skype video blackmail

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
547
Tepki
62
skype video blackmail

BLACKMAIL WEBCAM SCAM NEDİR?
Şantaj mağdurları dolandırıcılar arasında yaygın bir eğilim haline geliyor. Binlerce dolar kaybeden kişilere yol açabilecek hızlı bir aldatmaca. Dolandırıcılık, kurbanının sıyırma ve web kamerası üzerinde cinsel yolla davranma konusunda kandırılmış olmasını gerektirir. Web kamerası görüntüleri kayıt altına alınır ve kendisini video görüntüleri üzerinde uygunsuz davranan mağdurun oynatır. Kazazedenin ödediği veya daha fazla içerik gönderilmediği sürece, sahtekar kurbanı mağdurun arkadaşlarına ve ailenize sosyal paylaşım ağı yoluyla göndermeyi tehdit ederek kurbanını karartır.

Burada para talebini içeren ve çoğunlukla erkekleri hedef alan cinsiyet ayrımının türünü tartışacağız. Bir kadınsanız ve / veya talepler daha fazla görüntü / video çekmeye yönelik taleplerinizse, başta verilen ayrıntılar farklı olacak, ancak onunla baş etmeyi önerdiğimiz adımlar neredeyse aynı olacak. Tek fark, onları devre dışı bırakmak yerine sosyal medya hesaplarını tamamen silmek ve terk etmek olacak ve en az 3 aylık bir süre için sosyal medyadan uzak durun (ancak mümkünse en az 6 ay veya daha fazla öneriyoruz).

Yaşam yerleri Hangi ülkelerdir?

Bu dolandırıcılıkların geneli, Fas'ta, Fildişi Sahili'nde veya Filipinler'de yaşıyor. Dolandırıcıların kadın olduğu varsayımına rağmen, kişinin kadın olduğunu düşünmesini sağlamak için çalınan video görüntüleri kullanan erkekler aslında erkektir. Etkileyici derecede giyinmiş güzel bir sohbet arkadaşının görüntüleri, basit bir internet aramasından başka hiçbir şeyle kolayca elde edilemez. Diğer kişi yalnızca "bana karşı dalga geçin", "burnunuza dokunun" veya "bana bir öpücük darbe" gibi basit görevleri sorduğu sürece küçük bir etkileşimi sağlayan bir yazılım bulmak da mümkündür. Bununla donanmış olan, scammer'ın sadece iki programa ihtiyacı var.
Öncelikle, "sanal web kamerası" yazılımı edinecek ve web kamerası üzerinden yayın yapmak için kullanacak ve sohbet arkadaşı gibi davranacak. İkinci olarak, kurbanın kamerasını kaydetmek için başka bir program kullanacak.

Sonra bir web sitesine / uygulamaya kayıt olur ve mağdur aramaya başlar. Dolandırıcılık yapmaya çalışırken yakalanırsa muhtemelen yasaklanmış olur, bu yüzden bazı sohbetlerden sonra kurbanı Skype gibi anında mesajlaşma programına sokar. Dolandırıcı, kurbanının Facebook kişilerine eklenmesini isteyebilir. İnsanlar, kendilerine verdikleri zaman aldatmacalarının Facebook profillerini nasıl bulmayı başardığını bize sormuştur. Cevap çok basit. Sahtecilik, sahip oldukları ayrıntıları kullanarak Facebook'ta hızlı bir arama yapacak.
Birçok kişi aynı profil veya kullanıcı adını çevrimiçi birkaç profilde kullanıyor; bu nedenle kurbanının Skype ayrıntılarının araştırılması, dolandırıcıyı doğrudan Facebook'daki profillerine yönlendirebilir. Scammer sahte çekimlerini sanal web kamerasıyla oynuyor. Mağdur yanıt verir ve bu durumda mağdurun yaptığı işe gitmemiz gerekmiyor, ancak çıplak olacağını tahmin edebiliyoruz. Bunca zaman, scammer kurbanının web kamerası görüntülerini kaydetti.
Sahtekarlık, mağdura geri oynayacak veya YouTube gibi bir siteye yükleyecek ve mağdurun bağlantısını gönderecektir. Çoğu durumda, görüntüleri yüklemek için çabalamak yerine masala direkt olarak geri döndürürler. Hırsız para talep ediyor veya çeşitli sitelerde kaydolduğunuzu ve tehdidi artırmak için kişinin Facebook arkadaşlarının / ailesinin bir listesini gösteriyor. Sahtekarlıkla, Western Union gibi bir para transferi sitesinden ödeme yapılması talep edilmektedir. Bu, anonim olarak para toplayabilmeleri için.
Bazen, sahtekarlık, sizinle YouTube'da da video üzerinde tehdit oluşturan bir bölüm olduğunu iddia eden ikinci bir hesaba sahip olacak. Videoyu medyaya göndermekle tehdit edebilirler. Bunların hiçbiri olmayacak ve korkutucu bir taktikten başka bir şey değil. Bunları güvenle yok sayabilirsiniz. Ellen Degeneres Show'da veya La Figaro'nun ön sayfasında aniden çıplak görünmeyeceksiniz!


NE YAPMALIYIM?
Yapılması gereken ilk şey derin bir nefes alıp kendinizi oluşturun ve açıkça düşünün. Panik yapma. Hiçbir şey kaçırmadan size verecek adımları yakından izleyin.

1. Ödemeyin. Para ödenen birçoğu, dolandırıcıların daha fazla para talebiyle geri döndüğünü söyledi. Bir kez engellendiklerinde sizinle iletişime geçemezler. Eğer sizinle iletişime geçemiyorsa, sizi tehdit edemezler, böylelikle oldukça hızlı hareket ederler.

2. Başkalarını korumak için rapor edilmeleri için dolandırıcılığın ayrıntılarını not edin. Skype adı, Facebook URL'si, gönderilen fotoğraflar ve para göndermek için verildiğiniz ayrıntılar başkalarını uyarmada kullanışlı olacaktır.

Zaten hesaplarınızı devre dışı bıraktıysanız, herhangi bir bilgi almak için geri dönüp onları tekrar açmayın.
 

Tasokafa

Yeni üye
Katılım
14 Tem 2018
Mesajlar
2
Tepki
0
Umuyorum ve dua ediyorum kimsenin başına böyle bir salak olay gelmesin insanı gerçekten çok yıpratıyor! Bi hayyalete karşı beklemek gibi uyku sosyal yaşam yemek iş aile herşey kararıyor! Ancak bu bir bedel ders çıkarmak bu işten para yiyen şerefsizleri Allah kahretsin
 

oze7681

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2023
Mesajlar
1
Tepki
0
emre hasan ateş bey ile iletişime geçin benim sorunumu çözdü kendisinden ve ekibinden Allah razı olsun Cyber ajans veya Ateş bilişim üzerinden ulaşabilirsiniz kendisine
 
Üst Alt