Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Katılım
5 May 2019
Mesajlar
3,177
Çözümler
29
Tepki
1,776
Puan
3,228
Yaş
17
Konum
İstanbul
Meslek
SEO Uzmanı
Whatsapp Nasıl Toplu Mesaj Gönderilir?
Whatsapp üzerinde kayıtlı olan akrabalara toplu olarak her bayram mesajlar gönderilir. Bu özelliği bilmeyen birçok kişi bulunmaktadır. Whatsapp’ın toplu mesaj özelliği sayesinde sevdiklerinizin tümüne aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik sayesinde herkese tek tek aynı mesajı atmanıza gerek yoktur. Bu özellik günlük hayatta uygulama kullanımında çok işinize yarayabilir. Toplu mesaj sistemi işletim sistemine göre değişiklik gösterebilir.

whatsapp-toplu-mesaj.jpg


Android için Toplu Mesaj Listesi
Android işletim sistemi için toplu mesaj listeleri bulunur. Bu özellikleri aktif etmek için öncelikle WhatsApp uygulamasını açınız. Ardından şu adımları takip ediniz;
  • WhatsApp’ı açtıktan sonra sohbetler ekranına geliniz.
  • Yukarıda yer alan menü seçeneğine tıklayarak toplu mesaj seçeneğine dokunun.
  • Bu alan içerisinde kişileri seçerek listenize kişiler seçebilirsiniz. Seçtikten sonra oluştura basınız.
Toplu mesaj listesi bu şekilde oluşturulur. Bu işlemlerle beraber bir mesaj gönderdiğiniz zaman toplu mesaj listenizde olan herkese aynı mesaj gider. Tüm alıcılar mesajları normal bir mesaj olarak alırlar. Yolladığınız mesaj toplu mesaj listesi adı altında görünmez. Telefonunuzun rehberine kayıtlı olan herkese toplu mesaj atabilirsiniz. Toplu mesaj listesini düzenlemek için listeyi düzenle ismine basarak kolaylıkla düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Çıkartmak istediğiniz kişileriyse üzerine basılı tutarak kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bunun için uzun basmanız gerekebilir. Ek olarak alıcı ekleyebilmeniz de mümkündür.

iOS için Toplu Mesaj Listesi
İphone için toplu mesaj listesi oluşturmak son derece kolaydır. Bu işlemler için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Adımlar;
  • Öncelikle WhatsApp’ı açtıktan sonra Sohbet ekranına geliniz.
  • Ekranın üstünde yer alan toplu mesaj listesi tuşuna dokununuz.
  • Dokunduktan sonra ekranın aşağısında duran yeni listeye basınız.
  • Bu listeye istediğiniz kişileri ekleyerek oluştur tuşuna basabilirsiniz.
Bu adımları takip ederek toplu mesaj listesi oluşturabilirsiniz. Toplu mesaj listesi oluşturabilmek için seçeceğiniz kişilerin rehberinize kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca tek bir liste değil birden fazla gönderim için kullanabileceğiniz liste oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanabileceğiniz birçok listeniz hazırda bulunmuş olur. Toplu mesaj listesini düzenlemek istiyorsanız listeyi düzenle bölümüne basarak kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.
 
Üst Alt