webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Sosyal medya platformlarında takipçi kasmak için uygulayabileceğiniz farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Sosyal medyada takipçi kasmak sadece prestij amaçlı olarak düşünülse de, aslında doğru kullanılması halinde kullanıcısına birçok faydası bulunmaktadır. Takipçi kasmanın faydaları ve bu işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında detayları, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Platformlarında Takipçi Kasmak Nasıl Yapılır?
Sosyal medya sitelerinde takipçi kazanmak için, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Denenmiş, tavsiye edilen ve takipçi arttırma teknikleri ile tanıştınız mı?

Takipçi satın almak
Hızlı bir şekilde takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız, ilk yapabileceğiniz işlemlerden biri takipçi satın almak olabilir. Bu yöntemle dakikalar içerisinde on binlerce takipçi sayısına ulaşmanız mümkündür. Fiyat bakımından oldukça ucuz olan takipçi satın alma işlemleri sonrasında, sosyal medyayı kullanma amacınıza göre farklı avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlara zaten yazımızın devamında yeteri kadar değindik.

Takipçi satın alma işlemi için kullanabileceğiniz birçok web sitesi bulunmakta olup, bu sitelerin güvenilir olup olmadığını araştırdıktan sonra siteye üye olup bakiye yükleyerek, kendiniz istediğiniz özelliklere sahip takipçileri hesabınıza gönderebilirsiniz. Bu işlemi yaparken hesabınızın gizli olmamasına mutlaka dikkat edin.

Takipçi hilesi ve programları
Biraz zaman alsa da ücretsiz bir yöntem olan takipçi hilesi ve programları gibi, kullanılan platform üzerinden karşılıklı hesap takibine dayanır. Takipçi hilesi siteleri ya da programları üzerinde takipçi kasmak istediğiniz sosyal medya hesabınızda giriş yaparak, sistemde bulunan hesapları takibi almanız ya da beğeni yapmanız gerekir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra her işlem için kredi kazanarak, bu krediyi hesabınıza takipçi olarak gönderebilirsiniz. Kimi siteler kazanılan 4 kredi için 1 takipçi gönderirken kimi sitelerde ise bu hesap, biraz daha farklı yapılmaktadır. Sizin de sosyal medya hesabınızdan başkasını takip etmeniz gerektiği için, sosyal medya platformlarında takipçi kasmak için kullanacağınız bu uygulamalara ayrı bir hesap açmanız faydalı olacaktır. Yani kendi kullandığınız hesap yerine, kullanmadığınız yeni bir hesap açarak sadece bu iş için kullanabilirsiniz.

Karşılıklı takip mantığı
Sosyal medya platformlarında takipçi kasmak için uygulanan yöntemlerden biri de, kullandığınız platformda yorum sayısı çok olan gönderinin altına karşılıklı takip isteğinde bulunacak bir yorum atarak sizi takip eden insanları siz de takip edebilirsiniz. Bu yöntem yukarıda saydıklarımıza göre biraz daha zor ve insanlara abes gelebilecek bir yöntemdir.

Takipçi Sayısının Fazla Olmasının Faydaları Nelerdir?
Sosyal medya platformlarında takipçi kasmak hakkında vermiş olduğumuz yöntemlerin dışında, takipçi kasmanın faydaları nelerdir? Sorusuna da kısaca değinelim.

  • Ürün ya da hizmet satışında kolaylık sağlar.
  • Sosyal medya fenomeni olmak için avantaj sağlar.
  • Sosyal medya siteleri üzerinde, prestij sahibi olmanızı sağlar.
  • Kurumsal hesaplarda marka bilinirliği ve güvenilirliğini artırır.
Bunların dışında hesabınızda takipçi sayısının fazla olması, farklı avantajlar da sağlayabilir. Örneğin sosyal medya hesabından para kazananlar için, daha iyi fiyatlarla reklam alınmasına takipçi sayısının katkısı oldukça büyüktür. Özellikle doğal takipçiler kazanmak, sosyal medya sitelerini biraz para kaynağı haline çevirmeniz için yarar sağlayacaktır.
 
Üst