React Skeleton Nasıl Kullanılır?

ZarorrDe

Bağımlı
Tepki
0

React Skeleton Iyi mi Kullanılır?​

React Skeleton Nasıl Kullanılır?

React Skeleton kullanımı, için yapılması ihtiyaç duyulan işlem,verilerin yüklemesi gerçekleşmediği vakit Skeleton kısaca iskelet bileşeni kullanılır. Kullanımı oldukça kolaydır. Dünya genelinde birçok meşhur firmalar ve markalar tarafınca kullanılmıştır. React, sanal DOM kullanarak fazlaca daha iyi sayfa optimizasyonu sağlar. Feysbuk tarafınca tanıtılmış olan Javascript kütüphanesi olarak işlev görmektedir.

React Nedir?

React, en popüler Javascript kütüphanesi işlevini görmektedir. Kullanıcı arayüzü (UI) oluşturmak suretiyle kullanılmaktadır. Açık kaynaklı bir koddur ve veriler yüklenmediği vakit iskelet bileşeni kullanmaktadır. Arayüz oluşturmak adına bileşenler tekrardan kullanılabilir. Bileşenlerde component denilen yapılar kullanılmaktadır. Bu bileşenler birçok görsel ara yüzün bileşenleridir ve tekrardan kullanılma özelliği vardır. Feysbuk tarafınca 2011 senesinde geliştirilmiştir. React kullanıcı arayüzü yapmaya yarayan geliştirilmiş kütüphanedir.

React Skeleton Niçin Kullanılmalıdır?

React Skeleton kullanımı ile ilgili en net özelliği kullanımı kolay olmasıdır. React Skeleton kullanımı öğrenildiğinde yurt dışı ve yurt içinde, birçok iş imkanı sunmaktadır. Fazlaca büyük destekçi topluluğuna haizdir. En fazlaca sevilen framework’ü olarak seçilmiştir. Herhangi bir uygulama için oluşturulan uygulama diğerlerinde de kullanılabilmektedir. Performans açısından oldukça süratli sonuçlar vermektedir.

React Skeleton Iyi mi Kullanılır?

React Skeleton kullanımı oldukça kolaydır. Daha iyi performans sergilemesinden dolayı olduğu söylenemez. Daha fazlaca yazmayı kolay hale getirmiş olduğu için tercih edilmektedir. Skeleton kullanımı için React JS ile yapılması gerekenler şu şekildedir.
react-native.png

React Skeleton uygulaması oluşturarak modül kurulumu gerçekleştirme

1. Adım: (npx oluştur-tepki-uygulama klasör adı) işlemlerini kullanarak, React uygulaması oluşturulur.
  2. Adım: (cd klasör adı) komutu girilerek, klasör adı projesi oluşturulur.
  3. Adım: (npm install @material-ui/core), (npm install @material-ui/lab) komutu ile araç-gereç ui kurulumu gerçekleştirilir.
  4. Adım: Örnek kodlar yazılarak App.js dosyası oluşturulur.

Uygulama Çalıştırma Adımı:

Uygulama çalıştırma adımı ile (npm başlangıç) projesinin kök dizini oluşturulur. Son aşamada, tarayıcı açılarak http://localhost:3000/ adres ile çıktıyı oluşturulmalıdır.

React Skeleton Iyi mi Ortaya Çıkmıştır?

React Skeleton ortaya çıkışı, 2011 senesinde Feysbuk ile gerçekleşmiştir. Feysbuk 2011 senesinde yayınladığı Javascript portu yayınlayarak, Reach içine program dilini yerleştirmiştir. XHP; kullanıcı taraflı olan ve bileşen oluşturmayı elde eden, PHP alan yüküne haizdir. Feysbuk yükselişe geçmiş olduğu dönemler olduğundan daha fazlaca denetim sahibi olmak için programlama ihtiyacı duymaktadır. Feysbuk çalışanları XHP sistemini baz alarak bir düşünce ortaya sundu. Ortaya sunulan düşünce geliştirilerek, Fax JS adında olan ilk versiyonu ortaya çıkarmayı başarmıştır.

React Skeleton ortaya çıkışı, ile ilk başlarda yanlış stratejileri bununla beraber getirdi. Sonrasında doğru strateji ve adımlarla günümüzde en fazlaca kullanılan kütüphanelerden biri olmayı başardı. Bilhassa Airbnb ve Netflix şeklinde büyük şirketlerin, React Skeleton tercih etmesi sebebiyle geliştiricilerin ilgisini çekmeyi başardı. Ek olarak seneler devam eden gelişimini tamamlayarak, React Skeleton stabil bir yapıya haiz olarak en fazlaca kullanılan açık kaynaklı kütüphane olmayı başardı

Üst Alt