Neredesiniz ?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Neredesiniz sıkıldım forumda ya, o kadar konu açtım tek cevap yok olm yanlış bir şey yaptım da haberim mi yok yaptıysam söyleyin bilelim bari, neredesiniz ? @Türker @Celil.

Vezirihracat

Eski üye
Tepki
37
Neredesiniz sıkıldım forumda ya, o kadar konu açtım tek cevap yok olm yanlış bir şey yaptım da haberim mi yok yaptıysam söyleyin bilelim bari, neredesiniz ? @Türker @Celil.

Arkadaşlarınızı bilemem onlar ile siz anlaşırsınız ama genel olarak içeriklerinizin genel olarak yanıtsız kalmasının nedeni forum üyelerinin büyük bir çoğunluğu klavye kullanmayı sevmiyor sadece yazıyı okuyup çıkıyorlar ya da paylaşımdaki hediye vb. bir şey varsa onu kullanıyorlar. Ama onda bile teşekkür dahi etmiyorlar beğenip geçiyorlar, bakın buraya kadar saydığım hiç bir işlemlerinde klavye kullanımı yok :D

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Arkadaşlarınızı bilemem onlar ile siz anlaşırsınız ama genel olarak içeriklerinizin genel olarak yanıtsız kalmasının nedeni forum üyelerinin büyük bir çoğunluğu klavye kullanmayı sevmiyor sadece yazıyı okuyup çıkıyorlar ya da paylaşımdaki hediye vb. bir şey varsa onu kullanıyorlar. Ama onda bile teşekkür dahi etmiyorlar beğenip geçiyorlar, bakın buraya kadar saydığım hiç bir işlemlerinde klavye kullanımı yok :D
Evet maalesef öyle ama WhatsApp'tan da tepki yok, n'oldu acaba kötü birisi olarak ifşa falan mı ettiler beni kimse konuşmuyor böyle anlamadım... Forum kullanıcılari diğerleri zaten öyleler alıştım artık hocam, bazen hediye için bile yazmıyorlar ?.

Vezirihracat

Eski üye
Tepki
37
Evet maalesef öyle ama WhatsApp'tan da tepki yok, n'oldu acaba kötü birisi olarak ifşa falan mı ettiler beni kimse konuşmuyor böyle anlamadım... Forum kullanıcılari diğerleri zaten öyleler alıştım artık hocam, bazen hediye için bile yazmıyorlar ?.
Arkadaşlarınız kısa süre içerisinde döneceklerdir eminim. :D

Genele gelince buraya forum adabını bilen insanların buraya çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şuan da genellikle sadece işini görüp çıkmak isteyen kişiler buraya katılıyor. Hem işinizi görün hemde etkileşimde olun mantığı mevcut değil. Aynı şey gibi işte Instagram açıp keşfet sayfasını açıp saatlerce kaydırıp durmak gibi kullanıyorlar burayı da :D En azından forum adabını bilen kişi sayısı biraz daha artarsa dönen konular ve sohbetlerden dolayı ister istemez ilgisini çekecektir :D Şimdi nerede o eski günler geyiğini yapmak istemem ama yapacağım eskiden forumlarda böyle değildi hemen herkes sırf ayıp olmasın diye ya da katılmış olmak için bile en kötü kolay gelsin vb. içerik yazardı :D

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Arkadaşlarınız kısa süre içerisinde döneceklerdir eminim. :D

Genele gelince buraya forum adabını bilen insanların buraya çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şuan da genellikle sadece işini görüp çıkmak isteyen kişiler buraya katılıyor. Hem işinizi görün hemde etkileşimde olun mantığı mevcut değil. Aynı şey gibi işte Instagram açıp keşfet sayfasını açıp saatlerce kaydırıp durmak gibi kullanıyorlar burayı da :D En azından forum adabını bilen kişi sayısı biraz daha artarsa dönen konular ve sohbetlerden dolayı ister istemez ilgisini çekecektir :D Şimdi nerede o eski günler geyiğini yapmak istemem ama yapacağım eskiden forumlarda böyle değildi hemen herkes sırf ayıp olmasın diye ya da katılmış olmak için bile en kötü kolay gelsin vb. içerik yazardı :D
Nerde o eski forumlar diyelim hocam, benim tam yaşım yetmiyor o kadar eski forumlara ama web arşivinden vs. bakıyorum ve sizin gibi diyen çok kişi var oradan anlıyorum önceden daha samimi, eğlenceli, aktifmiş forumlar. Keşke öyle olsa, öyle olsun diye konu açıyorum ama tık yok, çok enteresan. Oysa ki kullanıcı sayısı az sayılmaz, bir aktif olsalar burası şenlenir.

