"WF'den Haber Geldi ! Admin'in Mesajı Sevenlerini Üzdü, Celil ve Somebach Dayanamadı."

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
WF'den Haber Geldi ! Admin'in Mesajı Sevenlerini Üzdü, Celil ve Somebach Dayanamadı.

? Ne alâkâ, ne oldu diyeceksiniz.

Sorun yok WF'liler, rahat olun. Dandik haber sitelerinin parodisini yapmak için yazdım bunu.

Biliyorsunuz ki günümüzde hit çekmek için en iyi yöntem Survivor ve Masterchef haberi yapmak, bazı haber siteleri var ki bu işin içinden geçiyorlar resmen.

"Masterchef ... Öldü, Sevenleri Yasa Boğuldu, ... Şef Açıklamıştı" tarzı haberler yaparak ziyaretçi çekiyorlar, özellikle Haberler *başkentimiz* isimli haber sitesi bunu çok yapıyor, çok komiğime gidiyor.

TV programlarını izlemem, Survivor ve Masterchef de izlemem ama bu programlar üzerinden ne primler yapılıyor, neler neler.

Sizin bu konudaki fikirleriniz neler ?

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
bu prim değilki seo yapmak için yapılan birşey. mesela squid game kaç bölüm yazınca cnn çıkıyor bu seo sayesinde. 50 tane başlık koymasa ve uzatmasa çıkmaz

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
bu prim değilki seo yapmak için yapılan birşey. mesela squid game kaç bölüm yazınca cnn çıkıyor bu seo sayesinde. 50 tane başlık koymasa ve uzatmasa çıkmaz
Biliyorum SEO için hocam, ben koydukları başlıkların sayısından bahsetmiyorum, başlıkların içeriği yalan haber, ilgisi yok.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Biliyorum SEO için hocam, ben koydukları başlıkların sayısından bahsetmiyorum, başlıkların içeriği yalan haber, ilgisi yok.
İşte hocam içeriği yalan değil genelde en üstte öezt kısmında cevabı bulunur. içeriği yalan değil sadece SEO için uzatılmış.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
İşte hocam içeriği yalan değil genelde en üstte öezt kısmında cevabı bulunur. içeriği yalan değil sadece SEO için uzatılmış.
Hocam o uzatılmış sayfaları demiyorum, onlar için geçerli olabilir belki ama ben konuyu açarken bir haber üzerine açtım, haberde "x kişisi öldü mü?" diye başlık olsa tamam, haberin başlığında "x kişisi öldü" yazıyordu, kesinlik belirtip sonradan çeviriyordu, buna yalan diyorum ben sizinle zıtlaşmak gibi olmasın, yanlış anlamayın. Diğer konularda dediğiniz gibi zaten, evet seo için ama yine de etik değil.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Hocam o uzatılmış sayfaları demiyorum, onlar için geçerli olabilir belki ama ben konuyu açarken bir haber üzerine açtım, haberde "x kişisi öldü mü?" diye başlık olsa tamam, haberin başlığında "x kişisi öldü" yazıyordu, kesinlik belirtip sonradan çeviriyordu, buna yalan diyorum ben sizinle zıtlaşmak gibi olmasın, yanlış anlamayın. Diğer konularda dediğiniz gibi zaten, evet seo için ama yine de etik değil.
Hocam sizin dediğiniz konu da seo için zaten. yani hem x kişisi öldü mü yazınca çıkar hem x kişisi ölmedi yazınca çıkar olay bu

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Şöyle düşünmek lazım hocam haber sitesinin amacı squid game kaç bölüm vermek mi? Bu haber siteleri böyle başlıklarla gerçekten emek veren blog sahiplerini geçiyorlar. :) Üst üste başlık yazmakta aslında seo taktiği değil aynı taktiği kendi sitenizde uygulayın google spam görecektir :) Ancak haber sitesi oldupğundan google o sitenin otoritesinden dolayı buna göz yumuyor gibi bir şey oluyor.
google siteler eski tarihli olduğu için spam görmüyor büyük haber sitelerini mesela hürriyet sanırım 1998 de açıldı websitesi

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Elimde 1998 kayıtlı domain var o zaman bende spam yapayım ne dersin hocam olur mu? ?
Hocam eğer boşa düşüpte siz aldıysanız olmaz ama eğer siz 1998 de kayıt ettiyseniz ve popüler ise evet olur. Zaten bu hürriyet habertürk vs. soylu siteler o yüzden sorun olmuyor

Üst Alt