Neler yeni

Otoritenin Gerçeği - Hikaye

Web sitesi
novusteknikdestek.blogspot.com
Cinsiyetiniz:
Erkek
Mesleğiniz:
Bilgisayar Teknik Servis
3 Aralık 2000

Bölüm I

Islak kaldırım koridorunda o denli hızlı yürüyordu ki, şiddetli yağışın oluşturduğu su birikintileri ayağının altında etrafa saçılıyordu. “Ben sadece grafikerim. İstediklerini yaptım. En azından ulaştırma için daha deneyimli ve göreve uygun birini bulmaları gerekirdi” diye düşünürken saçakların altından kurtulup ana caddeye çıktığında yağışın ne denli şiddetli olduğunu panik halinden kurtulup daha net olarak farkedebildi. “Aralık ayında kar yağar diye biliyorum.!” Bu alaycı bir düşünceydi, aynı zamanda bir inkar. Hava şartları, ona yüklenen vazifenin ağırlığı ile daha da olumsuz bir ortam oluşturmuştu. “En son ne zaman bu kadar yağmur yağdı Manhattan’a.?” Bu bir soruydu ama istemsizce tekrarlanan daha iyi koşullara ulaşma isteği barındırıyordu. Uzun süredir kafasını havaya kaldırmış kararan havaya ve yağan yağmur damlalarına bakıyordu. Yağmura ve paniğe teslim olmuş kent merkezinde olduğunu unutmuş halde giderken onu kendine getiren, çarpıştığı orta yaşlı bir adam oldu. Adam geriye savrulup suyun içine düşerken “Aa, çok özür dilerim!” diyebildi ancak. Birkaç saniye ardına ve adama göz attıktan sonra, tekrar bir çarpışma yaşamamak adına dikkatini toplayarak yola devam etti. Adam yavaş yavaş doğrulurken okkalı küfürleri sıralıyordu. Adamın tepkisini duyamayacak kadar uzaklaşmıştı çoktan. Keith Rowland bir haber editörüydü. Daha doğrusu haber editörünün asistanı. Ama her asistan yönetici iişkisin de olduğu gibi iş yükünü çeken oydu. Editör birkaç düzenleme ve anlık raporları incelerken, haberleri yayın sırasına sokan, anlık gelişmeleri takip eden Rowland’dı. Yönetici, odasında sıcak kahvesini yudumlarken onun keyfininin devam etmesini sağlayan da yönetici asistanı değil midir zaten.? Keith Rowland bir grafikerdi. Uzun müddet eğitim almış ve video grafikerliğin de uzmanlaştıktan sonra hünerlerini Youtube da sergilemişti. Üstün, doğal bir yetenek ve yaratıcı hayal gücü birleştiğinde ortaya gerçekten farklı sonuçlar çıkmıştı. Onun hünerlerinden tam zamanlı bir işte faydalanmak isteyen ve teklifler yağdıran Manhattan’lı ajanslar ve haber kanalları arasından tercihini haber kanallarından yaptı. İyi bir maaş, hareketli bir iş, koltukta oturmaktan sırtı ağrımayan bir beden ve etrafında fır dönen güzel spiker kızlar. Rowland kızları her zaman sevdi. Onları etkilemek isterdi. Bunun için bilgisini ve kültürünü kullandı. Eksantrik biri olmaya çalıştı ama karşılığını pek alabildiği söylenemez. Keith Rowland, işinde gerçekten marifetliydi ve bu yeteneği onu alanında emsalsiz bir yere taşımıştı. Bu emsalsizliğin karşılığını maddi olarak alamasa da halinden çok şikayetçi değildi. Netice de haber kanallarında sürünmek ona göre sadece bir adımdı. Marifetlerinin bir kısmını sakladı. Fazla dikkat çekmek istemedi. Alt profilde kalmak iyidir diye düşündü hep. Hayalinde kendi stüdyosunu kurmak vardı. Dreamworks firması gibi bir cgi (computer generated imagery), - bilgisayar üretimli imgeleme - özel effekt stüdyosu kurma hayali ile yaşıyordu ve nihai hedefi buydu; Hollywood. Her zaman hırslıydı. Bazen aşırıya kaçtığı dahi oldu. Bu kontrol edemediği bir özelliğiydi. Şu an içinde olduğu görevi için patronu onu, çok önceden fark ettiği hırsı nedeniyle seçti. Keith Rowland bir çalışma günü, mesai molasında odasında hayallere dalmışken, odaya hızla dalan genel sekreter, onu rüyasından uyandrımakla kalmamış “patron seni çağırıyor” sözüyle içinden sıkı bir “off” çektirmişti. Hemen yola koyuldu ve uzun koridordaki insanların arasından kıvrak hareketlerle sıyrılarak asansörlere ulaştı. Boş olan bir asansör buldu ve hızla atılarak 30 katlı binanın en üst katına, Mali ve İdari işler departmanının son koridorundaki makama ulaşmak için 30 yazan düğmeye bastı. Asansör oldukça sessiz ve hızlı çalışıyordu ancak Rowland’ın ayakları da aşağı yukarı aynı işi görüyordu. Kapıyı sessizce çalarak içeri adımını attıktan sonraki süreç, onu birkaç gün sonrasında, yağmurlu bir Aralık akşamı, şehir merkezindeki hızlı koşuşturmanın içine sokmuştu.