Vezirihracat

Eski üye
Tepki
37
Nerde o eski forumlar diyelim hocam, benim tam yaşım yetmiyor o kadar eski forumlara ama web arşivinden vs. bakıyorum ve sizin gibi diyen çok kişi var oradan anlıyorum önceden daha samimi, eğlenceli, aktifmiş forumlar. Keşke öyle olsa, öyle olsun diye konu açıyorum ama tık yok, çok enteresan. Oysa ki kullanıcı sayısı az sayılmaz, bir aktif olsalar burası şenlenir.
Aynen öyle fakat burada benim hissiyatıma göre bir kıvılcıma ihtiyaç mevcut. O kıvılcım çıkarsa şuan ki faal durumdaki forumların aktifliğini kolayca yakalar, çünkü arayüzü düzgün, forum yetkileri aktif ve ilgili zaten bir forum üyesinin istediği her şey bir arada. Tek eksik o bahsettiğim kıvılcım. Ama tabi ekşi sözlük ya da R10 gibi çöpe dönmemesini de bir şekilde sağlamak lazım. Mesela R10 dışarıdan üyelikleri bir kabul etmeye başladığından beri çorba oldu, R10 yöneticileri şuan ne yapacağını şaşırdı. Adam annemi nasıl balkondan ittim diye konu açıyor, annesinin resmini çekmiş balkonda eliyle itiyormuş gibi yapmış şimdi ben buna daha ne diyeyim :D

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Aynen öyle fakat burada benim hissiyatıma göre bir kıvılcıma ihtiyaç mevcut. O kıvılcım çıkarsa şuan ki faal durumdaki forumların aktifliğini kolayca yakalar, çünkü arayüzü düzgün, forum yetkileri aktif ve ilgili zaten bir forum üyesinin istediği her şey bir arada. Tek eksik o bahsettiğim kıvılcım. Ama tabi ekşi sözlük ya da R10 gibi çöpe dönmemesini de bir şekilde sağlamak lazım. Mesela R10 dışarıdan üyelikleri bir kabul etmeye başladığından beri çorba oldu, R10 yöneticileri şuan ne yapacağını şaşırdı. Adam annemi nasıl balkondan ittim diye konu açıyor, annesinin resmini çekmiş balkonda eliyle itiyormuş gibi yapmış şimdi ben buna daha ne diyeyim :D
Haha o nasıl konu hocam annemi balkondan ittim ?, hocam orası kaybediyor yavaş yavaş benim fikrime göre. Peki sizce nasıl bir kıvılcım gerek hocam, ne yapmak gerek nasıl olur bu ? Yani kolay değil maalesef.

Vezirihracat

Eski üye
Tepki
37
Tabi ki kesinlikle kolay değil, biraz zaman ve maliyete ihtiyaç mevcut. Eskisi gibi forumlara insan çekmek basit değil.

Bence iki yöntemden biri ile olur. İlk olarak donanım haberde reklam çıkılabilir ya da paylaşımlar yapılabilir. Orada benim gibi eski forum ahlakını ve sohbetini arayan bir çok kişi mevcut. Onları çekmek gerekiyor ama bunun için tüm forum yetkililerinin en az bir hafta faal olması gerekiyor ve web ile ilgilenen kişilerin dikkatini çekecek konularda bilgi alışverişin de bulunması ya da tartışması gerekiyor.

Diğer yöntem ise R10 ya da ekşi sözlük gibi bir alana reklam verilecek oradan çekilecek ardından bir süre kapsamlı bir mesai harcanıp çürüp çöpler engellenecek. İlk aşamada çok insan gelmesine gerek yok yüz kişi yeterlidir, ilk aşamada birbirleri ile iletişimde olurlar ve bu şekilde Google'daki konu başlıkları artar. Zamanla da diğer faal kişileri görenler ile yoğunluk artar. Tabi bunun doğru zaman aralıklarında yapılması lazım. Grafikerler.net bunu yaptı ama yanlış yaptığı için reklam boşa gitti.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Çok teşekkürler fikirleriniz için hocam, peki reklam dediniz ama reon gibi yerler diğer forumların reklamına izin vermiyor, muhtemelen parayla da olsa bunu kabul etmezler, orası biraz karışık.

Vezirihracat

Eski üye
Tepki
37
Çok teşekkürler fikirleriniz için hocam, peki reklam dediniz ama reon gibi yerler diğer forumların reklamına izin vermiyor, muhtemelen parayla da olsa bunu kabul etmezler, orası biraz karışık.
R10'da Grafikerler.net'in reklamını çıktılar. Tabi anlaşma detaylarını bilemem fakat onlar çıkardıysa buranın site sahibi bunu çözebilir.
R10 finans bölümü ile görüşme yaparak iş birliği şeklinde yaklaşması gerekiyor. R10'da şuan da eski hiyerarşi yok para gelsin etkileşim olsun tamam konu kilit konusu mevcut.
İlk aşamada olmaz deseler bile doğru teklif ile kabul etmeyecekleri bir şey yok. O ön tarafta yazılan kurallar ve şartların hepsi çöp oldu. Önceki yazıda da aktardığım gibi forum yöneticileri ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kendi aralarında bile tutarsızlar birinin engellediğini diğeri kaldırıyor. O yüzden izin vermiyorlar gibi konulara takılmamak gerekiyor.

Ekşi sözlük ekibini çekmek isterseniz ekşi şeyler üzerinden reklam verebilirsiniz.
Ekşi şeyler üzerinden forumlara reklam verilebiliyor.

Edit: Donanım haberde böyle bir engel mevcut değil.

Son düzenleme:
Üst Alt