Mobil Cihazınız ile Fotoğraftan Fontları Bulun: WhatTheFont

EasyFish

Bağımlı
Katılım
8 Nis 2022
Mesajlar
49
Tepki
2
Kullananların ayılıp bayılmış olduğu görseller, web siteleri yada akıllara kazınan logolar oluşturma mevzusunda aslan payının tipografide olduğu malumunuzdur. Yerine cuk diye oturtulan bir font çalışmanın seyrini tamamen değiştirmekle kalmıyor ustalaşmış ve güzel duyu görünmesinde mühim rol alıyor. Siz de tıpkı benim benzer biçimde bir yerlerde gördüğünüz fontu tırtıklamaktan, arşivlemekten ve hemen sonra değişik çalışmalarda kullanmayı sevenlerdenseniz, WhatTheFont’u artık mobil cihazınızla kullanabilirsiniz.

WhatTheFont’u aslına bakarsan hali hazırda birçok Webmaster arkadaşımınızın bildiğini düşünüyorum. İnternet sitesi üstünden hizmet sunan WhatTheFont’u artık mobil cihazınızdan da kullanarak bir tabelada yada dijital bir görselde gördüğünüz fontu ayıklamak için kullanabilirsiniz. WhatTheFont’un şu an için kütüphanesinde 130 bine yakın font içeriyor. Haliyle aradığınız fontları birer birer taramak yerine işi WhatTheFont’un sırtına yükleyip, son rotuşları sizin atmanız omuzunuzdaki büyük yükten kurtulmanız anlamına geliyor.


whatthefont-iOS-uygulamasi.png


AI destekli olarak çalışan WhatTheFont’un mobil uygulaması 2 bin 200’den fazla font ailesiyle çektiğiniz bir fotoğraf üstündeki fontu tutturmanın ve saatler alan font kovalama maratonunun sona ermesine destek oluyor. Tüm Webmaster’ların mobil cihazında yer alması icap ettiğini düşündüğümüz WhatTheFont uygulaması tıpkı web sürümünde olduğu benzer biçimde çektiğiniz fotoğrafın üstündeki spesifik metin bloklarını seçip taramanızı yalnız bu bloklar için halletmeye da olanak sunuyor.

Bitmek bilmeyen font arayışından zevk alanlardansanız ya da gördüğünüz başarı göstermiş fontları karlı günler için arşivinizde tutmaktan zevk alıyorsanız, WhatTheFont’un Android uygulaması yada iOS uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 
Üst Alt