kripto paralar batar mı sence ?

LegionTR

Eski üye
Tepki
1
Bazı konularda açıklama yapma gereği duyuyorum. Anlatacağım şeylerin tamamı kendi araştırmalarımdır seviyesizlik yapmayacak şekilde isteyen itiraz edebilir tartışmaya açıktır.
Son aylarda kripto para piyasalarına ülkemizden yatırım yapan kişilerin sayısı bir hayli çoğaldı, gruplar kalabalıklaştı ve çok farklı görüşler, düşünceler türedi. Tabi ki bunlarla beraber çok büyük yanlış anlaşılmalar da meydana geldi. Milletimiz boş durmadı futbolu ve siyaseti fanatizmle buluşturup yozlaştırdığı gibi kripto paraları da fanatizmle yozlaştırmak üzere. Bu arada şunu belirteyim ben ne kripto paralar hayatımızın sonuna kadar kullanılacak hepimiz zengin olacağız diyorum ne de kripto paralar balondur sönecek diyorum. Geleceği göremediğim için kesin sonucunu bilmediğim bir olayda burda çok kesin konuşup ahkam kesmeyeceğim. Kesin bildiğim şey şu blockchainin çok iyi bir teknoloji olması kripto paraların sonsuza dek hayatımızda olacağı ve değer kazanacağı anlamına gelmiyor. Bunu teknolojisini bilmeden bitcoin e çamur atıyorsunuz diyenler için söylüyorum. Kardeşim blockchain sadece bitcoin gönderme işine yaramıyor. Uzman denen kişiler bile doğru düzgün açıklayamadığı için şöyle bir yanılgı var "blockchain teknolojisi harika, kripto paralar hepimizi zengin edecek" hiç alakası yok ülkemizde yazılımcı olup bu piyasaya para yatıranların bile çoğu blockchainin ne işe yaradığının farkında değil. Evet blockchain bir devrim ama bu devrim çok teknolojik sanal jetonlar kullanmak değil. Blockchain üzerinde yazılan merkezsiz uygulamalardır. Kötülemek için söylemiyorum ama internet üzerinden müzik satın alma blockchainle mi girdi hayatımıza da böyle bir projesi olan coinin telnolojisinin harika olduğunu batmayacağını savunuyorsun? Uzaktan veri depolama blockchainden önce yok muydu? Sözüne çok güvenilen bazı sözde aydınlar da bir kaç ingilizce makaleyi yarım yamalak çevirip kripto paralar batamaz blockchain çok harika bir teknoloji diyor. Hocalarımızı burdan bilgilendirelim söz konusu yabancı makalelerde blockchain çok harika denirken örnek olarak kesinlikle müdahale edilemeyen anket uygulamalarından (ki bu genel ve yerel seçimlerde herkesin içinin rahat olabilmesi için uygulanabilecek harika bir çözüm hile payı sıfır), aracı olmadan poker masasına oturup kazananın parayı aldığı merkezsiz kumar oyunlarından, bir kişinin istediği birine göndereceği evrağın asla başka kişiler tarafından ele geçirilememesi gibi çoğaltılabilecek örneklerdir blockchainin hatatımıza getireceği güzellikler. Hiçbir şekilde yanlış anlaşılmak istemiyorum bitcoin ve altcoin olarak yatırımlarım var 6 aydır çalışmıyorum tek geçim kaynağım bu. Kripto paraların batması benim için de felaket olur. Umarım uzun bir zaman sorunsuz bir şekilde piyasa dönmeye devam eder. Ama kardeşim bize artık "kripto paralar batar mı sen arkasında ki teknolojiyi biliyon mu?" Deme lütfen deme sen öğren "Blockchain" denirken kastedilen teknolojiyi...

Strat, Etc ve Neo bu üç koine dikkat edin, piyasada olan düşüşler şuan piyasanın toparlandığı ve tam anlamıyla düzeltme yaptığı anlamına geliyor
Strat Hedef:75$ ile 100$ arası
Neo Hedef: 500$ 850$ arası Etc için bi düşüncem yok ancak oda yükselecek koinler arasında bu arada bunlar benim öngörülerim sadece, yatırım tavsiyesi vermiyorum. Düşüncelerimi paylaşıyorum

emredysk

Bağımlı
Tepki
1
Binance Coin (BNB), dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘e ait bir kripto para. BNB, Binance’in kendi coin’i olduğundan sadece Binance üzerinden alınıp satılabiliyor. Binance ismi ise Türkçe’de “ikili” anlamına gelen binary kelimesi ile finance kelimesinin birleşiminden oluşuyor. Bende daha yeni yeni girdim binance coine buradan da anlık olarak takip ediyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt