Lol - Sesli sohbet Özelliği Devrede

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
546
Tepki
62
Lol - Sesli sohbet Özelliği Devrede

Riot Games'in 10 ay önce yaptığı bu açıklamalar nihayet gerçekleşti.
Riot Games Kore tarafından yapılan açıklamalara göre, dünyanın en popüler video oyunlarından League of Legends’a önümüzdeki dönemde sesli sohbet özelliği eklenecek.
Piyasaya 2009’da sürülen ve o tarihten bu yana sesli sohbetin üçüncü parti yazılımlar sayesinde yakın zamanda giderilecek gibi gözüküyor. Riot Games Kore ekibinin, sitenin soru cevap kısmında yaptığı açıklamalara göre şirket yakın zamanda oyuna bu özelliğin eklenmesi konusundaki çalışmalarını ciddi şekilde sürdürüyor. Örneğin Blizzard’ın son dönemde çıkardığı Overwatch’ta bulunan sesli sohbet özelliği LoL’de yer almadığı için, hali hazırda iletişime geçmek isteyen oyuncular ya oyun içi yazılı sohbeti kullanıyor ya da Discord tarzı üçüncü parti yazılımlara yöneliyor. Yapılan açıklamalara bakarsak bu durum önümüzdeki dönemde ortadan kaldırılacak ve oyun içi sesli sohbet isteyen oyunculara bu imkan Riot Games tarafından sağlanacak.
Konu ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekilde: "Şirket olarak oyuna sesli sohbet özelliği eklemeyi ciddi şekilde değerlendiriyoruz. Daha önceleri bu yeniliğin toxic davranışları artıracağı ve LoL’ü oynanmaz hale getireceğini değerlendirince sesli sohbetin oyuncular için oldukça yararlı olacağını düşündük ve konuyla ilgili çalışmalara başladık. League of Legends takımca mücadele etmeye dayalı bir oyun ve oyuncuların birbirleriyle konuşarak anlaşması bu anlamda oldukça önemli ve yararlı gibi gözüküyor. Çalışmalara başladık ancak sesli sohbetin oyuna ne zaman ekleneceği konusunda kesin bir şey söyleyemiyoruz.”
Bas-konuş şeklinde olması planlanan sesli sohbet, sinyaller ve yazılı sohbette olduğu gibi susturulabilecek. Böylece kötüye kullanımın önüne geçilmiş olacak.
Sesli sohbet ile ilgili paylaşmak istediklerim bunlardı, görev sistemi ile ilgili de bir şeyler söylemek isterdim fakat zaten bununla ilgili hali hazırda Riot Games tarafından yazılmış bir makale var.
Adsız.png

Lol'de Artık Sesli Sohbet Edebilirsiniz.
League of Legends’de sesli sohbet özelliği'nin geleceğini biliyorduk bu konuda kesin tarih vermeyen riot games ekibinin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde lol'de bugün sesli sohbet' aktif hale getirildi.
Lol'da oyuncular birbirleriyle sesli sohbet özelliği sayesinde artık daha iyi sohbetler edebilecek ve arkadaşlıkları daha iyiye gidicek:) Bu yapılan çalışmalar sayesinde oyuncular kurdukları gruplarda grup içi sesli sohbet özelliği ile ister basılı bir tuş ile' veya direk olarak sesli konuşabilecekler.
Sesli Sohbet sevinci oyuncuların etdikleri sohbetlerden :) ne kadar iyi olduğu anlaşılmakda. sizlerde henüz sesli sohbet özelliğini denemediyseniz bence biran önce oyuna giriş yapıp denemelisiniz...
 
Son düzenleme:

Hasan10

Meraklı
Katılım
10 Eyl 2019
Mesajlar
11
Tepki
1
Evet Oyuna yeni özellikler getiriyorlar ancak sistem gün geçtikçe daha fazla şey talep ediyor buda benim bilgisayırımı zorluyor.
 
Üst Alt