Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Rüyalar Ve Yorumları

  MakaleUstası

  MakaleUstası
  WF Üyesi
  İçerik Editörü
  Katılım
  14 Mar 2021
  Forum
  29
  Reaksiyon
  62
  Puan
  12
  Yaş
  20
  Konum
  İstanbul
  Web
  mavisaturn.blogspot.com
  Meslek
  Yazılım, Tasarım, Dijital Pazarlama
  Hepinize merhaba bu makalemde rüyada görülen bazı olayların tabirleri yer alıcak. Eminim ki bir çok kişi ruyada gördüklerinin ne anlama geldiğini merak etmiştir. Mesela düşmek ( heralde gerçek hayattan daha çok rüyamda düşmüşümdür ) veya uçmak , birinin ölmesini görmek gibi olayların ne anlama geldikleri hakkında bir makale olacak. Hadi başlayalım.

  1 -) Rüyada Düşmek

  Rüya gören kişinin rüyasında düşmesi durumu ferahlık, çeşitli sıkıntılardan kurtulma anlamı taşıyor. Yani borçları ödemek gibi parasal sıkıntılar olabilir ya da ruhsal bir sıkıntı olabilir fakat her ne kadar böyle bir anlam taşıyor olsa da genellikle tam tersi şekilde yorumlanıyor. Burada asıl önemli etken ise rüyada neredeyken düştüğün veya nasıl düştüğün veya düştükten sonra yara alıp almadığın vb. detaylar oluyor. Örneğin rüyayı gören kişi rüyasında düştükten sonra yara almadıysa bu rüyayı gören kişinin çeşitli sıkıntılardan kurtulup artık biraz rahatlaması, ferahlaması anlamanı taşırken bunun tam tersi bir durum olması söz konusu olduğunda yani rüyayı gören kişi rüyasında düştükten sonra bir yara aldıysa veya bir sakatlık falan getirdiyse bunun anlamı ferahlık , rahatlık durumundan tam tersi kendini sıkıntılar içinde bulabilir şeklinde yorumlanıyor. Halk arasında rüyada düşmek o kişinin ölümü anlamına geldiği söyleniyor.

  2 -) Rüyada Kovalanmak

  Rüyayı gören kişinin rüyada kovalanma durumu acı, korku gibi kişisel duygulardan kaçınmak istenmesi veya kaçmaya çalışma gibi anlamlar taşıyor fakat rüyada kovalanmak rüyayı gören kişinin kaçması anlamına gelmiyor olabilir veya adı üstünde biri rüyayı gören kişiyi kovalıyor da olabilir ve rüyada düşmek gibi rüyada kovalanmanın da farklı anlamları var. Örneğin rüyayı gören kişiyi kovalayan kişinin kim olduğuna göre anlam değişiyor. Eğer kovalayan kişi rüyayı gören kişinin bir tanıdığı ise veya sevdiği bir dostu, akrabası ( kısaca tanıdıkları da denebilir ) ise rüyayı gören kişiyi kovalamaktan çok yakınlaşmaya çalışıyor da olabilir veya eğer bu kişi bir tanıdığı değil ise bu rüyayı gören kişinin geçmiş zamanda yaşanılan ve devam eden " duygularını anlatamaması veya genel olarak kendini ifade etmekte zorlanması " yorumu yapılıyor. Rüyayı gören kişinin rüyasındaki kovalayan kişi bir insan değil de bir hayvan da olabilir. Örneğin rüyayı gören kişinin rüyasında bir köpek tarafından kovalanması onun cesaretli olacağı veya karşılaştığı sorunlara , sıkıntılara karşı cesaretli olması şeklinde yorumlanıyor. Rüyayı gören kişinin rüyada kovalayan kişinin bir bıçakla kovaladığını görüyorsa bu " rüyayı gören kişi ile kovalayan kişi arasında bir düşmanlık var " şeklinde yorumlanıyor.

  3 -) Rüyada Kaybolmak

  Rüya gören kişinin rüyasında kaybolma durumu ve bu tarz olaylar genellikle kaygı olarak yorumlanır. Ayrıca hayal kırıklıkları, hayattaki başarısızlıklar, hayata uyum sağlayamama gibi durumlarda etkili olabilir. Rüya kaybolma durumu genellikle rüyayı gören kişinin endişeli olduğu (yapmaktan korktuğu, yapamayacağını düşünmesi gibi) durum ne ise o durumdan yola çıkarak bu rüya yorumlanıyor. Örneğin rüyayı gören kişinin arkadaşlık kurması ile ilgili bir sorunu var ise ( yani korkuyorsa ya şöyle olursa ya böyle olursa gibi düşünceler içerisinde ise ve arkadaşlık kuramıyorsa ), yeni bir şehre taşınma ile ilgili sorun yaşıyorsa( yani yeni bir şehre taşınmaktan korkuyorsa gibi ) bu durumların hangisini yaşıyorsa veya daha farklı bir durumsa o durum üzerinden yorum yapılıyor. Rüyada kaybolma genel olarak bu şekilde fakat elbette bununda farklı anlamları bulunmakta. Örneğin rüyayı gören kişinin rüyasında bir yolda kaybolması demek eğer bu yol asfalt ise hızlı yükselen bir kariyerin sert bir düşüş yaşayacağı şeklinde, toprak veya patik bir yol ise ailesi ile olan ilişkisinin pek iyi olmadığı veya ailesiyle ilgilenmemesi gibi yorumlanıyor. Başka bir örnek olarak ise Rüyada başka birinin kaybolduğunu görmek. Rüyayı gören kişi eğer rüyasında çocuğunun kaybolması onun hayatının artık daha zor geçmesi şeklinde yorumlanıyor. Eğer eşinin kaybolduğunu görüyor ise bu maddi anlamda bir sıkıntı içerisinde olacağı şeklinde yorumlanıyor.

  4 -) Rüyada Öldüğünü Görmek

  Rüya gören kişinin rüyasında öldüğünü görmesi durumu ömrünün uzaması şeklinde yorumlanıyor ama tabi ki de diğer durumlardaki gibi rüyada öldüğünü görmekte aynı şekilde farklı anlamlara gelebiliyor. Örneğin rüyayı gören kişinin rüyasında intihar etmesi durumu yapacağı bir hatayı endişe ve korku gibi duygulardan dolayı yapmayacağı şeklinde , rüyada gömüldüğünü görme durumu büyük bir heyecan ile iple çekerek beklenilen bir işin ( veya başka bir olay ) beklendiği gibi gitmesi ve gerçekleşmesi şeklinde, rüyayı gören kişinin rüyada kendi ölümünü ve yıkanmasını görmesi durumu hayatında zorlu bir süreç geçireceği şeklinde, rüyayı gören kişinin rüyasında kendi ölümünü ve dirilişini görmesi durumu
  hayatındaki düzenin bozulması, kendi sağlığıyla alakalı bazı sıkıntılar yaşanabilme ihtimali olması ve hayatının genel olarak daha da zor bir hale gelmesi şeklinde, rüyayı gören kişinin rüyasında öldüğünü sanması durumu yanlış bir fikirle hareket etmesi, yanılgıya uğraması şeklinde yorumlanıyor.
   
  Üst Alt