsApp (Siz en üste kimi Pin’leyeceksiniz?)
 
Üst Alt