Samsung Galaxy S10 Plus Akıllı Telefon

webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Dünyanın teknoloji devi ve en fazla tercih edilen akıllı telefon serilerinin üreticilerinden biri olan Samsung, Galaxy S10 Plus cihazıyla da teknoloji tutkunlarından tam not almayı başardı. Aşağıda, Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde yaptığımız incelemenin tüm detaylarını bulabilirsiniz.
1584989164152.png

İşletim Sistemi Özellikleri
Android 9 Pie işletim sistemine yer verilen telefonun, ONE UI ara birimiyle cihaza benzersiz nitelikler kazandırdığını görmekteyiz. 128 GB dahili depolama alanı ve 8 GB RAM, cihazın tüm özelliklerini dikkate aldığımızda gayet başarılı özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 512 GB harici depolama alanına imkân vermesiyle, kesinlikle hafıza konusunda bir problem yaşatmayacağa benziyor.

Ultrasonik parmak izi sensörü, telefonun güvenlik özelliklerinin en iyi tamamlayıcılarından biri olmuş durumda. Exynos 9820 işlemciye sahip telefon, cortex a55 yonga özellikleriyle birlikte kendisinden beklenen performansı fazlasıyla sunuyor. Qualcomm Snapdragon 855 özelliği bulunan telefonun sistemsel özelliklerinin, oldukça yerinde olduğundan bahsetmek mümkündür.

Samsung Galaxy S10 Plus Ekran Özellikleri
Yüzde 88.9 oranıyla muhteşem bir ekran gövde oranına sahip olan S10 Plus, 19:9 görüntü oranıyla kendinden bekleneni sunan bir kapasiteye sahip. FULL HD ekran çözünürlüğü teknolojisinin kullanıldığı telefon, 6.4 inch ekran büyüklüğüyle dikkat çekiyor. 3040 x 1440 pixel ekran çözünürlüğü bulunan akıllı cihaz, 522 PPİ ekran piksel yoğunluğuyla da göz dolduran akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

HDR10 sertifikasıyla gelen ekran, Dynamic Amoled teknolojisiyle ekran üzerinde yaptığımız incelemelerde başarılı bir performans sunuyor.
1584989198268.png

Tasarım Özellikleri
S9 Plus üzerinden alışık olduğumuz kamera yapısının, S10 Plus üzerinde biraz daha ince olduğunu görmekteyiz. Biraz daha iyileştirilmiş tasarıma sahip olan cihaz, prizma yeşil, prizma siyah, seramik beyaz renkleriyle teknoloji mağazalarının raflarını süslüyor. Samsung Galaxy S10 Plus aynı zamanda, 5G modelini göz ardı edersek firma tarafından üretilen en geniş ekrana sahip cihazdır diyebiliriz.

Cihazın altında ise, şarj soketi ve hoparlör mazgalından başka herhangi bir şey bulunmuyor. Gorilla Glass 5 teknolojisine arka camında yer veren telefonun tasarımsal anlamda, tatmin edici ince hatlara sahip olduğundan rahatlıkla bahsetmek mümkün.

Pil Ve Kamera Özellikleri
Çok aşırı yoğun kullanımlar olmasa da, normal seviyenin biraz daha üzerindeki kullanımlar için günü tamamlayabilecek kapasitedeki piliyle, özelliklerini tamamlayan bir pil kapasitesine sahip. Ancak özellikle uzun süreli oyun oynayarak, 4100 mAh pil kapasitesiyle günü tek şarj ile tamamlamak pek mümkün olmayacaktır.
Samsung Galaxy S10 Plus Kamera Özellikleri
Telefonun arkasında bulunan iki tane 12 ve bir tane 16 MP ana olmak üzere 3 kamera bulunuyor. Böyle bir cihazın olması gereken kamera çözünürlüğünün altında kalmış özellikler sunuyor. Diğer özelliklere baktığımızda iyi bir performanstan bahsederken, kamera konusunda biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz.

Ön kısımda ise 8 ve 10 MP çözünürlüğe sahip iki kamera yer alıyor. Birden fazla kameranın aynı anda, farklı çekimler için ayarlanması mümkündür. Kamera çözünürlüğü düşük olsa da, ultra HD kalitede video kaydı yapabilir olması, kamera adına kalitenin artmasını sağlıyor.

Samsung Galaxy S10 Plus özellikleriyle, kullanışlı olmasıyla ve fiyatıyla ön plana çıkan akıllı telefon modelidir.
 
Üst