Daha önce hiç canlı görmediği ve birebir muhatap olmadığı haber kanalının patronu, ellili yaşların sonunda, şakaklarındaki siyah saçları kırlaşmış ve yüzünde belirgin çizgiler oluşmuş bir adamdı. Gençliğinde yoğun, şimdi ise eskisi kadar olmasa da düzenli şekilde sürdürdüğü fitness programlarının etkisiyle yaşına oranla oldukça dik, kendinden emin bir duruşu olan ve yapılı bir vücuda sahipti. Hayatının belirli bir kısmını bench, makaralar ve ağırlık kollarının altında geçiren, belli bir disipline sahip her insan gibi. Üstündeki mat kumaş, kuzgun siyah takım elbise, vücuduna kusursuz bir biçimde uyum sağlamıştı. Adam oldukça fit ve sağlıklı görünüyordu. Stephen Arthur’un adaleli bedeni, ciddi duruşu ve statüsü, sahip olduğu maddi olanakları ve medya gücünü hariç tutulsa dahi, karşısındaki kişide, içgüdüsel bir saygı ve bir miktar korku yaratmaktaydı. Adam eliyle Rowland’a önündeki koltuğu işaret etti. Rowland belli etmekten sakındığı titrek adımlarla koltuğa ilişti. “Rahatla Rowland. Seninle işimiz var.” Ses, Rowland’ın tahmin ettiğinden gür ve ekoluydu. “Odanın tasarımından olabilir diye düşündü.” Kendini topladı ve “Sizi dinliyorum Bay Arthur.” diyebildi. Derin bir nefes aldı ve kulaklarını açtı. “Keith, Amerikan Hava Ulaşım Güvenliği Dairesi, Ulusal Havacılık Konseyi ve Merkezi Haber Alma Ajansı, ortadoğu da artan terörizmin de etkisiyle sürekli yenilenen savunma stratejileri geliştirmekteler. Pentagonun da onayıyla gerçekleşen yeni bir projede, her bir birimin dahil olacağı çeşitli güvenlik tatbikatları uygulanacak ve havacılık güvenliği hususunda ülkenin her kurumu bu projeye destek veriyorlar. Hava yolları şirketleri, sivil havacılık kurumları ve medya holdingleri de buna dahil. Belki haberin vardır.” “Ha.?!” Rowland’ın kafası, bu uzun ve hakkında pek birşey bilmediği konular hakkında aldığı brifingten ötürü karışmıştı. Afallayan adam, karşısında oturan Arthur’a açık vermemek adına çaba gösterdi. “Evet efendim. Pek bir bilgim yok ancak sizi dinliyorum.” Cümlesini bitirdiğinde tebessüm etmeyi başarabilen Rowland, dikkatini toplamış görünmeye çalıştı. “Bir medya kuruluşu olarak bize de bir görev düşüyor. Burada söz konusu bizim ülkemiz, ulusal güvenliğimiz ve herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği hususunda eminim sen de benimle hemfikirsindir.” Ulusal güvenliğin bir medya kuruluşu ile bağlantısını tam olarak kuramasa da, Rowland’ın Arthur’un söylediklerini onaylamaktan başka yolu yoktu.” “Elbette efendim.” “Çok güzel. Tam bir vatansever olduğundan ve elini her zaman taşın altına koyabileceğinden hiç şüphem yoktu evlat.!” Stephen Arthur oldukça keyifli ve motive edici davranıyordu. Rowland bu makamda bir adamın, Bay Arthur’un bu denli çoşkulu ve kendisine karşı içten davranışını garipsese de, bu tavrın adamın vatansever yönünün ortaya çıkmasına bağlamayı mantıklı buldu. “Multi-milyoner bir adam benimle bir arkadaşı gibi konuşuyor ve beni teşvik ediyor. Hatta neredeyse arkama geçmiş ittiriyor.! Ben Keith Rowland’ım yahu! Karşımdaki adamın benim gibi yüzlerce çalışanı ve işi asıl anlamda yüklenen onlarca kurmayı var. Ben kimim ki.?” Bir tuhaflık olduğunu sezinlese de, bunu mantık çerçevesinde bir sebebe bağlayamadı ve adamı merakı artarak dinlemeye devam etti. “ Ulusal Hava Güvenliği, bizden bir simülasyon oluşturmamızı