Türk oyun şirketi Microsoft ve Google'ı geçti

Türk oyun şirketi Microsoft ve Google'ı geçti

Peak Games, dünya genelinde mobil uygulamalardan en çok gelir elde eden firmaların sıralandığı App Annie 2017 Top-52 listesinde yer alma başarısını gösteren ilk ve tek Türkiye merkezli şirket oldu. Peak Games, listeye 37’nci sıradan girerek, mobil uygulama pazarında Microsoft ve Google gibi devleri geride bıraktı.
Geliştirdiği mobil oyunlarla küresel çapta 500 milyondan fazla kişiye ulaşan Peak Games, App Annie tarafından mobil uygulama pazarında dünya devleri arasında gösterildi.

Uygulama geliştiren teknoloji şirketlerinin 2017 yılında App Store ve Google Play platformlarından elde ettikleri gelirler bazında sıralandığı 52 şirketlik listede 37'nci sırada yer alan Peak Games, pazardaki küresel devlerin birçoğunu geride bırakma başarısını gösterdi.

Listede Türkiye merkezli tek şirket olarak yer alan Peak Games, listede merkezi Avrupa'da bulunan şirketler arasında ise üçüncü sırada yer aldı. 60 kişilik bir ekibe sahip olan şirket, geçtiğimiz yılın sonunda tüm kart oyunlarını 100 milyon dolar karşılığında küresel oyun devi Zynga'ya satmıştı.

Hazırladığı araştırma ve yayınladığı raporlarla mobil uygulama pazarının nabzını tutan App Annie'nin listesinde Türkiye'den Peak Games'in yanı sıra ABD'den 16, Japonya'dan 15, Çin'den 11, Güney Kore'den 4, Finlandiya'dan 2, Fransa, İrlanda ve Avusturalya'dan birer şirket bulunuyor. Listede Kanada, İngiltere ve Almanya gibi geniş mobil uygulama ekosistemine sahip ülkelerden herhangi bir şirket yer almıyor. Türk oyun şirketleri
 

3PsYcho

Eski üye
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
154
Tepki
10
Teşekkürler
 
Üst Alt