Organik Hit Programları Ve Zararları

Mesut

Eski üye
Tepki
13
Organik Hit Programları Ve Zararları
Bu tarz konulara hep rastlamışızdır ”organik hit programı” sitenize bedava hit webmaster forumlarında veya reklamlarda öncelikle hit nedir onu bir açıklayalım bilmeyenler için
Hit: Sitenize gelen ziyaretciye denir; tekil ve çoğul olmak üzere ikiye ayrılır
Tekil hit : Sitenize giren bir kişiyi temsil eder gezdiği sayfaları saymaz her ip bir tekil hit’dir

Çoğul hit : Sitenize gelen bir ziyaretcinin gezdiği sayfalarda sayıma dahil eden bir hit çeşididir.

Konumuza dönecek olursak bu tarz konuları heryerde görüyoruz ve zararlımı değilmi bilmiyoruz işte bu sebebten dolay açıklama isteği duydum ve şimdi ne kadar organik bu hitler ne kadar değil hep birlikte görelim.

organik-git-nedir-hit-nedir.png

Birkere mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde siteniz üzerinde gezdirdiğiniz mause hareketlerini bile takip eden bir yapay zeklanın bot girişi olup olmadığını anlamaması pekte zor olmasa gerek

Google normalden fazla yada ara ara yükselen siteler için ara sıra yapılan gerek seo bazlı gerek ise botlu siteleri kontrol etmek için sitenize oyunlar oynayabilir.

Örnek verekcek olursak aramalardan gelen hitler üzerinde bir sıralama değişikliği yapabilir gelen hit oranı aynı düzeyde ise bir gariplik olduğunu yapay zeka anlayacaktır.

Sitenizdeki ziyaretlerin organik olabilmesi için ziyaret kaynağının farklı olması (Facebook,Google Plus,Kelime üzerinde gelen hitler) gibi sitede kalma süresi değişkenliği sitede gezilen sayfa sayısı farklılığı gibi ve daha bilmediğimiz bir çok şart bulunduran google bu tarz programların oyunlarını yutmaz

Programlar bu saydıklarımızı gerçekleştiremez kısmen gerçekleştirenler olsa bile denemeyin derim hem nereye kadar ? sorusunu sorun kendinize

Sitenize yarar sağlayayım derken zarar vermeyin ben Organik hit programlarının Google’nın yapay zekasından daha iyi bir zekaya sahip olduklarını düşünmüyorum.

Üst Alt