Sorum Var Neden İos değilde Android ?

Chernobyl

Kullanıcı
Katılım
28 Nis 2019
Forum
107
Reaksiyon puanı
5
Puan
18
Konum
Yurtdışı
Merhaba arkadaşlar, evet günümüz telefon kullanıcılarını ikiye bölen soruyla başlayalım. Sizden gelen negatif ve pozitif yorumlar üzerine konumuz sürüklensin. Belki kullanışlı ama haberimizin olmadığı appler hakkında da bilgi sahibi oluruz.

Neden İos değilde Anroid ?
 

Celil

Webmaster Forum
Admin
Ticaret
4 (100%)
Katılım
5 May 2019
Forum
634
Reaksiyon puanı
285
Puan
63
Konum
İstanbul
Android baş tacıdır :)
• Açık kaynak kodlu olması sayesinde her telefon üreticisi kendine göre telefonu yazılımını özelleştirebilir.
• Developerlar uygulamalarını *genellikle* ilk Android'e çıkarıyor. Ek olarak bir çok uygulama sadece Androidde bulunuyor.
• Apple telefonlarının gereksiz pahalı olmasıyla Android daha çok tercih edilir.
• Android'in devi Google olduğundan, andorid içerisinde bir çok şeyi gmailinize bağlayabiliyorsunuz. Telefon değiştirseniz bile birebir verilerinizi kopyalabiliyorsunuz.
 

hackeray

Yazar
Katılım
15 Ara 2018
Forum
25
Reaksiyon puanı
6
Puan
3
Yaş
23
Konum
Ankara, Sincan
Bunun tek bir açıklaması, az çok fiyat performans bakımından kaynaklanmaktadır. Ancak bu demek olmuyor ki Android daha iyi. Çünkü bir developersanız, hem Android hem de İOS platformlarından yazım işlemini simüle edin. İOS'un güvenirliğini ve erişilebilirliğini gözden kaçırmanız imkansız olacaktır. Üstelik Android'te tek bir izinle hayatınız kararır. Fakat İOS ne yaparsanız yapın bütün mekaniklerini stabil bir şekilde dizayn etmiştir. Ucuz bir teknolojiye erişmek mi? Bilgilerimiz o kadar değerli değil mi? Asıl bunun cevabını vermeliyiz...
 
Üst Alt