VMware Nedir?

ZarorrDe

Bağımlı
Tepki
0

VMware Nedir?​

VMware Nedir?

1998 tarihinde VMware 5 değişik ‘’BT uzmanı’’ tarafınca kurularak piyasaya sürülmüştür. VMware çoğu zaman sanallaştırma değişen teknolojinin üstüne yazılımlar geliştiren yazılım şirketi olarak bilinmektedir. Kurulduğu günden bu yana sektörde etken düzeyde etkinlik göstermiş ve başarıya ulaşmış projelerde varlığını sürdürmeyi başarmış düzeydedir. VMware şirketi geliştirdiği yazılımlar yardımıyla sanallaştırma teknolojisinde önder duruma ve rakipsiz hale gelmeyi başarmıştır.

Hal bu şekilde olunca piyasaya birçok değişik proje çıkararak etken şekilde etkinlik göstermeyi başarmıştır. Günümüzde sanallaştırma teknolojisinde en fazla tercih edilen firmaların başlangıcında VMware gelmektedir. İmalat etmiş olduğu sanallaştırma teknolojileriyle adından çoğunlukla söz ettirmeyi başarmış durumdadır. Bilgisayarlarda kullanmış olduğumuz masaüstü versiyonlar ile server tarafında etken olarak kullanılan birçok uygulamada varlığını sürdürmektedir.

VMware Ne İşe Yarıyor?

VMware etken olarak sektörde adından çoğunlukla söz ettirmeyi başaran ustalaşmış bir sanal teknoloji şirketi olarak biliniyor. Server ve kullanıcı yöneticilerinin pek oldukça sanal teknoloji projesini oluşturmasına destek olmaktadır. İmalat etmiş olduğu sanallaştırma yazılımları neticesinde kullanıcılar pek oldukça gereksinimlerini yazılım üstünden giderebilmektedir. Böylelikle sanallaştırma teknolojileri etken ve ergonomik bir halde kullanılabilir. VMware yazılımları günümüzde sunucu ve desktop olmak suretiyle 2 değişik platform için hazırlıklar yapıyorlar.

VMware birden fazla sayıda bilgisayarlarınıza işletim sistemleri kurmanıza olanaklar tanır. Böylelikle dual boot metotlarını kullanmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızda arzu ettiğiniz seviyede işletim sistemlerinizi kullanabilirsiniz. VMware bu alanda son aşama işlevsel ve etken bir şirket olarak bilinir. Bilgisayarınız üstünde denemekten çekindiğiniz herhangi bir işlemi oldukça süratli ve kolay bir halde VMware üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle yeni sanallaştırma teknolojileri alanında yazılım projeleri yapmaya VMware oldukça destek olacaktır.

Manuel olarak boot fonksiyonuyla çalışan yazılımları deneyimleyebilirsiniz. Bu alanda VMware son aşama etken ve ustalaşmış bir araçtır. Hususi yapacağınız işlemlerinizi değişik boyutlarda işletim sistemlerinde yükleme yapmadan tecrübe etme yapabilirsiniz. Böylelikle ortaya daha ustalaşmış projeler çıkarma olasılığına haiz olmuş olmuş olursunuz. Bununla birlikte Linux işletim sistemini desteklemeyen yazılımları çalıştırmak için de VMware aracı kullanılmaktadır.

VMware aracı oldukça süratli bir halde emek harcama olanağına haiz durumdadır. Böylelikle süratli bir halde işlevsel bir alanda etkinlik göstermeyi başarıyor.

VMware Server Alanında Ne İşe Yarar?

VMware bununla birlikte sunucular üstünde de oldukça ergonomik işlemlere haiz durumdadır. Bir tek server ortamı üstünden birden fazla işletim sistemini oluşturabilmenize VMware olanak sağlar. Aynı oluşturacağınız işletim sistemlerini bölümlere ayırma mevzusunda da son aşama yeterlilik sahibi bir araçtır. Ergonomik bir halde oluşturulan serverları yönetebilir, ek olarak bu serverları başka kişilerin kontrolüne verebilirsiniz.

VMware sizlere hem uzaktan erişim hem de yakından erişim özelliği elde eden son aşama fonksiyonel bir cihazdır. Oluşturacağınız sanal serverları kolaylıkla askıya alabilir, arzu ettiğiniz zaman askıdan çıkarabilirsiniz. Denetim tamamen size aittir. VMware arzu ettiğiniz kadar IP adresi oluşturma ve atama işlemine vakıf kılıyor. Bu özelliğiyle bayağı fazla tercih edilerek ön plana çıkmaktadır.

VMware Kullanımı Iyi mi Gerçekleşiyor?

VMware kullanımı oldukça ergonomik ve kolay bir halde gerçekleşiyor. Kişilerin bir tek bu alanda birazcık donanım sahibi olmaları gerekiyor, böylelikle işlemlerini oldukça süratli bir halde gerçekleştirebilme olanağına etken olarak erişmiş olurlar. VMware sisteminin çapraz özelliğe haiz platform sistemi bulunmaktadır. VMware kullanımı şu araçlar üstünde gerçekleşiyor. Bunlar; VMware Workstation, VMware Fusion ve VMware player şeklindedir. Bunlar üstünden kolaylıkla VMware kullanımı gerçekleştirebilir, etken olarak faaliyetlerinizi sürdürebilme olanağına kavuşabilirsiniz.

Yukarıdaki sayılan versiyonların bütünü VMware desktop Windows cihazlarda kullanılacak sürümler için geliştirilmiştir. Böylelikle sorunsuz ve süratli bir halde kullanabilme olanağına erişmiş olmuş olursunuz. VMware bu mevzuda sizlere geniş fonksiyonlu işlemler yapabilme, işlemlerinizi süratli bir halde oluşturabilme işlemleri sunmaktadır.

VMware serverları kurabilmeniz için birincil kaynaklı bir işletim sistemine ihtiyacınız bulunmuyor. Kurulumu son aşama kolay ve süratli olarak gerçekleşiyor. Fakat kişilerin burada dikkat etmesi ihtiyaç duyulan konulardan birisi de server hakimiyetidir. Server hakimiyetini başarıya ulaşmış bir halde yönetemeyen kişiler VMware sorunlarını çözmede bayağı fazla problemle karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısıyla bu alanda kendinizi eğitmeniz ve geliştirmeniz son aşama mühim bir fonksiyonel etmene ev sahipliği yapmaktadır.

VMware masaüstü versiyonları şeklinde kullanıcı versiyonlarını kullanmakta son aşama pratiktir. VMware alanında sistem yöneticinizde detaylı bilgiler almanız VMware kullanımı açısından sizlere pratiklik sağlar.

Üst Alt