VGM Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? | VGM Burs Nedir ? | Kimler VGM bursa başvurabilir? | VGM Bursu Ne Kadar?

HasanEcd

Eski üye
Tepki
23
vgm-burs-basvuru_16_9_1569005352.jpg

VGM Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

VGM bursuna başvurmak istiyor iseniz Vakıflar Genel Müdürlüğü sitesine girip formu doldurmalısınız.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru sitesine girip başvurmak için tıklayınız.

VGM, 15 kasım 2021 tarihinden sonra gelen başvuruları kontrol edecek ve Burs Yönetmeliğine göre kazanan insanlara burslarını verecek.

VGM Burs başvuruları sadece 1 Kasım 2021 ve 15 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Tarihi kaçıran öğrenciler için bu sene başka bir başvuru yapma şansı bulunmamakta.

VGM Burs Nedir?

VGM Burs, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de durumu kötü, ihtiyaç sahibi olan öğrencilere karşılık beklemeden verilen burslardır.

Kimler VGM Bursuna Başvurabilir?

VGM bursuna başvurabilecek öğrenciler "Ortaöğrenim", "Yükseköğrenim" ve "Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim" gören kişiler olacaktır.

VGM Bursu Ne Kadar?

VGM Bursu Ortaöğretimde eğitim gören öğrenciler için aylık 100 TL, yükseköğrenimde eğitim gören öğrenciler için aylık 400 TL ve Türkiye'de yaşayan ve Türkiye'de bulunan eğitim kurumlarında okuyan yabancı yükseköğrenim gören öğrencilere ise 600 TL olarak sınıflandırılmıştır.

VGM Bursları Nasıl Ödenir?

VGM Tarafından bursu kazanmaya hak kazanan öğrenciler okullarının olduğu ilin VGM müdürlüğünden gelen evraklar ile öğrencinin adına açılan banka hesap numaralarının üstüne gönderilir.

Öğrenci için açılacak olan hesabın bulunduğu ilde olan bir Vakıfbank Şubesinden açılması gerekmekte.

Vakıfbank şubesi bulunduğunuz yerde yok ise Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir.

VGM Tarafından bursu kazanan öğrenciler "eğitim" döneminde verilen her aylık bursu, her ayın 10'unda banka hesaplarına gönderilecek.

VGM Bursları her "eğitim" döneminde 8 ay boyunca "Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs" tarihlerinde ödenecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim bilgilerine ulaşmak istiyorsanız;
www.vgm.gov.tr adresine gidebilirsiniz.

Üst Alt