istiyor. Daha doğrusu görsel bir editasyon. Bildiğin üzere ülkemizde daha önce istenmedik biçimde havacılık kazaları gelişti. Bazı askeri jet uçaklar ve yolcu uçakları Empire State ve Larsson Yapılaşma gibi gökdelen kulelerine, kazara çarptılar. Bu bazen pilot hatası sonucu, bazense radar ve haberleşme sistemlerinde oluşan arızalar nedeniyle gerçekleşti. Ama savunma sistemlerimiz ve yöneticileri artık farklı bir riskin varlığının bilincinde ve bunu önemsiyor. Ülkemiz çok önemli bir konumda. İktisadi, idari ve ekonomik anlamda diğer medeniyetlerin çok ötesindeyiz. Bu durum, artan küresel soğuk savaşın ve terörizmin gelişimine karşı bizi açık ve önemli bir hedef durumuna getiriyor. Elimizdekilere sahip olmak isteyen yada düzenimizi bozmak isteyen potansiyel düşman konumundaki Rusya, Çin gibi ülkeler ve terör batağında orta doğu ülkelerinin olası tehdidini görmezden gelemeyiz.

Savunma departmanları da aynı şeyi düşünüyor ve farklı metodlar geliştirmek üzerine çalışıyor. Keith Rowland düşünüyordu. “Bu adam sanıyorum önceden pentagon da çalışıyordu. Ya da askerdi. General olmalı. Evet kesinlikle General.!” Bu sonuca varmaktan kendini alıkoyamadı ve bu anlamda üstleneceği vazifeyi merak etmeye başlamıştı. “Keith, bize bir video kaydı verecekler. Bir Boing 777 uçağı, yüksek hızda ve alçak irtifada uçarken çekilmiş 20 saniyelik bir video. Havacılık dairesi bizden, bu yolcu uçağının bir gökdelene girecek şekilde montajını istiyor. Rowland şaşırarak sordu. “Nasıl yani?” “Bir yolcu uçağı İkiz Kulelere, Ticaret Merkezine alçak irtifadan çarpıyormuş gibi simülasyon videosu oluşturacağız! Ama bu çarpma kazara değil, bir hava saldırısı gibi görünecek.” Arthur’un neşeli ve şevkedici hali gitmişti. Şimdi daha çok öfkeliye yakın ve vatansever modundaydı. Rowland’a projeyi tarif ederken, o anı yaşıyormuşcasına elini kolunu sallamaktaydı. “Hadi oğlum, şimdi yeteneklerini gösterme zamanı. Bizlere yardımcı ol ve tam istedikleri gibi bir tatbikat simülasyonunu oluşturalım. Bizim hazırlayacağımız görsel simulasyon kritik derecede önem taşıyor. Bize verilen görevi kusursuz yerine getirmeliyiz ve bu konuda senin yeteneklerine güveniyorum. Bu sayede savunma sistemlerimiz, hazırlayacağımız simülasyona benzer durumlarda yada terörist saldırılarda, ne yapacağını bilecek ve etkin savunma önlemlerine sahip olacağız. Gerekli doneleri ve ayrıntıları sana Bayan Murphy ile ulaştırırım. Konsept video yakında elimizde olacak. Gerisi senin marifetin. Çarpışma anının ve efektlerin oldukça inandırıcı olması gerektiğini önemle vurguladılar.” Stephen Arthur’un hiddeti azalmışa benziyordu ve adam yavaş yavaş sakinleşirken Rowland’a projeyi yeterince net anlattığından emin, ikna ve motivasyon kabiliyetinin farkında arkasına yaslandı. Rowland odadan çıkmadan “Başka birşey var mı Bay Arthur?” dedi. Adam oturduğu yerden başparmağını “okay” anlamında salladı ve teşekkür etti. Rowland odadan çıktı ve kapıyı kapadı. Arthur rahatlamış halde kapanan kapıya bakarken koltuğuna yayıldı ve sırıttı. Rowland, odaya ulaşmak için sarfettiği eforun tersine şimdi, kafası karışık, şaşkın ve oldukça yavaştı. Bir şeylerin değiştiğini yada bir yola istemsizce girdiğini içgüdüsel olarak hissediyordu ama emir büyük yerden olunca bu his, kafasını kurcalayan küçük bir olgu olmaktan öteye o an için gidemedi...

