IP TV Yasal Mı? | Anlatım

pgvo

Onursal üye
Tepki
70

IPTV Nasıl Kullanılır?

Öncelikle IP TV'nin tanımını ve çalışma şeklini öğrenmek gerekiyor, IP TV (İnternet Protokolü Televizyonu) televizyon yayınlarının internet üzerinden paylaşılması olarak biliniyor, IPTV tarihteki ilk yayınını ABD'de, ABC Gazetesi'nin World News Now programı ile gerçekleştirdi.

İnternet ile size aktarılan verilerin ulaşabilmesi için IPTV destekli uydu alıcısı, Smart TV veya IPTV kullanımına izin veren TVBOX olması gerekir.

IPTV Yasal Mı?

IPTV hakkında en çok sorulan sorulardan birisi "IPTV Yasal Mı?" sorusunun cevabı ; IPTV kullanmak(izlemek,yayınlamak) yasaldır, ancak IPTV'den illegal yayın yapmak, izlemek suçtur.

NOT : Kaynak belirterek paylaşılabilir, beğendiyseniz like atmayı unutmayın!

Son düzenleme:

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam kullanmak yasalsa, izlemek nasıl suç oluyor ? Başka türlü nasıl kullanacağız ?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam yasal zaten yasak olmayan demektir, normal iptv yayınlarını izlemek suç değildir. İllegal yayınları izlemek suçtur.
Hocam o kadar biliyorum da, o son paragrafta yanlış anlaşılıyor, konu için teşekkürler. Ben rahatım YT'de, aslında Discovery Channel olsa iyi olurdu ?.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Ne için beğeni kasıyorsunuz hocam, moderatörlük için mi ? ?
Hocam moderatörlük için neden beğeni kasayımki :D bir etkisi yok sonuçta. Puan kazanmak için kasıyorum hocam En sondaki taç işareti çok hoşuma gitti :d bu arada beğenileri spam yaparak değil faydalı şeyler paylaşarak kastığımı düşünüyorum.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Peki hocam, spam değil elbette, iyi forumlar diliyorum, bir beğeni daha hediye ediyorum.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
hocam bu arada dikkatimi çekti forumdaki çözümler kısmı nedir? bende o kısım yok
Soru-Cevap kategorisinde birisi soru sorduğunda cevap verince konu sahibine seçenek çıkar, eğer sizin konudaki mesajınızı sevdiyse ve sorun çözüldüyse, mesajınıza "Çözüldü" işareti koyar.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
eğer sevdiyse ve koymadıysa :(
Öyleyse ters birisidir çözümü yok hocam ?, sadece yöneticiler konu sahibi yerine çözüldü olarak işaretleyebilir ama konu sahibi yerine işaretlememiz de etik olmaz :( . Genelde unuturlar.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Öyleyse ters birisidir çözümü yok hocam ?, sadece yöneticiler konu sahibi yerine çözüldü olarak işaretleyebilir ama konu sahibi yerine işaretlememiz de etik olmaz :( . Genelde unuturlar.
Hocam mod olmak için çözümler önemli mi? mesela çözümlere mi bakıyorsunuz yoksa aktifliğe mi?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam mod olmak için çözümler önemli mi? mesela çözümlere mi bakıyorsunuz yoksa aktifliğe mi?
Aktifliğinize ve üyelere olan yardımınıza, üslubunuza bakılıyor hocam, biri soru sorduysa sizin cevabınız zaten görülür, çözüldü işaretlensin yada işaretlenmesin, faydalı olup olmadığı anlaşılır. Açtığınız konular da aynı şekilde.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Aktifliğinize ve üyelere olan yardımınıza, üslubunuza bakılıyor hocam, biri soru sorduysa sizin cevabınız zaten görülür, çözüldü işaretlensin yada işaretlenmesin, faydalı olup olmadığı anlaşılır.
Hocam sizce benim uslübüm vs. nasıl? aktifliğim nasıl ? siz ortalama kaç günde moderatör oldunuz hocam :)

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hocam sizce benim uslübüm vs. nasıl? aktifliğim nasıl ? siz ortalama kaç günde moderatör oldunuz hocam :)
Benim burada olma hikayem çok farklı aslında hocam, bir projem vardı tesadüfen site sahipleriyle tanıştım, forunda pek takılmıyordum vs. daha sonra teklif gelince kabul ettim yani adminimiz hakedene hakkını veriyor, izliyor, takip ediyor diye düşünüyorum.

Sizin mod olma hedefiniz var ise aynen böyle devam derim, şu andaki üslup iyi bence (konularda ufak zıtlıklar oluyor ama sorun yok) ve aktif görünüyorsunuz, ne yazık ki burada moderatör olup sonra aktif olmayan kişiler var, bu yüzden bunun sürekliliği olması gerek.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
Benim burada olma hikayem çok farklı aslında hocam, bir projem vardı tesadüfen site sahipleriyle tanıştım, forunda pek takılmıyordum vs. daha sonra teklif gelince kabul ettim yani adminimiz hakedene hakkını veriyor, izliyor, takip ediyor diye düşünüyorum.

Sizin mod olma hedefiniz var ise aynen böyle devam derim, şu andaki üslup iyi bence (konularda ufak zıtlıklar oluyor ama sorun yok) ve aktif görünüyorsunuz, ne yazık ki burada moderatör olup sonra aktif olmayan kişiler var, bu yüzden bunun sürekliliği olması gerek.
Ben forumun değerleneceği için bırakmam diye düşünüyorum. değerlenmese bile bırakmam aslında çünkü ortam güzel

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
İnşALLAH değerlenecek hocam, bilirsiniz geleceği tahmin etmenin en iyi yolu, onu yaratmaktır. Bu şekilde devam edebilirsiniz, sizin gibi kişilerle burada güzel vakit geçiriyoruz, eğleniyoruz, öğreniyoruz. Emeğiniz farkedilecektir.

pgvo

Onursal üye
Tepki
70
İnşALLAH değerlenecek hocam, bilirsiniz geleceği tahmin etmenin en iyi yolu, onu yaratmaktır. Bu şekilde devam edebilirsiniz, sizin gibi kişilerle burada güzel vakit geçiriyoruz, eğleniyoruz, öğreniyoruz. Emeğiniz farkedilecektir.
inşallah hocam. bu arada son kez 1 like atabilirmisiniz :D

Üst Alt