Thodex Olayı

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba öncelikle forumdan olan ve olmayan tüm mağdurlara geçmiş olsun diyorum eğer iddialar doğruysa ki her şey doğruluğu kanıtlar nitelikle.

Ben dün bir yazı yazmıştım forumda ve yayınlamayıp önbelleğe kaydettim, kripto para konusuyla ilgiiydi ama şu anda yayınlamayacağım.

Thodex Türkiye'nin Global lisansı ilk kripto para borsası olarak biliniyordu. Geçmişte bir çok reklam kampanyaları oldu ve adını duyurdu, kurucusu Forbes'a kapak resmi oldu, birçok büyük TV kanalında canlı yayınlar yaptı.

Geçtiğimiz iki gün içerisinde Thodex'in internet sitesi nginx varsayılan sunucu kurulmustur sayfası şeklinde görünmeye başladı ve herkes şüphelenmeye başladı. Binlerce kişinin yatırım yaptığı bir borsa sitesi neden bu şekilde kapanırdı ki ? Daha sonra Instagram hesaplarından yaptıkları açıklamada ise, bunun yeni yabancı ortaklarıyla ilgili olduklarını söylediler.
chrome_screenshot_1619078134006.png

Bugün ise Thodex'in CEO'sunun İstanbul Havalimanından 2 Milyar Dolar ile kaçtığı iddiası birçok haber sayfası tarafından paylaşıldı. CEO'dan yada şirketten herhangi bir açıklama henüz gelmedi.

İlgili bazı Tweetler;

Konu hakkındaki düşünceniz nedir forum halkı ?

Son düzenleme:

juniperion

Bağımlı
Tepki
0
Merkezi borsaların en büyük problemi ticaret yapabilmek için fonların mülkiyetini devretmek zorunda kalmamız. Borsa bizim adımıza fonları koruma ve saklama hizmeti veriyorlar. Ancak hiçbir sorumluluk almıyorlar. Güvenmek ve birşey olmamasını temenni etmekten başka çare yok. Merkezi borsacılık blokzincir mantalitesine uymuyor. Blokzincir güven problemini çözmüştü. Borsaya bile güvenmek zorunda olmadan trade edebilmeliyiz.Borsalar bu güveni oluşturacak yatırımlar yapmalı. Dünyanın parasını kazanıyorlar ancak yavaş, hacklenebilir sistemlerle yola devam ediyorlar. Güvenlik ve hıza önem veren borsalar bu işi omuzlayacak.

Üst Alt