Kısa süre içinde eline ulaşan yolcu uçağı görüntüsünü, meraklı iş arkadaşlarından arındırılmış, sessiz bir stüdyo ortamında, sadece Stephen Arthur’un denetiminde, Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpmayı cepheden gerçekleştiren bir yolcu uçağı görüntüsünü uygun ve istenen nitelikte, göze çarpan herhangi bir kusur yada efekt izi bırakmadan tamamladı. Hiçbir zaman ortaya koymak istemediği gerçek video grafiklerliği hünerlerini, istemeden ancak üstüne yüklenen hatta dayatılan bir zorunlulukla, dışarıdaki geniş monitörden izleyen bir avuç insana kanıtladı. Hızlı ve kusursuz çalışması, Stephen Arthur’a yanındaki birkaç kişinin tebriğini kazandırırken, o bunlardan habersiz, tamamladığı projeyi ona verilen taşınır diske yüklemekle meşguldü. Çalıştığı bilgisayar üzerinde herhangi bir iz bırakmaması hususunda uyarıldığı için dosya kalıntılarını ve detay içeren klasörleri birkaç tuşa basarak kalıcı olarak sildi.

Stüdyodan çıktığında Stephen Arthur’un kişisel asistanı Bayan Murphy’yi karşısında bulan Rowland, “Umarım bir başka görev yoktur. Yeterince yoruldum ve dinlenmek istiyorum.” diye düşündü. Murphy, Rowland’a "Tebrikler Keith, görevini kusursuzca tamamladın. Ayrıca Bay Arthur’un takdirini kazandın." dedi. “Teşekkürler Bayan Murphy.” Rowland bunu söylerken, karşısına dikilen kadından bir an önce kurtulup evine gitmek için sabırsızlanmaktaydı. “Tek kazandığın takdir olmadı Rowland.” Kadın başı eğik karşısında duran adamın suratına doğru uzun bir kağıdı sallıyordu. “Bu nedir?” Rowland’ın zihninde anlık canlanma yaratan bir merak unsuru oluştu. “Patronun teşekkürü.” Kadın kağıdı adamın eline tutuştururken şuh bir tavırla gülümseyerek kırıttı ve Rowland’ın yanından ayrılarak koridoru hızla katetmeye başladı. Rowland, kadının ince belini, sıkı kalçalarını ve zerafetle önünden yürüyüp gidişini hiç farketmedi bile. Zihnini meşgul etmekte olan başka bir şeye yoğunlaşmıştı. Elinde tuttuğu çek ve bol sıfırlı rakam hanesi, beynine giden kanın miktarını arttırmaya yetmişti. Gizli bir paravanın ardından yanındaki üç kişiyle asistanını ve Rowland’ı izleyen Stephen Arthur, kadının ve Rowland’ın farklı yollara gidişinden sonra yanındaki adamlara döndü. “Beyler!” Dördü de kadehlerini kaldırdılar ve birer yudum alıp yerine koydular. “Büyük bir adımın ilk zinciri tamamlandı.” Adamlardan biri konuştu. Arthur, konuşan adama doğru kadehini kaldırdı. Bir şey söylemek üzereyken bir diğer konuğunun sorusuna muhatap oldu. “Neden o çeki verdiniz.? O sadece bir çalışanınız ve hakettiğini zaten her ay bankadan çektiğini tahmin ediyorum.” Arthur neşeli ve alaycı bir tavırla güldü. “Harcayamayacak ki.! Bozduramayacak bile!” Stephen Arthur’un karanlık yüzüne eşlik eden kahkalarına odadaki diğer adamlarda katıldı. Hahahahahahaha.!!!

