Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • İOS 15 Ve Özellikleri

  Mesut

  Moderator
  Makale Yazarı
  Katılım
  19 May 2021
  Forum
  73
  Tepki
  7
  Puan
  7
  Yaş
  17
  Konum
  İstanbul/Türkiye
  Meslek
  Öğrenci
  Apple, FaceTime'daki önemli güncellemeleri, dikkat dağınıklığını azaltan yeni Focus özelliklerini, bilgileri keşfetmek için gelişmiş cihaz içi zekayı ve Haritalar, Hava Durumu ve Cüzdan'ı kullanarak dünyayı keşfetmenin daha fazla yolunun önizlemesini yapıyor


  Yeni SharePlay, Canlı Metin ve bildirim özeti özelliklerini gösteren üç iPhone 12 Pro cihazı.


  iOS 15, FaceTime'da SharePlay'i, cihazdaki zekayı kullanan Canlı Metin'i, yeniden tasarlanmış Bildirimleri ve daha fazlasını sunar.
  CUPERTİNO, CALİFORNİA Apple bugün, iPhone deneyimini geliştiren güçlü özelliklere sahip büyük bir güncelleme olan iOS 15'i duyurdu. iOS 15 , FaceTime aramalarını daha doğal hale getirir, paylaşılan deneyimler için SharePlay'i sunar, bildirimleri yönetmenin yeni yollarıyla kullanıcıların odaklanmasına ve anda olmasına yardımcı olur ve bilgilere hızla erişmek için fotoğraflara ve aramaya daha fazla zeka getirir. Apple Haritalar dünyayı keşfetmenin yeni ve güzel yollarını ortaya koyuyor, Hava Durumu tam ekran haritalar ve daha fazla grafik veri gösterimi ile yeniden tasarlandı, Cüzdan ev anahtarları ve kimlik kartları için destek ekledi ve Safari ile internette gezinmek yeni bir sekme çubuğuyla daha da kolay tasarım ve Sekme Grupları. iOS 15 ayrıca kullanıcı bilgilerini daha fazla korumak için Siri, Mail ve sistem genelindeki diğer yerlerde yeni gizlilik denetimleri içerir.
  Apple'ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, “Birçok müşteri için iPhone vazgeçilmez hale geldi ve bu yıl günlük hayatımızı iyileştirebilecek daha fazla yol yarattık” dedi. “iOS 15, gerçek zamanlı olarak deneyimlerini paylaşırken kullanıcıların bağlantıda kalmasına yardımcı oluyor, onlara dikkat dağınıklığını azaltmaya ve odak bulmaya yardımcı olacak yeni araçlar sunuyor, fotoğraf deneyimini geliştirmek için zeka kullanıyor ve Haritalar'da yapılan büyük yükseltmelerle dünyayı keşfetmenin yeni yollarını sunuyor. Müşterilerin bunu deneyimlemesini bekleyemeyiz.”

  SharePlay ile Daha Doğal FaceTime Aramaları ve Paylaşılan Deneyimler

  FaceTime, müşterilerin en önemli kişilerle kolayca bağlantı kurmasına yardımcı olur ve iOS 15 ile arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbetler daha doğal hissettirir. Uzamsal ses ile FaceTime görüşmesindeki sesler, kişinin ekranda bulunduğu yerden geliyormuş gibi duyulur, 1 ve yeni mikrofon modları, kullanıcının sesini arka plan gürültüsünden ayırır. iPhone'da çekilen çarpıcı portre fotoğraflarından ilham alan Portre modu artık FaceTime için kullanılabilir ve özellikle görüntülü aramalar için tasarlanmıştır, böylece kullanıcılar arka planlarını bulanıklaştırabilir ve kendilerini odaklayabilirler. 2 Grup FaceTime'ı kullanırken, yeni bir ızgara görünümü, katılımcıların aynı anda daha fazla yüz görmesini sağlar.
  FaceTime'daki yeni Portre modu optimizasyonu özelliği.

  Kamera uygulamasındaki çarpıcı Portre modu artık FaceTime'da görüntülü aramalar için optimize edilmiştir.
  Kullanıcılar artık Apple Music ile birlikte şarkı dinlemek, eşzamanlı olarak bir TV programı veya film izlemek veya uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşmak dahil olmak üzere FaceTime'da arkadaşlarıyla bağlantı kurarken SharePlay ile deneyimlerini paylaşabilir. SharePlay, iPhone, iPad ve Mac'te çalışır ve paylaşılan oynatma kontrolleriyle SharePlay oturumundaki herkes oynatabilir, duraklatabilir veya ileri atlayabilir. SharePlay, Apple TV'ye kadar uzanır, böylece kullanıcılar, FaceTime üzerinden bağlanırken büyük ekranda şovları veya filmleri izleyebilir ve SharePlay, herkesin oynatmasını senkronize tutar. Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, MasterClass, Paramount+, Pluto TV, TikTok, Twitch ve daha birçokları SharePlay'i uygulamalarına entegre ediyor ve bağlantı için tamamen yeni yollar yaratıyor.

  SharePlay, FaceTime araması sırasında Apple Music'te birlikte şarkı dinlemeyi kolaylaştırır.
  FaceTime aramaları, iPhone, iPad veya Mac'ten bir bağlantı oluşturma ve bunu Mesajlar, Takvim, Posta veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla paylaşma özelliğiyle Apple cihazlarının ötesine de uzanır, böylece herkes web tarayıcısından bir FaceTime aramasına katılabilir. Android ve Windows cihazlar. 3 Web'deki FaceTime aramaları uçtan uca şifreli kalır, bu nedenle gizlilikten ödün verilmez.

  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Apple TV ve SharePlay.

  SharePlay ile kullanıcılar artık Apple TV'de senkronize olarak bir TV programı veya film izlemek veya uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşmak dahil olmak üzere FaceTime'da arkadaşlarıyla bağlantı kurarken deneyimlerini paylaşabilir.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Apple TV SharePlay oturumu sırasında FaceTime araması.

  SharePlay ile kullanıcılar artık Apple TV'de senkronize olarak bir TV programı veya film izlemek veya uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşmak dahil olmak üzere FaceTime'da arkadaşlarıyla bağlantı kurarken deneyimlerini paylaşabilir.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Mesajlar'da sohbet eden arkadaşlar arasında Apple TV SharePlay oturumu.

  SharePlay ile kullanıcılar artık Apple TV'de senkronize olarak bir TV programı veya film izlemek veya uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşmak dahil olmak üzere FaceTime'da arkadaşlarıyla bağlantı kurarken deneyimlerini paylaşabilir.

  Odak Bulmak için Araçlar

  iOS 15, kullanıcıların odaklanmasına ve dikkat dağınıklığını azaltmasına yardımcı olan güçlü araçlar sunar. Odak, bir kullanıcının neye odaklanmak istediğine göre bildirimleri ve uygulamaları filtreleyen yeni bir özelliktir. Müşteriler, özel bir Odak oluşturarak veya cihazdaki zekayı kullanan, hangi kişilerin ve uygulamaların kendilerini bilgilendirmesine izin verildiğini önermek için önerilen bir Odak seçerek cihazlarını o anda olmalarına yardımcı olacak şekilde ayarlayabilir. Odaklanma önerileri, örneğin çalışma saatleri veya uykuya daldıkları sırada kullanıcıların bağlamına dayalıdır ve Odak bir Apple cihazında ayarlandığında, otomatik olarak diğer Apple cihazlarına uygulanır. Kullanıcılar, yalnızca ilgili uygulamaları görüntülemek ve cazibeyi azaltmak için odak anlarına uygulanan uygulamalar ve widget'larla Ana Ekran sayfaları oluşturabilir. Bir kullanıcının Odağı gelen bildirimleri engellediğinde,

  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Odak türlerinin listesi.

  Odak, kullanıcıların özel bir Odak veya Çalışma veya Uyku gibi önerilen bir Odak kullanarak dikkat dağıtıcıları azaltmak için bildirimleri filtrelemesine yardımcı olur.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen kişisel Odak ayarı.

  Odak, kullanıcıların özel bir Odak veya Çalışma veya Uyku gibi önerilen bir Odak kullanarak dikkat dağıtıcıları azaltmak için bildirimleri filtrelemesine yardımcı olur.

