Celil

Webmaster Forum
Admin
Ticaret
5 (100%)
Katılım
5 May 2019
Forum
896
Puan
63
Yaş
16
Konum
İstanbul
Meslek
SEO Uzmanı
Web sitesi Kurma
Günümüzde hemen hemen her firmanın bir adet web sitesi bulunur. İnternet üzerinde varlığını gösterememek büyük bir eksikliktir. Bu durumu gidermek için günümüzde web sitesi edinmek oldukça basittir. İşletmenizin daha fazla potansiyel müşteri edinebilmesi için web sitesi kurması gerekmektedir. Bu durumu avantaja çevirebilmek için tek yapmanız gereken web sitesi açmaktır. Bir web sitesi herhangi bir ürünün online olarak satışını yapabilir. Eğer işletmenizin adına herhangi bir site yoksa bu sizin müşterilerinizin kesin olarak kaçtığına işarettir. İnsanların sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını engellemek sizin dijital alanda büyümenizi engeller. O nedenle işletmenizle alakalı bir web sitesi kurduğunuzda içerisine ürünleri ekleyebilirsiniz. Kendi marka değerinizi bu tarz hareketlerle yükseltebilirsiniz.

Web sitesi Nasıl Kurulur?
Günümüzde web sitesi kurmak için bazı bilgiler gerekebilir. Web sitenizi kurmak için bu adımları takip etmeniz gerekmektedir. Günümüzde birçok site kurma aracıyla kolaylıkla site kurabilirsiniz. Bu alanda Joomla, Wix gibi birçok web sitesi kurabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Ancak web sitesi kurmadan önce yapmanız gereken ilk şey domain yani alan adı satın almaktır. Kendi işletmenizin veya faaliyetinizin adına uygun olarak bir alanı adı edinerek ilk işe başlayabilirsiniz. Alan adı edindikten sonra uzantısı .com olarak belirleyebilirsiniz. Alan adı oluşturduktan sonra site kurma işlemlerine başlanabilir. Bunun gibi işlemlerin ardından kendinize hazır bir web sitesi kurabilen bir aracı örnek alabilirsiniz. Web sitesi kurmak için günümüzde en popüler sistemlerden birisi Wordpress sistemidir. Kullanıcılara sunduğu birçok eklenti sayesinde tercih edilmektedir. Wordpress sisteminden sonra Wix bu konuda oldukça iddialı bir konumda yer almaktadır. Günümüzde birçok firma Wix ile birlikte kolayca web sitesi kurmaktadır. Bu sayede ekstra olarak ayrı yapılması gereken işleri tek bir çatı altında halledebilmektedir. Ücretsiz web sitesi kurma makalemize göz atabilirsiniz.

websitesi-nasil-kurulur.jpg


Wix
Wix ile kendi sitenizi kolaylıkla baştan yaratabilirsiniz. Herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kolaylıkla kendi web sitenizi sadece seçerek oluşturabilirsiniz. İçerisinde kendinizi kişisel kılabilecek birçok özellik bulunmaktadır. Wix ile site kurduktan sonra sitenizin SEO planını dahi kendiniz yapabilirsiniz. Wix aracı sayesinde birçok işlemi kolaylıkla yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Wix içerisinde kendi sanal mağazanızı oluşturabilir ve buna uygun olarak hareket edebilirsiniz. Sanal mağaza oluşturarak ürünlerinizi kolaylıkla online olarak satabilirsiniz. Wix çoklu kullanımlar için mükemmeldir. İçerisinde güzel bir blog oluşturarak seyahat yazıları, yemek yazıları ve genel bilgiler hakkında bir blog sitesi dahi kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca günümüzde bilinildiği üzere birçok kullanıcı akıllı telefon üzerinden sitelere erişim sağlamaktadır. Bu durum internet sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmasını gerektirir. Wix ile tüm siteler mobil cihazlarda harika görünür. Bu sayede akıllı telefonlar üzerinden veya tabletler üzerinden Wix ile kurulmuş sitelere kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Kendi alan adınızı hemen almadıysanız Wix sizlere bu hizmeti de sağlamaktadır. Markanıza uygun kişisel bir alan adı seçerek özel olarak domain alma şansınız bulunmaktadır.
Wix kolay kullanım imkanı sunduğu için tek bir yerden yönetme imkanı sunar. İçerisinde bulunan panel sayesinde birçok hizmeti kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendi sitenizi geliştirmek içerisinde 200’den fazla eklenti bulunmaktadır. Wix ile web sitesi kurmak için şu adımları izleyebilirsiniz;
  • Ücretsiz olarak Wix hesabı açarak kayıt olun.
  • Ardından kendinize bir tema seçini.
  • Site içerisinde kişiselleştirme yaparak video, görüntü ve içerikleri özgün kılın.
  • Ardından sitenizi tüm dünyayla paylaşmaya hazırsınız.
Siteniz büyüdükçe içerisinde sanal mağaza veya rezervasyon sisteminizi kurabilirsiniz. Wix içerisinde site kurmak bu şekildedir. Webmaster Forum ailesi olarak sizlere web sitesi kurulumunu gösterdik :)
 
Üst Alt