Nasıl Reklam ile Kitlemi Yükseltebilirim?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, öncelikle başlık için özür dilerim ama acilen bir cevap almam gerektiğinden dolayı dikkat çekebilecek bir başlık yazmam gerekliydi.

Örnek olarak webmasterforum.com.tr sitesini yaklaşık 3 ay içerisinde 100.000+ üyeye yükseltebilmek için gerekli reklam bütçesi nedir ? Nerelerde reklam verilmelidir ? Lütfen saçma cevaplar vermeyin, ciddi bir şey için soruyorum bunu. AdWords uzmanlarını da davet ediyorum cevap vermeye. Hedef kitle belli, burası üzerinden ilerleyelim.

Reklama tıklamadan bahsetmiyorum! 100.000 kayıtlı kullanıcıya ulaşmaktan bahsediyorum.

not; soru Cavatin'den bağımsız.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
@Admin @Celil hocalarımın özellikle cevap yazmalarını rica ediyorum (müsaitlerse) buranın sahipleri olarak. Elim ayağıma dolandı bir fikir bekliyorum.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhabalar,

Bu konuda direkt olarak sadece reklam ile bir yere maalesef ki gelemezsiniz.
Projeniz içerisinde çalışacak "Project Manager", "Community Leader", "Adversiment Manager", "Marketing Manager" gibi yapıtaşları oluşturacak kişilere ihtiyacınız var.
Reklamları nasıl yapmanız gerektiğini, nereden ilgili kullanıcıları çekebiliriz, projeyi nasıl kullanıcıların seveceği hale getirebilebiliriz gibi bir çok soru var ve bu soruları çözmek lazım önce.
Bu soruları çözdüğümüzü varsayarak nerelerde reklam yapılabilir buna gelelim.

Reklam her yerde yapılır ancak bizzat konuyla haşır neşir kişileri çekmemiz gerekiyor. Bundan dolayı reklam alanlarımızı kısıtlayıp genişletebiliriz.

Örneğin arabayla ilgili bir projemiz varsa motovlog araba inceleme videoları çeken youtuberlar ile anlaşılabilir.
Araba forum sitelerinde reklam verilebilir.
Facebookta araba gruplarında reklam yapılabilir.
Televizyonlarda popüler kanallarda bant reklamı çıkılabilir.
Arabayla ilgili haber sitelerinde blog sitelerinde tanıtım yazısı veya banner reklam verilebilir.
Google Adwords'de ilgili kelimelere reklam verilebilir.
Tiktok ve diğer tüm sosyal medya platformlarında keşfete düşen sponsorlu reklam türünden reklam verilebilir. (Bu tarz reklamlarda yaş, kitle vb. ayarlarını mutlaka konuyla ilgili yapmak gerekiyor.)
Direkt olarak sosyal medya fenomenlerine story reklam vs. verilebilir.

İşte x şekilde reklam verin 100 bin üye kolaylıkla gelir vs. diyemem çünkü proje nedir bilemiyorum ve dönüşümün ne kadar olacağıda belli değil.
Olay aslında plan proje yöneticilerinizde ve reklam bütçenizde bitiyor. :)
Eline, emeğine sağlık hocam, çok sağ ol.

Üst Alt