iPhone'da VoWifi Özelliğini Etkinleştirme

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
iPhone'da VoWifi Özelliğini Etkinleştirme
Teknolojiyi her geçen gün takip etmek daha da zorlaşıyor. Sayfalarca teknoloji haberlerinden dilediğiniz bilgiyi sunabilen haberkulis ile aradığınızı bulmanız artık daha kolay. 4,5 G ile hayatımıza giren teknolojilerden bir tanesi de VoWifi oldu. VoWifi, Wi-Fi üzerinden Sesli Telefon Görüşmesi Gerçekleştirme anlamına geliyor. Şayet iPhone 5S/5C veya yeni bir iPhone sahibiyseniz, aynı zamanda da Turkcell abonesiyseniz, Wi-Fi arama özelliğini etkinleştirerek mobil şebekeye sahip olmadığınız veya şebekenin yetersiz olduğu durumlarda Wi-Fi üzerinden görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell iPhone'da VoWifi Özelliğini Aktif Etti 
Ses iletimini Wifi veya LTE şeklinde olan teknolojilerin yaygınlaşması sonucunda, hem çekim sorunlarını hem de konuma sırasındaki ses kalitesini daha çok yerde ve daha uygun fiyata konuşma gibi avantajları da beraberinde getiriyor.
Volte teknolojisi ülkemizde aylardır kullanılıyor. Ancak Voice Over Wi-Fi anlamına gelen VoWifi özelliği ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başladı. Son operatör güncelleştirmesiyle birlikte iPhone ailesinde yerini aldı.

VoWifi Avantajları Neler?
VoWifi sayesinde kullanıcılar, yurtdışında da Türkiye'deki konuşma tarifesindeki rakamlarla konuşabilecekler. Bu hizmeti başka bir operatör üzerinden değil, Wi-Fi ağı üzerinden alabilecekler. Bu hizmet sayesinde yurtdışı görüşme masrafları hem operatör hem de kullanıcı tarafından düşmüş olacak. VoWifi mobil bağlantının olmadığı her yerde veya zayıf olduğu yerlerde devreye girebiliyor.

iPhone'da VoWifi Özelliğini Etkinleştirmek İçin
Öncelikle ''Ayarlar'' uygulamasına giriş yaptıktan sonra, ''Telefon'' bölümüne giriş sağlanması gerekiyor. Telefon sayfasında ''Aramalar'' başlığı altında yer alan ''Wi-Fi İle Arama'' seçeneğinin takip edilmesi gerekli. Açılan sayfada yer alan'' Bu iPhone'da Wi-Fi İle Arama'' seçeneğinin karşısında yer alan düğme açık duruma getirilmeli. Sonrasında karşınıza çıkan Onay penceresindeki ''Etkinleştir'' düğmesine basarak işlem tamamlanabiliyor.
Bu ayarları yaptıktan sonra sesli aramalarda Wi-Fi bağlantısı kullanılabiliyor. Wi-F üzerinden HD kalitesinde Video ve Ses aramasıyla mesajlaşma yapılabilir. Mobil kapsamanın olmadığı yerlerde eğer Wi-Fi kullanımdaysa konuşmalar Wi-F üzerinden yapılabiliyor.
http://www.haberkulis.net/
 
Üst Alt