[REHBER] İnternet Hızlandırma! | Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu
Keşfet

[REHBER] İnternet Hızlandırma! (1 Kişi İçerde)

Katılım
7 Tem 2020
Webmaster
0
Forum
154
Reaksiyon
49
Puan
28
Yaş
16
Konum
İstanbul
Meslek
Öğrenci
  • Merhabalar, bugün sizlere "İnternet Hızlandırma" hakkında tüyolar vereceğim. Hepiniz bildiğiniz gibi Türkiye'deki İnternet altyapısı diğer ülkelere nazaran çok da hızlı değil. Bende biraz olsun size bu konu hakkında yardımcı olmak istiyorum.

İnternet Hızlandırma Yolları Nelerdir?
1. Modeminizin Bant Genişliği

Bant Genişliği yüksek bir modem İnternet'in daha hızlı ve akıcı çalışmasını sağlayacaktır.


2. Virüsleri Temizleyin

Virüs gibi zararlı yazılımlar, İnternet'in yavaşlamasına da sebep olabilirler. "MalwareBytes" gibi anti virüs programları ile bu tür zararlı yazılımlardan bilgisayarınızı koruyabilirsiniz ve İnternet'in hızlanmasını sağlarsınız. Buraya tıklayarak "MalwareBytes" programını indirebilirsiniz.


3. Kablolu İnternet Bağlantısı Tercih Edin

Modeminize Wi-Fi üzerinden değilde, kısa bir Cat6 kablo ile bağlanmak her zaman Wi-Fi 'den daha hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanızı sağlar.


4. Wi-Fi Sinyal Güçlendirici Kullanın

Zayıf olan Wi-Fi sinyali nedeni ile yavaşlayan internet bağlantınızı, Sinyal Güçlendirici aracılığıyla hızlandırabilecek siniz. Wi-Fi sinyal güçlendirici cihazlar doğru kullanıldığında İnternet hızınız artacak ve kesilmeler artık yaşanmayacaktır.


5. Modeminizi Kapatıp Açın

Modemlerde bir çok elektrik cihazlar gibi ısınır ve performans kaybı yaşar. Modeminizin ısınması Wi-Fi sinyalini olumsuz etkileyebilir. Bu sebepten ötürü modeminizi arada bir kapatıp açmak size daha hızlı bir internet bağlantısı sağlayabilir

6. Arka Planda Çalışan Programlarınızı Kontrol Edin

Arka planda çalışan "Steam, EpicGames" gibi yazılımlar sizi indirdiğiniz oyunlar gibi şeyleri sizin haberiniz olmadan, otomatik günceller ve bu da sizin İnternet bağlantınızı yavaşlatabilir.
Umarım yararlı bir konu olmuştur, değerli yorumlarınızı bekliyorum.
 

haber58

Moderator
Katılım
15 Ara 2019
Webmaster
1
Forum
41
Reaksiyon
17
Puan
8
Yaş
50
Konum
Sivas
Web
www.sivasyemek.com
Meslek
Esnaf
Pandemi sayesinde gerek geniş bant gerekse mobil internet çok yavaşladı. Sadece sebep bu değil elbette. Türk Telekom'un yabancılara zamanında peşkeş çekilmesi bu güzide kuruma çok kötülük oldu. Adamlar altyapıyı güçlendirmek için bir çivi bile çakmadılar ve de bankaları dolandırıp kaçtılar. Sıkıntıyı bizler çekiyoruz ...
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın.

Cevap yazmak için giriş yap yada kayıt ol.
veya

Yeni hesap oluştur

Create an account on our community. It's easy!

Bunu görüntüleyen kullanıcılar konu

Üst Alt