shadowred.jpg

Alakalı Diğer yazılar

WMF - HOŞGELDİNİZ!
WMF - Ticaret, İkinci El, ve Diğer Bölümler Kullanıcılarımıza Ücretsiz Olarak Sunulmuştur.
Forumda Yardıma İhtiyacınız mı Var? Destek ve Yardım İçin Tıklayın..
  • Rap Sözleri Sitemi değerlendirebilir misiniz?
    teknolojix teknolojix
    Güncel Türkçe Rap Sözleri ve orijinal Youtube videolarını paylaştığım sitemin yeni teması ve seo açısından değerlendirmenizi istiyorum. Sitem daha yeni bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın:)...
  • Sitemde bu kısmı nasıl kaldırabilirim?
    teknolojix teknolojix
    Arkadaşlar güncel Türkçe Rap sözlerini paylaştığım websitemde başlık altında bulunan resimde gösterilen kısmı nasıl kaldırabilirim? Şimdiden teşekkürler... Detaylı Bakmak İçin SORUN HALLEDİLDİ*
  • Makaleyaz.NET - %100 Seo Uyumlu ve Özgün Hazır Makaleler
    E efeince
    Aile ve Çocuk : Ekonomi ve Finans : Kadın Dünyası & Sağlık : Ve , daha birçok kategoride ÖZGÜN VE HAZIR onlarca makale! Sizde Aramıza Katılın!
  • Canlı Donmadan Maç İzle - Maç Linkleri
    teknolojix teknolojix
    Ücretsiz olarak donmadan maç izleme artık hayal değil...;) Sitemizde önemli maçların linkleri yer alıyor. 10 sn içinde takımınınızın maçını donmadan hd kalitede izleyebilceksiniz. Sürekli donup...
  • " Ucuza Backlink Hizmeti "
    S SeoHizmeti
    Fazla girisi olmayan anahtar kelimelerde 10 link ile ilk sayfaya giren siteleri biliyorum. Öncesinde 10 link alın sonrasında daha fazla link alarak sitenizi geliştirin. Diyorlar 300 tl'mi ? niye...
  • İnternetten para kazanma vaadi degil! %100 gerçek (ödeme kanıtlı)
    freedom07 freedom07
    Clixsense 8 yıldır açık olan ve şimdiye kadar hiçbir mesele yaşamadığım bir PTC sitesi. İlk önce belirtmek isterim ki piyasada bol miktarda sahte para kazanma siteleri bulunmakta ve siz internette...
  • GencPanel.com | 1K Takipçi 1 TL | 1K Beğeni 0.10 krş | 7/24 Destek | %100 Müşteri Memnuniyeti
    Gencpanel Gencpanel
    GencPanel.com Sosyal Medya Hizmetleri - İnstagram | Youtube | Facebook | Twitter | Web Site Hit ve daha nicesi... Herkes deneyebilsin diye min bakiye yükleme 1 TL' ye düşürülmüştür. İnstagram...
  • İnstagram User Satın Al
    takipjet takipjet
    Sizde Kaliteli User Sahibi Olmak İstiyorsanız Hemen İletişime Ğeçin...
  • Enom da Ticaret
    L losthawk
    Merhaba arkadaşlar, Enom.com da profesyonel olarak domain satışı yapan arkadaş varsa kendisine komisyon karşılığında yardımcı olabilirim. İleri düzey ingilizcem var ve satış konusunda tecrübeliyim.
  • Takipjet Smm Panel Script En Ucuz Fiyat
    takipjet takipjet
    - Merhaba Arkadaşlar - Satın Almak İçin : 0539 394 33 02 İletişime Geçebilirsiniz. Script Fiyat : 150 TL Hosting+Alan Adı+ Script 300 TL İçinde Bir Çok Özelliği Barından Şık Bir Smm Panel...
  • İzmir Tabela Reklam
    izmir tabela izmir tabela
    İzmir Tabela Reklam ve Fuar Standı Üretimlerinde Lider Firma. İzmir Tabela Reklam ve fuar standı üretimlerinde yeni bir soluk kazandırmak adına reklam sektöründe kazandığımız uzun yılların...
  • İntsağram Takipci Satın Al
    takipjet takipjet
    Merhaba , Takipjet Siz Değerli Kullanıcılarına Her Zaman En Uyğun Fiyatlarla Fırsatları Sunmaya Devam Ediyor.. İnstağram Üzerinde 100 Bin Takipçi Almak İsteyenler. İnstağram Üzerinde Beğeni Almak...
