PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım?

schizophrene

Yeni üye
Tepki
0
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bir forum sitesi projem var. Bu forum PlayStation üzerine olacak. Neden bu konuyu seçtiğimi merak edenleriniz varsa şöyle açıklayayım: İnternette arama yaptığımda PlayStation'ın resmi sitesi haricinde Türkçe bir forum ya da kaynak site bulamadım. Bunun bir eksiklik olduğunu düşünerek böyle bir işe atılmak istedim. Sizlere sorum şu ki sizce böyle bir proje insanlar tarafından desteklenir mi? Forum yazılımı olarak ilk başta ücretsiz bir yazılımla başlayacağım daha sonra eğer istediğim geri dönüşü alabilirsem ücretli bir yazılıma taşıyacağım. Ücretsiz yazılım olarak MyBB ile SMF arasında kaldım fakat MyBB'ye daha sıcak bakıyorum. Ücretli yazılım olarak ise vBulletin lisansı pahalı geldi, XenForo'nun da tasarımı pek hoşuma gitmiyor bu durumda pek fazla bilinmemesine rağmen WBB (WoltLab Burning Board) hem daha makul fiyatı hem de şık tasarımıyla beni kendisine çekmeyi başardı diyebilirim. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir, paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Merhaba oncelikle hos geldiniz,

Pazar arastirmasi yapip guzel noktalardan yakalamissiniz, oyun forumlari her zaman sektor bakimindan cabuk yukselen alanlar olmustur . Eger alana hakim iseniz denemenizde hic bir engel ya da sakinca yok bence. Dediginiz gibi tamamen ucretsizler uzerinden denediginiz de kaybiniz olacak ? Sizin bilginizde bir sinirlama yoksa ve doyuracaksaniz insanlari teknik konularla veya gelen yeniliklerle hic dusunmeyin girin.

Ucretli kisimlar da vb donemi bitti bence , verilecek parayada yazik olur. Xenforo ise her zaman ki gibi gelisime acik ve pisman etmez bence aklinizda bulunsun bu da. Diger yazilim ile ilgili bir yorumum olmayacak bilgi sahibi degilim.

Ucretsizler icin smf uzun zamandir goz onunde yok yani ben gormuyorum, mybb konusu da en az smf gibi bana tabi kullanim icin baslangicta her ikiside isinizi fazlasiyla gorur.

schizophrene

Yeni üye
Tepki
0
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bütçem şu anda sadece hosting ve alan adına yetiyor. Bu yüzden ücretsiz yazılımla başlamayı düşünüyorum. MyBB ile SMF arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? İleride ücretli yazılıma geçecek olursam XenForo'yu da düşüneceğim.

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Mybb kurun hocam, bir cok konuda isteginize cevap verecektir.

schizophrene

Yeni üye
Tepki
0
Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Admin

Yönetici
Yazılım Uzmanı
Web Tasarımcı
Tepki
891
Merhaba hoşgeldiniz. Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama günden güne gelişen teknoloji, sayesinde PlayStation oyunları artık çok fazla tercih edilmiyor. Bunun üzerine forum desteklenir mi? bilemeyiz ama yinede denemekde fayda var derim. Forum yazılımına gelince ücretli yazılımlar arasında vBulletin, çok fazla bilginiz yoksa bulaşmayın derim. Xenforo kullanımı ve yönetimi kolay bir yazılımdır tavsiye ederim. WoltLab Burning Board yazılımı hakkında çok fazla bilgim yok bu yüzden yorumsuz. Ücretsiz yazılımlar arasında SMF, ve Mybb her ikiside başlangıç olarak ideal ama benim tercihim Mybb olurdu karar yinede sizin. Şimdiden yeni projeniz hayırlı olsun.

schizophrene

Yeni üye
Tepki
0
Merhaba hoşgeldiniz. Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama günden güne gelişen teknoloji, sayesinde PlayStation oyunları artık çok fazla tercih edilmiyor. Bunun üzerine forum desteklenir mi? bilemeyiz ama yinede denemekde fayda var derim. Forum yazılımına gelince ücretli yazılımlar arasında vBulletin, çok fazla bilginiz yoksa bulaşmayın derim. Xenforo kullanımı ve yönetimi kolay bir yazılımdır tavsiye ederim. WoltLab Burning Board yazılımı hakkında çok fazla bilgim yok bu yüzden yorumsuz. Ücretsiz yazılımlar arasında SMF, ve Mybb her ikiside başlangıç olarak ideal ama benim tercihim Mybb olurdu karar yinede sizin. Şimdiden yeni projeniz hayırlı olsun.

Yorumunuz için teşekkür ederim. MyBB ile kuracağım forumu. Ücretli yazılıma geçeceğim zaman XenForo birinci tercihim olacak o zaman.

Admin

Yönetici
Yazılım Uzmanı
Web Tasarımcı
Tepki
891
Xenforo geçeceginiz zaman bu konu altına yorum bırakınız sizlere elimizden gelen destegi verecegimizden şüpheniz olmasın saygılarımla iyi forumlar dileriz.

schizophrene

Yeni üye
Tepki
0
Tekrardan çok teşekkür ederim.

anilcagliyan

Meraklı
Tepki
8
Elinizde belli bir miktarda bütçe var ise açabilirsiniz. Reklam olmadan ve konular boş kaldığı takdirde pek işe yaramayacaktır. Özellikle forumlarda çok fazla kategori oluyor ve forum sahipleri yetkili birilerini bulamıyorlar. Artık insanlar ücretsiz olarak ta hizmet vermiyor.

Ofisim

Meraklı
Tepki
7
Tek başına bir forum açmak ve yönetmek çağımızda pek tutacak bir iş değil.
Forum dışında, biraz daha bilgilendirici ve hap bilgilerin yer aldığı siteler daha çok iş yapıyor.
Kapsamı genişletmenizi öneririm.

Üst Alt