Liseye geçi sınavı örnek sorular yayınlandı

WebmasterForum

Moderator
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
539
Tepki
67
Puan
27
Konum
16 | Bursa
Web
wf.com.tr
Meslek
webmaster
Liseye geçi sınavı örnek sorular yayınlandı
Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavı örnek sorularını yayınlandı. MEB'in internet sitesinde sözel ve sayısal olmak üzeri iki ayrı bölümde yayınlanan sorular, TEOG yerine bu yıl ilk kez uygulanacak sistemde, nitelikli liselere alınacak öğrenciler için yapılacak sınavda sorulacak sorulara örnek teşkil edecek.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek nitelikli liselere giriş sınavı, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

Soruların derslere göre dağılımı ise söyle olacak:
[attachment=79]
Eğitim sisteminde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşacak. Bu doğrultuda sınavla öğrenci alan liselere yerleştirilme sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacak.

MEB, bugün sınavda sorulacak sorulara örnek teşkil edecek soruları yayınladı. İnternet sitesinde sözel ve sayısal olarak yayınlanan örnek sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • eğitim.jpg
    eğitim.jpg
    15.6 KB · Görüntüleme: 206
Üst Alt