Sigorta Primleri Yatmayanlara Kredi Kartı Veren Bankaları Öğrenenin!

webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Sigorta primleri yatmayan binlerce vatandaş kredi kartı alma fırsatı sağlamaya çalışıyor. İstenilen limitlerde olmasa da gerekli koşulları sağlayan bankalar mevcuttur. Yapılması istenenleri sizler için bir araya getirdik.

Sigorta primleri yatmadığı halde kredi kartı kullanmak isteyenlere imkan sağlayan bankaların sayısı zaman içinde artış göstermektedir. Çünkü bankalar her zaman için çalışma sağlayacak ve yatırımlarını güçlendirecek müşteri potansiyelleri oluşturmak isterler. Dünya’nın her yerinde aşırı sayıda banka borçlusu ve bu ödemeleri sağlamaya çalışan bankalar bulunmaktadır. Bu nedenle bankalar artık eskisi gibi sokakta stant kurup önüne gelene kredi kartı vermek yerine oldukça detaylı araştırmalar yapmaktadır. Düzenlemeler ve gelişmeler hakkında her banka kendi sistemine göre hareket etse de yine de hatırı sayılır ilerlemeler kaydedilmektedir.

Kredi kartı kullanmak isteyenler için gerekli olan bilgiler yıllar geçse de aynıdır. İlk olarak talep edilen tutar değerlendirilmektedir. Eğer 5.000TL limitli bir karta sahip olmak istiyorsanız aylık ödemelerin aksatılmayacağı bir aylık gelire sahip olmanız istenecektir. Yapılan düzenlemeler bankaya sunulan gelir düzeyi bilgilerinden kaydedilir sonra kaydedilir. Oluşturulan başvuru formuyla birlikte geçmişten gelen banka borçları varsa problem çıkartacağına emin olmalısınız.

Bankalar Sigortası Olmayanlara Neden ve Nasıl Kredi Kartı Verir?

Bankaların sigortası olmayanlara kredi kartı verme nedenleri
birçok kişi tarafından yakinen araştırılmaktadır. Sağlanan imkanlar tüm bankalar için geçerli olan geri ödeme sistemine göre dizayn edilir. Yani sunulacak olan maddi destek karşılığında vaktinde geri dönüşlerin yapılması ve istenilen tutarın tam olarak yatırılması amaçlanmaktır. Bankalardan temin edilen kredi kartlarının zamanında yatmaması otomatik olarak banka sicilinizi olumsuz etkileyen etkenlerin birinci sırasında olacaktır. Böyle bir durumun yaşaması banka kredi kullanılmasıyla otomatik olarak alakalı olacaktır. Durumun bu kadar hassas ayarlara göre yapılması sigortası olmadan kart sahibi olmak isteyenleri oldukça meraklandırmaktadır. Ancak değerlendirmeler işlemler üzerinde farklı çalışmalarla ilerler. Örneğin kredi notu sistemleri artık tüm bankaların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Kredi notu kavramı hayatımıza girdiğinde beri banka yetkilileri direk olarak tek tuşla vermesi gereken kararlarda büyük ölçüde zaman kazancı sağlarlar. T.C kimlik numaranıza kayıtlı bu puanlama sistemi neticesinde bankalar kendini güvence altına almalarındaki en büyük dayanağı olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda otomatik olarak sigorta işlemleri gibi bankalar adına hayati önem taşıyan çalışmaların yerini bile alabiliyor. Yüksek kredi notuna sahip kişilere tanınan olanaklardan biri de budur. Eğer notunuz iyi seviyelerde kabul ediliyorsa birçok bankadan kredi kartı almak için pek bir engel kalmayacaktır.

Hangi Bankalar Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Veriyor?

Sigortası olmayanlara kredi kartı desteği sağlayan bankalar
ın sayısı oldukça fazladır. Burada önemli olan talep edilen limitler, banka sicili ve kredi notudur. En önemli unsur aylık gelir sağlanması ve bunun belgelenmesidir. Ülkemizde sigortasız kredi kartı veren bankalar şöyle sıralanmaktadır;

  • Odebank
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Anadolu Bank
  • İş Bankası
  • Şekerbank
Sigortası Olmayan Avantaj Sağlamak İçin Neler Yapabilirler?

Sigortası olmayanların kredi kartı almasına kolaylık sağlayacak adımlar
her zaman için kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Örneğin gelir belgesi bulunanlar için bu aşama son derece hızlı ve olumlu neticelenecektir. Böyle bir imkan yoksa direk olarak kredi notuna yönlenmekte fayda var. Özellikle gösterilmekte olan çalışmalar neticesinde ilerleme kaydetmek için banka borçlarının kapatılması da büyük yarar olacaktır. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde kartınızı temin etmek için hiçbir neden kalmayacaktır. Sigorta primleri yatmadığı halde kredi kartı kullanmak isteyenlere imkan sağlayan bankaların neler talep ettiklerinin detaylı araştırılması ve buna göre hareket edilmesi gerekmektedir.
 
Üst