  Yeni Bildirimler Deneyimi

  Bildirimler yeniden tasarlandı, kişiler için kişi fotoğrafları ve daha büyük uygulamalar için daha büyük simgeler eklendi, bu da onları tanımlamayı daha da kolaylaştırdı. Dikkatin dağılmasını azaltmaya yardımcı olmak için, yeni bir bildirim özeti, sabah ve akşam gibi daha uygun bir zamanda teslim edilmek üzere kritik olmayan bildirimleri toplar. Cihazdaki zeka kullanılarak bildirimler, en alakalı bildirimler en üste çıkacak şekilde ve bir kullanıcının uygulamalarla etkileşimlerine göre öncelik sırasına göre düzenlenir. Acil mesajlar hemen teslim edilecek, bu nedenle önemli iletişimler özette bitmeyecek ve herhangi bir uygulamayı veya mesajlaşma dizisini bir sonraki saat veya gün için geçici olarak sessize almak kolaydır.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen bildirimler.

  Bildirimler, daha kolay tanımlanabilmeleri için uygulamalar için daha büyük simgelerle yeni bir görünüme ve yeni bir bildirim özetine sahiptir.

  Cihaz Üzerindeki Zeka Canlı Metin, Gelişmiş Spotlight Arama ve Daha Fazlasını Güçlendirir

  Canlı Metin, bir fotoğraftaki metni tanımak ve kullanıcıların işlem yapmasına olanak sağlamak için cihazdaki zekayı kullanır. Örneğin, kullanıcılar el yazısıyla yazılmış bir aile tarifi resmini arayabilir ve bulabilir veya arama yapma seçeneğiyle bir mağazanın vitrininden bir telefon numarası alabilir. Apple Neural Engine'in gücüyle, Kamera uygulaması yerel bir kafede görüntülenen Wi-Fi şifresi gibi metinleri anında tanıyabilir ve kopyalayabilir. Visual Look Up ile kullanıcılar dünya çapındaki popüler sanat ve önemli noktalar, doğada bulunan bitkiler ve çiçekler, evcil hayvan türleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve hatta kitaplar bulabilir.
  Spotlight artık fotoğrafları konuma, kişilere, sahnelere veya nesnelere göre aramak için zeka kullanıyor ve Canlı Metin özelliğini kullanarak Spotlight fotoğraflarda metin ve el yazısını bulabiliyor. Spotlight artık oyuncular, müzisyenler, TV şovları ve filmler için web görsel arama ve yepyeni zengin sonuçlar sunuyor. Kişiler için geliştirilmiş sonuçlar, son konuşmaları, paylaşılan fotoğrafları ve hatta Find My aracılığıyla paylaşıldıysa konumlarını gösterir.
  Fotoğraflar, yepyeni bir görünüm, etkileşimli bir arayüz ve anıları canlandıran şarkı önerilerini kişiselleştirmek için cihazdaki zekayı kullanan Apple Music ile entegrasyon ile şimdiye kadarki en büyük Anılar güncellemesini içeriyor.

  • iPhone 12 Pro'da görüntülenen bir resimdeki yeni Canlı Metin özelliği.

  Canlı Metin, metni tanımlamak ve fotoğraf deneyimini geliştirmek için cihazdaki zekayı kullanır.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Spotlight deneyimi.

  Spotlight artık fotoğrafları konuma, kişilere, sahnelere ve nesnelere göre arar.

  Safari ile Yeniden Tasarlanmış Bir Tarama Deneyimi

  Safari, kontrollere tek elle ulaşılmasını kolaylaştıran ve içeriği öne ve merkeze yerleştiren yeni bir tasarıma kavuşuyor. Yeni sekme çubuğu kompakt ve hafiftir ve ekranın alt kısmında yüzer, böylece kullanıcılar sekmeler arasında kolayca geçiş yapabilir. Sekme Grupları, kullanıcıların sekmeleri kaydetmesine ve iPhone, iPad veya Mac'te diledikleri zaman bunlara kolayca erişmesine olanak tanır. iOS'taki özelleştirilebilir başlangıç sayfası ve web uzantıları gibi yeni özellikler Safari'yi daha da kişisel ve güçlü kılıyor.  Safari, daha da iyi bir tarama deneyimi için yeni bir sekme çubuğu ve Sekme Grupları ile yeniden tasarlandı.

