website animasyon x-shader/x-fragment hakkında ?

lukaywalker

<lukaywalker></lukaywalker>
Tepki
5
şu zamanlarda yaptığım birçok animasyon oldu websiteleri için keyframe ve svg kulanarak veya css bazında fakat genelikle yazdığım kodların hadde hesabı olmuyor ve oldukça uzun sürüyor tabi işin eğlenceside oluyor. ben artık bu css ve js kısmında kendimi tamamlanmış hissetiğim için farklı bir arayışa çıktım daha ne kadar ileriye gidebilirim diye bazı bakınmalarım sonucu şöyle bir type script varlığından haberdar oldum.
x-shader/x-fragment veya sadece x-shader bu scriptle işleriniz oldukça kolaylaşıyor... fakat hayatımda ilk defa araştırma yaparken tıkanmaya başladım elimde çok fazla bir kaynak yok rahat öğrenim için. öncelikle bu arkadaş glsl-canvas ve shader language support plugin'lerini kullanıp sana üst seviye animasyon yapma imkanını sunuyor fakat hala tam mantığını çözemedim.

ha bu arada bu animasyonlara örnek vericek olursak şöyle karşınızda iki link bırakıyorum:
artisansdidees
ycwcodepen
Aslına bakarsanız bu web sitesi değil bildiğiniz sanattır. artık kaynak problemi yaşadığımdan bende zihnimdekileri kod satırlarına dökmekte zorlanıyorum
bu konu hakkında bir bilgisi olan yardımcı olabilecek birisi veya bu konuyla ilgili bir kaynağı olabilecek herhangi biri var mıdır ?

• HLSL - High-Level Shading Language
  • GLSL - OpenGL Shading Language
  • Cg - C for Graphics
not edit: Bilgisayarınız düşük ir seviyeyse web siteleri çok kasabilir hatta google bile çökebilir

Üst Alt