  • Clixsense Tango Card Ödeme $140
    M metin1
    Clixsense Tango Card Ödeme $140 Uzun süredir ödeme çekmedim clixsense,den daha doğrusu bekledim zamanla belki daha iyi ödeme alternatifleri çıkar diye.Bildiğiniz gibi önceden paypal,dan...
  • İnstagram 100 K Takipci Servisi Açıldı
    takipjet takipjet
    - TAKİP JET - En Uygun Sosyal Medya Hizmetleri Sağlayıcısı -...
  • YouTube Haberleri Blogum
    teknolojix teknolojix
    https://youtubeguncelhaber.blogspot.com Son Dakika YouTube Türkiye Haberlerinin, Yeni Yayınlanan YouTube Kurallarının, Youtuberlar hakkında ilginç bilgilerin yer aldığı blog.
  • Papara ve İninal Ödemeli - 7/24 Aktif Sosyal Medya Paneli - 1K Takipçi 1,60TL
    btnaslan btnaslan
    EN UYGUN ve EN İYİ SMM PANEL - WWW.PANELİZİM.COM Herşey Otomatik İşleyen Panelimizde, Her Hafta Sonu 20TL ve Üzeri Yüklemelerde 10TL Hediye Veriyoruz...
  • Mining Game Ücretsiz Ruble Kazan
    M metin1
    Mining Game Ücretsiz Ruble Kazan Mining game Mining Game ile kazanmak kolay, yeni açılan kazanç sitelerinden, sitede yatırımlı veya yatırımsız kazanabiluirsiniz Mining game 25 gün önce açılan...
  • Bitexen İle Anında 100 Exen Coin ( 30 TL ) Hediye Kazanın ! ( İspat Eklendi )
    E efeince
    Merhaba arkadaşlar, Yeni açılan bir kripto para borsasının , ilk 10.000 üyeye kadar hediye olarak verdiği 100 Exen Coin'i sizlere duyurmak için konuyu açtım. Evvela, sizlerden ricam - sizlere...
  • Backlink Satışı
    A atillac
    Selamlar değerli Webmaster Forum üyeleri; Sizler için backlink satışlarımız mevcuttur.Detaylı bilgi için ÖM atmanız yeterlidir. Backlink nedir? Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş...
  • Lotofun ile sürekli ücretsiz ruble kazan
    M metin1
    Lotofun ile sürekli ücretsiz ruble kazan Yeni ve ücretsiz rubler kazanabileceğiniz şahane bir site , deneyince bana hak vereceksiniz. Lotofun 2 ay önce açıldı ve site hakkında henüz hiç bir...
  • Takipjet.com (İNDİRİM GÜNÜ)  50 Bin  Takipci (125TL)
    takipjet takipjet
    Merhaba Dostlar , 50 Bin Tek Paket Takipciyi Sizler İçin 125 Tl İndirdik. Gönderielecek Olan Kullanıcılar Full Türk Kişilerden Oluşmaktadır. Türk Data Fiyatları Normalde Pahalıdır. Herkes Türk...
  • Takipjet.com Yenilendi  Takipçi 60 KURUŞ
    takipjet takipjet
    MERHABA DOSTLAR TAKİPJET YENİLENDİ. EN UCUZ HİZMETLERİ VERMEYİ AMAÇ EDİNDİK . UMARIM BEĞENİRSİNİZ APİ İNDİRİMİ İSTEYENLER DESTEK TALEBİ ATABİLİRLER. SİTE GÖRSELLERİ VERECEĞİM . SİTE LİNK ...
  • Comviq Vectone Lycamobile Simkart |simkartsatisi.com
    S simkartsatiscom
    Yaklasık 1 yıldır satışını yaptığımız yurtdısı simkartlardan daha fazla kişinin yaralanması için konu olarak sizlere sunuyorum Web Sitemiz : www.simkartsatis.com Satın almadan önce aklınıza...
  • Sitem Hakkında ki Fikirleriniz
    T Trabzon61
    Sitem hakkındaki fikirleriniz benim icin değerlidir lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Sihirli Kampüs
  • kredi hesaplama
    Mehmet Mehmet
    insanlar belirli dönemlerde kredi çekmeye ihtiyaç duyar. Bazen güzel bir ev satın almak için konut kredi çekerler ve uzun süre her ay düzenli bir şekilde kredi ödemelerini yaparlar sonunda güzel...
