webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Spotify uzun zamandır dünyanın her yerine müzik dinleme hizmeti vermektedir. Tüm ünlü şarkıcılar ve amatör insanlara fırsat sağlayan uygulama Apple a dava açmıştı. Sonuca varan duruşmada kazanan Spotify oldu.
1584874760173.png

Spotify’ın Apple a açtığı mahkeme birçok kişinin yakından takip ettiği bir konu. Sürekli olarak sonuçlanmasını ve kimin kazanacağı hakkın yapılan yorumlar binleri buldu. Durum böyle olunca form sitelerine varana kadar karar beklenmeye başladı.

Sonuç olarak kazanan Spotify oldu ve herkes gayet mutlu. Çünkü sadece bu sistem için değil Apple sürekli olarak kullanıcıların neler yaptığı ortaya çıkmaya devam etmektedir. Tüm uygulamalara Apple Store’da bulundurmakta ve birçok uygulamadan haksız kazanç elde etmektedir. İnsanların firmaya karşı tavırları çoktan değişmiş durumda ve inanılmaz paralar kaybetmeye başladı.

Spotify Apple Savaşını Kazanan Kim Oldu?

Spotiy ve Apple arasında geçen sorunlar
ın artmaya devam ettiği bilinen bir konu. Çünkü Apple sağladığı hizmet karşılığında aldığı yüksek bedeller firma sahiplerini harekete geçirdi. Apple sadece aktarım yaparak üst düzey gelirler elde etmeye devam ediyor. Yapılan mahkeme durumu inceleme karar aldı. Bu konuda emin olan markalar baskılarını sürdürürken Avrupa Birliği kapsamına dahil olan olay tamamen Spotify’ın lehine sonuçlanmaktadır.
1584874772752.png

Aralıksız yapılan yanlış hamleler ve bu kadar fazla para kazanıyorken böyle girişimlerde olması dikkatlerden kaçmadı. %30 komisyon ücreti konusunda baskı yapılması birçok kişiyi rahatsız etti ve tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

Avrupa Birliği Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Avrupa Birliğinin Apple için yapacağı
çalışma hakkında birçok konuşma yapıldı. Önemli olan merkezin nasıl hareket edeceğidir. Son olarak yaşanılan problemlerle birlikte tamamen neler olup bittiğinin farkına varıldı. Aralıksız olarak kullanılmakta ve bununla birlikte gelişim sağlayan müzik dinleme platformlarının hepsi haksız bir kazanç yaşandığı dile getirmektedir.

Apple için yapılan kötü yorumların artması diğer cihazların düşüş yaşamasıyla bile büyük sorunlar yaşatacaktır. Özellikle gösterilmekte olan çalışmaların başında şikayetlerin olduğu bilinmektedir. Apple müzik programlarını geliştirmek adına yaptığı ve diğer uygulamaları ekarte etme çabası sonuç kalmaya devam edecektir. Spotify’ın Apple firmasına açtığı dava herkesin ilgisini çeken bir duruma dönüştü.
 
Üst