Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

rucoder

Eski üye
Tepki
0

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Kriterler​

tanıtım yazısı

SEO teknikleri içinde en kullanışlı ve uzun vadeli olan tekniklerden biri de tanıtım yazısıdır. Bunun sebebi oldukça rahat. Düzgüsel backlinkler belirli bir süre dilimi için alınır. Bu süre dolduktan sonrasında ise backlinkler silinir. Backlinklerin silinmesi genel SEO açısından değerlendirildiği süre istenmeyen bir durumdur. Tanıtım yazılarına gelecek olursak genel anlamda minimum 6 aylık süre zarfı için alınır. Hatta gösterim yaşamı süresince sınırsız bile olabilir. Aslına bakarsak 6 aylık olanlar fazlaca sınırlıdır. Genel anlamda sınırsız daha doğrusu sınırsız olanlar çoğunluktadır. SEO açısından uzun solukta değerlendirildiği süre kullanışlı SEO teknikleri içinde yer verilmiştir.

Tanıtım yazısı alırken hangi kriterlere dikkat edilmelidir? Tanıtım yazısı formatı nasıldır? Bu formatlar arasından en uygun olan hangisidir? Bu sorularınızın yanıtını bu yazımızda sizinle paylaşacağız.

Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Kriterler

Bu mevzuda yapmanız ihtiyaç duyulan ve hatta dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ilk şey sitenizle ilgili kategorilerde olmasına dikkat etmelisiniz. Ek olarak yeni bir siteden almak pek tercih edilen bir durum değildir. Bu yüzden sçenekler içinde yeni bir site yer almamalıdır. Aynı Anchor Text linki çıkışını her tanıtım yazısı için yapmayın. Bunun yanı sıra anahtar kelimelerin alt kelimelerine de bağlantı vermelisiniz.

Her site için ayrı ayrı tanıtım yazısı hazırlamak çeşitlilik açısından pozitif netice elde etmenizi sağlayabilir. Tanıtım alınan sitede ki index sayısı, DA ve PA şeklinde değerlere dikkat edilmelidir. Bu değerler düşük ise tanıtım yazısı almamalısınız. Anahtar kelimelerinizde sizden daha üst sırada yer edinen siteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Ek olarak bunun yanı sıra domain isminde otoriter ve bazı anahtar kelimelerde üst sıralarda yer edinen sitelerde almanız yararlı olacaktır. Yazının uzunluğu da oldukça önemlidir. Kısa bir tanıtım yazısından ziyade kendinizi en iyi şekilde tanıtan bir içerik olmalıdır. Elbet bu uzun uzadıya bir yazı demek olmuyor. Tanıtım yazısı alırken anahtar kelime yoğunluğu da mühim bir kriterdir. Anahtar kelime yoğunluğu oldukça yüksek olmamalıdır. Son olarak süreklilik ilkesinden vazgeçmemelisiniz.

Üst Alt