Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz.
  • Kendi sosyal grubunu oluşturabilir, çevre edinebilirsin. Etkinlikler, kaynaklar düzenleyebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
  • Ürün & hizmet satışı yapabilir ve satılık, alınık, ücretsiz ilanlar verebilirsin.
  • Diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Nasıl Reklam ile Kitlemi Yükseltebilirim?

somebach

Project Manager @ Cavatin
    Platin Üye
    Tepki
    88
    Web
    cavatin.com
    Meslek
    Öğrenci
    Merhaba, öncelikle başlık için özür dilerim ama acilen bir cevap almam gerektiğinden dolayı dikkat çekebilecek bir başlık yazmam gerekliydi.

Örnek olarak webmasterforum.com.tr sitesini yaklaşık 3 ay içerisinde 100.000+ üyeye yükseltebilmek için gerekli reklam bütçesi nedir ? Nerelerde reklam verilmelidir ? Lütfen saçma cevaplar vermeyin, ciddi bir şey için soruyorum bunu. AdWords uzmanlarını da davet ediyorum cevap vermeye. Hedef kitle belli, burası üzerinden ilerleyelim.

Reklama tıklamadan bahsetmiyorum! 100.000 kayıtlı kullanıcıya ulaşmaktan bahsediyorum.

not; soru Cavatin'den bağımsız.

Çözüldü
    Merhabalar,

Bu konuda direkt olarak sadece reklam ile bir yere maalesef ki gelemezsiniz.
    Projeniz içerisinde çalışacak "Project Manager", "Community Leader", "Adversiment Manager", "Marketing Manager" gibi yapıtaşları oluşturacak kişilere ihtiyacınız var.
    Reklamları nasıl yapmanız gerektiğini, nereden ilgili kullanıcıları çekebiliriz, projeyi nasıl kullanıcıların seveceği hale getirebilebiliriz gibi bir çok soru var ve bu soruları çözmek lazım önce.
    Bu soruları çözdüğümüzü varsayarak nerelerde reklam yapılabilir buna gelelim.

Reklam her yerde yapılır ancak bizzat konuyla haşır neşir kişileri çekmemiz gerekiyor. Bundan dolayı reklam alanlarımızı kısıtlayıp genişletebiliriz.

Örneğin arabayla ilgili bir projemiz varsa motovlog araba...

Celil

Admin
    Onaylı Üye
    Tepki
    1,267
    Meslek
    SEO Uzmanı
    Merhabalar,

Projeniz içerisinde çalışacak "Project Manager", "Community Leader", "Adversiment Manager", "Marketing Manager" gibi yapıtaşları oluşturacak kişilere ihtiyacınız var.
    Reklamları nasıl yapmanız gerektiğini, nereden ilgili kullanıcıları çekebiliriz, projeyi nasıl kullanıcıların seveceği hale getirebilebiliriz gibi bir çok soru var ve bu soruları çözmek lazım önce.

Reklam her yerde yapılır ancak bizzat konuyla haşır neşir kişileri çekmemiz gerekiyor. Bundan dolayı reklam alanlarımızı kısıtlayıp genişletebiliriz.

Örneğin arabayla ilgili bir projemiz varsa motovlog araba inceleme videoları çeken youtuberlar ile anlaşılabilir.
    Araba forum sitelerinde reklam verilebilir.
    Facebookta araba gruplarında reklam yapılabilir.
    Televizyonlarda popüler kanallarda bant reklamı çıkılabilir.
    Arabayla ilgili haber sitelerinde blog sitelerinde tanıtım yazısı veya banner reklam verilebilir.
    Google Adwords'de ilgili kelimelere reklam verilebilir.
    Tiktok ve diğer tüm sosyal medya platformlarında keşfete düşen sponsorlu reklam türünden reklam verilebilir. (Bu tarz reklamlarda yaş, kitle vb. ayarlarını mutlaka konuyla ilgili yapmak gerekiyor.)
    Direkt olarak sosyal medya fenomenlerine story reklam vs. verilebilir.

İşte x şekilde reklam verin 100 bin üye kolaylıkla gelir vs. diyemem çünkü proje nedir bilemiyorum ve dönüşümün ne kadar olacağıda belli değil.
    Olay aslında plan proje yöneticilerinizde ve reklam bütçenizde bitiyor. :)

Çözüldü

somebach

Project Manager @ Cavatin
    Platin Üye
    Tepki
    88
    Web
    cavatin.com
    Meslek
    Öğrenci
    Merhabalar,

Örneğin arabayla ilgili bir projemiz varsa motovlog araba inceleme videoları çeken youtuberlar ile anlaşılabilir.
    Araba forum sitelerinde reklam verilebilir.
    Facebookta araba gruplarında reklam yapılabilir.
    Televizyonlarda popüler kanallarda bant reklamı çıkılabilir.
    Arabayla ilgili haber sitelerinde blog sitelerinde tanıtım yazısı veya banner reklam verilebilir.
    Google Adwords'de ilgili kelimelere reklam verilebilir.
    Tiktok ve diğer tüm sosyal medya platformlarında keşfete düşen sponsorlu reklam türünden reklam verilebilir. (Bu tarz reklamlarda yaş, kitle vb. ayarlarını mutlaka konuyla ilgili yapmak gerekiyor.)
    Direkt olarak sosyal medya fenomenlerine story reklam vs. verilebilir.

İşte x şekilde reklam verin 100 bin üye kolaylıkla gelir vs. diyemem çünkü proje nedir bilemiyorum ve dönüşümün ne kadar olacağıda belli değil.
    Olay aslında plan proje yöneticilerinizde ve reklam bütçenizde bitiyor. :)
    Eline, emeğine sağlık hocam, çok sağ ol.

instagram takipçi satın al smm panel instagram takipçi satın alma fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
    Üst Alt