  Apple Haritalar ile Dünyayı Keşfedin

  Apple, dünyanın en iyi haritasını oluşturmaya kendini adamıştır ve iOS 15, gezinme ve keşfetmenin yepyeni yollarıyla Haritalar'ı daha da ileri götürür. Kullanıcılar, şehirlerde mahalleler, ticari bölgeler, yükseklik ve binalar, yeni yol renkleri ve etiketleri, özel tasarlanmış yerler ve mehtaplı yeni bir gece modu için önemli ölçüde geliştirilmiş ayrıntıları deneyimleyecek. Bu, dünyaya Haritalar aracılığıyla bakmanın yepyeni bir yoludur.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen daha ayrıntılı Apple Haritalar navigasyonu.

  Yepyeni bir şehir navigasyonu ve keşif deneyimi, Apple Haritalar'a daha gerçekçi ve renkli ayrıntılarla geliyor.
  iPhone veya CarPlay kullanarak navigasyon yaparken, Haritalar, kullanıcıların dönüş şeritleri, refüjler, bisiklet şeritleri ve yaya geçitleri gibi önemli ayrıntıları daha iyi görmelerine ve anlamalarına yardımcı olan yeni yol ayrıntılarıyla üç boyutlu bir şehir içi sürüş deneyimi sunar. 4 Toplu taşıma kullanıcıları yakındaki istasyonları daha kolay bulabilir ve favori hatları belirleyebilir. Haritalar, seçilen bir toplu taşıma rotasını otomatik olarak takip ederek, araçtan inmek üzereyken kullanıcıları bilgilendirir ve hatta sürücüler Apple Watch'ta takip edebilirler. iOS 15 ile, kullanıcılar iPhone'u ellerinde tutabilirler ve Haritalar, artırılmış gerçeklikte ayrıntılı yürüyüş yönergeleri sunmak için son derece doğru bir konum oluşturur.


  iOS 15 ile, kullanıcılar iPhone'u ellerinde tutabilirler ve Haritalar, artırılmış gerçeklikte ayrıntılı yürüyüş yönergeleri sunmak için son derece doğru bir konum oluşturur.

  Apple Cüzdan'a Yeni Anahtarlar ve Eyalet Kimlikleri Geliyor

  Apple Cüzdan, ek anahtar türleri için destek ekleyerek günlük yerlere tek bir dokunuşla erişmeyi mümkün kılar. Geçen yaz, Apple dijital araba anahtarlarını tanıttı ve BMW, anahtarlarını ekleyerek kullanıcıların kilidi açmak için dokunmalarına izin veren ilk otomobil şirketi oldu. Bu yıl, dijital araba anahtarları Ultra Geniş Bant teknolojisi desteğiyle daha da iyi hale geliyor, böylece kullanıcılar iPhone'larını cebinden veya çantasından çıkarmadan desteklenen araçlarının kilidini güvenli bir şekilde açıp çalıştırabiliyor. 5 iPhone aynı zamanda bir kullanıcının evinin, ofisinin ve hatta bir otel odasının kilidini açmak için de kullanılabilir - tümü Cüzdan'da saklanan anahtarlar aracılığıyla. 6
  Bu yılın ilerleyen saatlerinde ABD'de katılımcı eyaletlerdeki müşteriler ehliyetlerini veya eyalet kimliklerini Cüzdan'a ekleyebilecekler. Ulaştırma Güvenliği İdaresi, müşterilerin dijital Kimlik Kartlarını Cüzdan'da kullanabilecekleri ilk yer olarak havalimanı güvenlik kontrol noktalarını etkinleştirmek için çalışıyor. Cüzdan'daki Kimlik Kartları şifrelenir ve Apple Pay'i özel ve güvenli kılan aynı donanım teknolojisi olan Secure Element'te güvenli bir şekilde saklanır.

  iPhone 12 Pro'da Apple Cüzdan'da görüntülenen bir dijital ev anahtarı.