  • SosyalBayin.com | Sosyal Medya Bayilik Paneli| takipçi 1.00 tl | beğeni izlenme 0.04 kuruş | Denememiz için min 1 tl
    sosyalbayin sosyalbayin
    Üye olmak için tıklayınız Sistem Durumu : AKTİF SosyalBayin.com |Sosyal Medya Hizmetleri
  • Reklam Vermek İster misin?
    Admin Admin
    KONU KİLİT! Reklam Vermek İster misin? Herkese Merhaba.. Forumumuzda Kısa süreliğine uygun fiyatlarda Reklam fırsatı! Reklam vermek isteyenler için Reklam fiyat listesi ve boyutları sizler için...
  • Dialog Sohbet Scripti
    Okan_ISIK Okan_ISIK
    Dialog Sohbet Scripti Dialog sohbet scripti günlük hayatımızda sürekli kullanmış olduğumuz whatsapp uygulamasına benzemektedir. Arkadaşlarınızla özel konuşmalar yapabileceğiniz dialog scriptimiz...
  • Lisans Yönetim Scripti & Script ve Temalarınızı Lisanslayın
    Okan_ISIK Okan_ISIK
    Açıklama Bu ürün, mevcut script ve temalarınızı lisanslamaya yarar. Php ile kodlanmış olup PDO kullanılmıştır. Yalnızca php ile kodlanan script ve temalarınızı lisanslayarak koruma altına alır...
  • Rüzgar Radyo Scripti
    Okan_ISIK Okan_ISIK
    Rüzgar radyo scriptini kullanarak shoutcast destekli bir radyo oluşturabilirsiniz. Rüzgar radyo scripti mobil uyumlu olup şık ve sade bir görünüme sahiptir. DEMO İNCELE ADMİN PANEL DEMO İNCELE...
  • Canlı Radyo Scripti
    Okan_ISIK Okan_ISIK
    Canlı radyo scriptini tek seferlik ve ömürlük satın alırsınız, her ay ya da her yıl para ödemezsiniz, satın aldığınızda tüm dosyalar üyelik panelinize tanımlanır, radyo scriptine yeni bir...
  • Yazar Olmak İstermisiniz?
    Admin Admin
    Webmaster blogumuzda Yazar Olmak İstermisiniz? Blog sayfamızda Yazar olmak! Okumayı veya Yazmayı seviyormusun? forumumuzda Webmaster blog alanında sende bir yazar olabilir kendi konularını...
  • Forum Kurallarımızı Lütfen Dikkate Alalım!
    Admin Admin
    Merhaba Sevgili WebmasterForum.com.tr Kullanıcıları: Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum sizlere! Geçtiğimiz günden buyana Forum Kurallarımızı İhlal Eden kullanıcı sayısı oldukça fazla buna...
  • Ücretsiz Kurumsal PHP Script
    Serkan Serkan
    İnternet ortamında gezen farklı amaçlarla tasarlanmış, güvensiz scriptler sitenize zarardan başka bir şey vermeyecektir. Herkesin bütçesi uygun olmayabilir ki günümüzde profesyonel bir scripte...
  • VDS Paketleri
    Admin Admin
    VDS Paketleri Merhaba arkadaşlar sizler için hazırladıgım VDS Paketleri Satın Almak İstermisiniz? VDS 1 PAKET Intel Xeon E5 2620 1 GB Ram 50 GB Disk Limitsiz Aylık Bant Genişliği. 1 Adet IP...
  • Türkiye Lokasyon Reseller Paketleri
    Admin Admin
    Türkiye Lokasyon Reseller ve Paketleri Kaliteli Türkiye Lokasyon reseller satın almak istermisiniz paketlerimizi İnceleyebilirsiniz. (RSTR- 1 PAKET) DİSK ALANI= 1 GB AYLIK TRAFİK= 100 GB...
  • Hosting Paketleri
    Admin Admin
    Hosting Paketleri Merhaba arkadaşlar: kaliteli ve kesintisiz sunucularımızda sitelerinizi barındırmak istermisiniz? Sizler için hazırladıgım hosting paketlerini inceleyebilirsiniz. ( Basit...
  • Dollarclix ödeme kanıtlı
    M metin1
    Dollarclix ödeme kanıtlı Dollarclix ödemeleri sorunsuz devam ediyor, siteye başladığımız günden bu yana sorunsuz her zaman ödemeler geliyor. 3 yıldır para çekmekteyiz siteden. Bildiğiniz gibi...
