Web yazılım ofisi kurmak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Punisher

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar. Sizlerden değerli bilgileriniz dahilinde öneriler ve cevaplar almak istiyorum.

Ben Web yazılım ofisi kurmak istiyorum bu konuda nelere dikkat etmeliyim? Neler hakkında bilgi sahibi olmalıyım? Bu konular da aydınlatırsanız sevinirim. Tek başımayım bu arada kafama göre bir ortak bulamadım:)

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Toltek

Eski üye
Tepki
49
Şirket kurmaya harcıycağın parayı reklam ve tanıtıma harcasan daha mantıklı olur. Şirket kurman sadece fatura kesmene sigorta muhasebe sacma sapan vergiler vs... Ortada olağan üstü kriz ve corona var. Home office sana uygun olucaktır. Tabiki herkes ister güzel bir ofis güzel bir firma gelsin müşteriler, İlerde umarım olur. Şirket açınca sadece giderlerin artıcak şartlar ortada bunun yanında stresinde... Sağlıklı düşün başarılar dilerim..

Punisher

Üye
Tepki
2
Öncelikle web tasarım/yazılım konusunda kendine güveniyor musun? Büyük bir iş gelince yapıcak cidden gücün ve vaktin var mı?
Back end ve front end konusunda tam olarak neyde başarılısın?

Bu soruları kendine sorduktan sonra belli şeyler zaten kafanda oturuyor, şu şekil yapar ederim diye.

Sonra geldik resmiyet boyutuna, tek başınaysan şahıs firması olarak kurmanı tavsiye ederim. Muhasebeciye ihtiyacın olacak, onada her ay belli bir ücret ödemen lazım diye hatırlıyorum.

Reklamları ilk başta direkt vermen lazım, kazanayım öyle vereyim muhabettiyle bir yere gelmen ilk başta zor olacaktır. Forumlarda konu açarsın, birde adwords reklam çıktın mı gerisi facebook instagram reklamı çıkman olur.

Mutlaka ama mutlaka insanlara hızlı yanıt ver, canlı destekde whatsappda vs. gecikmeden yanıt alan müşteri kendine ilgi verildiğini hisseder ürün alma potansiyeli artar. Aynı şekilde müşteri ilişkilerinde düzgün konuşmaya, ciddi bir şekilde konuşmaya dikkat etmelisin.

Aklıma gelenler bunlar diğer arkadaşlarda yanıt verir onlarda düşüncelerini katıcaktır. @Admin @Toltek @Talha

Öncelikle cevap verdiğin ve bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim.

tasarım konusunda kendıme guvenım tam yazılım bıraz zaman alabılıyor. buyuk bır iş geldiğinde çok zorlanacağımı biliyorum fakat bir noktadan sonra işi resmiyete dökmek gerektiğini düşünüyorum bu yuzden böyle bir fikir oluştu. İlk etapta zorlanacağımın farkındayım sizinde dediğiniz gibi reklamlar sayesinde iş te geleceğinden eminim. en kötü 1 tane editör arkadaş le başlamam gerekecek en azından müşteri yanıtı ve şirket içi yazısmalar ile ilgilenip yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. tekrardan teşekkürler

Punisher

Üye
Tepki
2
Şirket kurmaya harcıycağın parayı reklam ve tanıtıma harcasan daha mantıklı olur. Şirket kurman sadece fatura kesmene sigorta muhasebe sacma sapan vergiler vs... Ortada olağan üstü kriz ve corona var. Home office sana uygun olucaktır. Tabiki herkes ister güzel bir ofis güzel bir firma gelsin müşteriler, İlerde umarım olur. Şirket açınca sadece giderlerin artıcak şartlar ortada bunun yanında stresinde... Sağlıklı düşün başarılar dilerim..

çok teşekkür ederim bunları tekrardan düşüneceğim sizin dediklerinizden sonra.

iyi forumlar

Üst Alt