Samsung Galaxy telefonlarında VoWiFi etkinleştirme

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
Samsung Galaxy telefonlarında VoWiFi etkinleştirme
Vowifi bilişim teknolojisi sayesinde mobil olarak şebeke sinyalinin kısmen zayıf olduğu ya da hiç olmadığı mekanlarda telefon görüşmelerini bağlı bulunan Wi-fi ağı üzerinden mobil ağ iletişimi kesilmemiş gibi gerçekleştirilebilir. Bu sayede hem gelen aramalar cevaplanabilir hem de arama yapabilmek mümkün olabilmektedir.
Vowifi Nasıl Aktif Hale Getirilir?

1- Mobil cihazdan ayarlar uygulaması açılır.
2- Bağlantılar sekmesine giriş yapılır.
3- Sekmede var olan Wi-fi araması seçeneği takip edilir.
4- Wi-fi tuşu kapalı ise aktif hala getirilir.
5- Seçilmiş olan Wi-fi yada Tercih edilen ağ seçeneklerinden '' Tercih Edilen Mobil Ağ '' seçeneği aktif hala getirilir. Yapılan bu işlem sonucunda şebeke olduğu andan itibaren mobil şebeke sayesinde gerçekleşme sağlanacaktır. Mobil şebeke ağı olmadığı anda ise Wi-fi bağlantısına bağlanacaktır.

Vowifi Uygulamasının Sağladığı Avantajlar
Samsung galaxy model telefonların dışında iphone'larda da bulunan vowifi özelliğini etkinleştirmek için haberlermersin adresini ziyaret edebilirsiniz. Vowifi sayesinde internet ağının olduğu her alanda ücretsiz sesli görüşmeler sağlanabilir. Şebekenin olmadığı ve internet bağlantısının var olduğu koşullarda Vowifi sayesinde haberleşmek mümkün olabilmektedir. Samsung ve diğer akıllı mobil cihazlarda Vowifi uygulaması insanların iletişim sağlamaları için etkili ve mükemmel biir uygulamadır. Bunun dışında ekonomik yönden büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Vowifi Dünya ve Türkiye'de Kullanımı
Vowifi uygulaması dünyada ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Silikon Vadisinde yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkarılmış olup bütün dünya ülkelerine buradan yayılmaya başlamıştır. Sonrasında öncelikle Avrupa ülkeleri ve Asya ülkelerinde kullanıma açılan bu teknoloji dünya çapında büyük bir ilgi çekmiştir. 2016 Haziran ayı itibariyle de mobil hizmet sağlayıcısı olan Turkcell ile ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır. Şuanda ücretsiz olan bu hizmet diğer operatörler tarafından da kullanıcılarına sunulmuştur.
http://www.haberlermersin.com/
 
Üst Alt