  • Pocket-mine İle Sınırsız Para Kazan
    M metin1
    Pocket-mine İle Sınırsız Para Kazan Pocket-mine yeni bir kazanç projesi. Pocket-mine ile kazanmak kolay 12 gün önce açıldı ve 15.646 kullanıcı var. Site madencilik mantığı ile işliyor, yeni...
  • İnstagram Takipçi Satışı (En Ucuz)
    LegionTR LegionTR
    1k %90 Aktif türk takipçi sadece 2.5 tl yanlış duymadınız.. instaci sitemize kayıt olup fiyatları daha detaylı inceleyebilirsiniz.. Referans olarak 1 kişi ye 1000 hediye takipçi gönderimi...
  • Golden-farm ödeme kanıtlı
    M metin1
    Golden-farm ödeme kanıtlı Golden-farm oyun onayarak para kazanabileceğiniz basit browser oyunlarından. Kazanmak için siteden kuş satın alıyoruz ve kuşlardan ömür boyu para kanıyoruz. Yumurta...
  • webmasterforum.com.tr hayırlı olsun
    Admin Admin
    webmasterforum.com.tr hayırlı olsun Merhaba arkadaşlar: bundan böle wmlik.com yeni adı webmasterforum.com.tr olarak anılacaktır. yeni ismimiz tüm webmasterforum, kullanıcıları adına hayırlı olsun.
  • Konularınızı Ön Plana Çıkarın
    Admin Admin
    Konularınızı Ön Plana Çıkarın Merhaba sevgili; webmasterforum kullanıcıları sizlerle yeni bir özelliği paylaşmak istedim. Artık özgürce yeni paylaşımlarınızı ön planda herkese gösterebileceksiniz...
  • Her Yönüyle Kali Linux Eğitimi - Penetrasyon Testleri İNDİRİMLİ KAÇIRMAYIN İNDİRİMİ
    damhaber damhaber
    Bu Kursa Katılarak Siber Güvenlik Alanında Büyük Bir Adım Atmış Olacaksınız. Bu Kursu Tamamladığınızda Bir Çok Alanda Penetrasyon Testlerinin Nasıl Yapıldığını Görmüş Olacak ve Kendi Başınıza...
  • Rol Oyunu Yazarı'ndan: Makale Hizmeti! KISA SÜRELİ KAMPANYA!
    Wallace Wallace
    Kendisinden 1 adet makale teslim aldım. Gayet başarılı yazıyor. Teşekkür ederim.Referans amaçlı 336 kelimelik bir adet makale alındı. Akıcılık imla gibi kurallara dikkat ederek yazmış. Teşekkürler...
  • Moderator Alımları Başlamıştır !
    LegionTR LegionTR
    MODERATOR ALIMLARI DEVAM EDİYOR! Değerli webmasterforum üyeleri çalışmalarımız gördüğünüz üzere, son sürat devam ederken sizler için her zaman en iyi hizmeti vermeye çabalıyoruz. Fakat site içi...
  • Örnek İlan Şablonu
    Admin Admin
    Örnek İlan Şablonu Merhaba Arkadaşlar. webmasterforum.com.tr sayfamızın yenilenmesiyle birlikde bazı özellikleri sizler için aktif etmiş bulunmakdayız bunlardan biri 2.el ilanlar bölümünde...
  • Webmaster nedir? Webmaster ne demek?
    WebmasterForum WebmasterForum
    Webmaster nedir? Webmaster ne demek? Webmaster kelimesi sizde neyi çağrıştırıyor? Webmaster ne iş yapar? Gerçek bir webmaster düzeyinde misiniz? Bu soruları öncelikle kendinize sorun ki kendinizi...
  • 1 Adet Ücretsiz .Com Domain Çekilişi..
    LegionTR LegionTR
    dovizyatirim.com adlı domaini sizlerden 1 kişiye ücretsiz vermek istiyoruz arkadaşlar.. şartlar gerçekten çok kolay 1- Katılacak her üyenin forumda en az 5 adet konusu olmalıdır. 2- Her üyenin...
  • webmasterforum.com .tr sayfamız yenilenmiştir
    Admin Admin
    Merhaba Sevgili webmasterforum.com.tr kullanıcıları sayfamız yenilenmiştir. sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor. mybb alt yapısından çıkıp ücretli ve kaliteli bir alt...
Üst Alt