Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • murphy kanunları

  MakaleUstası

  MakaleUstası
  WF Üyesi
  İçerik Editörü
  Katılım
  14 Mar 2021
  Forum
  29
  Reaksiyon
  62
  Puan
  12
  Yaş
  20
  Konum
  İstanbul
  Web
  mavisaturn.blogspot.com
  Meslek
  Yazılım, Tasarım, Dijital Pazarlama
  Murphy Kanunları Nedir ? Ne Kadar Doğru?

  Hepinize merhaba bu makalemde Murphy kanunları nedir ? Ne kadar doğru gibi soruların cevaplari yer alacak. Hadi başlayalım

  Öncelikle Murphy Kanunları tam ismi Edward A. Murphy olan bir mühendis tarafından söylenilen tam olarak kanun olurmu tartışılır fakat genel olarak bir özdeyişdir. Murphy kanunları genel olarak ters gitme olasılığı olan bir iş veya yapılması gereken bir şey varsa o olay ters gidecektir veya siz ters gitme olasılığını çözmeye çalışırsanız ve bunu başarabilseniz bile o olasılığın artık olmamasından dolayı meydana gelen yeni bir kötü olasılık veya ters gidebileceğini gösteren bir durum illaki çıkacaktır, bir şeyin bir kaç şekilde ters girme olasılığı varsa en kötüsü olacaktır, bir şeyin olma olasılığı isteme olasılığı ile ters orantılıdır ne kadar istersen o kadar olmaz er yada geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır, ne zaman bir şeyden vazgeçtiyseniz vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir, beklersin, beklersin, beklersin, tam olarak döndüğünüzde o gelir, her şey yolunda gidiyorsa kesin bir terslik vardır, piyangodan para kazandığınız gün ölümünüze fazla zaman kalmamıştır, eğer kendinizi iyi hissediyorsanız üzülmeyin geçer, bir kişiye masa boyalı sakın dokunma derseniz size inanmadan önce mutlaka masaya dokunacaktır gibi herhangi bir durumun illaki bir zaman kötü olacağı veya kötü şekilde sonuçlanması şeklinde açıklanabilir lakin bu durum birazda bakış açısına bağlı olarak değişebilen niteliktedir. Örnek olarak size bir dostunuz veya sevdiğiniz bir insan veya ailenizden biri veya bunların dışında herhangi biri iyi bir söz söylediğinde veya yardımcı olmak istediğinde siz bunların kötü olma olasılığını düşünüp elde edebileceğiniz bir fırsatı kaçırabilirsiniz veya genel olarak sizi daha iyi bir konuma getirebilecek bir durumu kötü bir olasılığı var diye yapamayabilirsiniz veya bir başka örnek iki arkadaşımız bize kötülük yaptıysa demekki kimseyle arkadaş olmamam gerekir çünkü insanlar kötü çünkü herkez yalan söyleyebiliyor. Kısacası bir genelleme de denebilir. Yani genel olarak Murphy kanunları gibi şeyler kişisel bilişsel inançlardan biri olabilir ve bu inançlar hayatımızı zehirliyor resmen ve hayatımızı zehirledigi için bunun kolay kolay farkına varılamıyor. Bilerek hayatımızı diyorum çünkü bu sadece inanç sahibi olan kişiyi değil çevresinide etkisi altına alıyor. Bir örnek olarak sahneye çıkacak birini düşünün. İzleyiciler de bu kişinin tanıdıkları olsun. Sahneye çıktığı zaman kötü bir şey yaptığını düşünün veya yapmaması gereken bir şey yaptığını düşünün. Bu adam o anda herkesin dalga geçeceğini düşünüyor. bunun nedeni ney? evet dalga geçme ihtimalleri var fakat dalga geçmeme ihtimalide var ve o bunu görmeden kesin dalga geçecekler şeklinde kötü olasılığı seçiyor. Bu kişinin tanıdıklarına olan bakış açısı değişeceğinden bu sorun tanıdıklarınada etki edecektir.

  Son olarak Murphy kanunları ne kadar doğru sorusunun cevabına gelirsek bu kişiden kişiye göre değişebilir.
   
  Üst Alt