  Ev ve otel odası anahtarlarının yanı sıra kimlik kartları, günlük yerlerde basit bir dokun ve aç deneyimi için Cüzdan'a gelir.
  iPhone 12 Pro'da Apple Cüzdan'da görüntülenen dijital bir otel anahtarı.

  Ev ve otel odası anahtarlarının yanı sıra kimlik kartları, günlük yerlerde basit bir dokun ve aç deneyimi için Cüzdan'a gelir.
  iPhone 12 Pro'da Apple Cüzdan'da görüntülenen dijital durum kimliği.

  Ev ve otel odası anahtarlarının yanı sıra kimlik kartları, günlük yerlerde basit bir dokun ve aç deneyimi için Cüzdan'a gelir.

  Yeni Gizlilik Özellikleri

  iOS 15, kullanıcı bilgilerinin korunmasına yardımcı olmak için daha da fazla gizlilik denetimi sunar. Cihazda konuşma tanıma özelliğiyle, Siri isteklerinin sesi artık varsayılan olarak iPhone'da işleniyor, 7 ve performans önemli ölçüde iyileşiyor. Posta Gizliliği Koruması, gönderenlerin bir e-postanın açılıp açılmadığını öğrenmesini engeller ve IP adreslerini gizler, böylece gönderenler bir kullanıcının konumunu öğrenemez veya kullanıcı üzerinde bir profil oluşturmak için kullanamaz. Uygulama Gizlilik Raporu, uygulamaların son yedi gün içinde konuma, fotoğraflara, kameraya, mikrofona ve kişilere verilen erişimi nasıl kullandığına ve diğer alan adlarıyla iletişime geçildiğine ilişkin bir genel bakış sunar. 8
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Uygulama Gizlilik Raporu.

  Uygulama Gizlilik Raporu, uygulamaların kendilerine verilen erişimi nasıl kullandığı hakkında daha fazla ayrıntı sağlar.

  Yeniden Tasarlanan Hava Durumu ve Notes Uygulamaları

  Hava durumu, hava durumu verilerinin daha fazla grafiksel gösterimini, tam ekran haritaları ve koşullara göre değişen dinamik düzenleri içerir. Güzel bir şekilde yeniden tasarlanmış animasyonlu arka planlar, güneşin konumunu ve yağış miktarını daha doğru bir şekilde yansıtır ve bildirimler, yağmur veya kar başladığında ve durduğunda vurgulanır.


  Hava durumu, şiddetli yağmur gibi koşullara göre değişen veriler ve düzenlerle yeniden tasarlandı.
  Notes, notları hızla kategorilere ayırmayı kolaylaştıran, kullanıcı tarafından oluşturulan etiketler ekler ve bahsetmeler, paylaşılan notların üyelerinin önemli güncellemeleri birbirlerine bildirmelerine olanak tanır. Tamamen yeni bir Etkinlik görünümü, paylaşılan bir notun yakın geçmişini gösterir.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Notes'taki yeni etiketleme özelliği.

  Notes, notları ilgili içeriğe göre hızla kategorilere ayırmayı kolaylaştıran, kullanıcı tarafından oluşturulan etiketler ekler.

  Ek özellikler

  • Siri , AirPods'ta Duyuru Bildirimleri, kullanıcıların ekranlarındakileri yalnızca sorarak paylaşma olanağı ve daha fazlasını ekler.
  • Sizinle Paylaşılanlar, Mesajlar konuşmalarında paylaşılan makaleleri, müzikleri, TV şovlarını, fotoğrafları ve daha fazlasını bulmak için sistem genelinde çalışır ve bunları Fotoğraflar, Safari, Apple Haberler, Müzik, Podcast'ler ve Apple TV gibi uygulamalarda kolayca ortaya çıkarır. uygulaması, bağlam içindeki bilgilere hızlı bir şekilde erişmeyi kolaylaştırır.
  • iCloud+ , kullanıcıların iCloud hakkında sevdiği her şeyi, E-postamı Gizle, genişletilmiş HomeKit Güvenli Video desteği ve yenilikçi bir internet gizlilik hizmeti olan iCloud Private Relay dahil olmak üzere yeni premium özelliklerle hiçbir ek ücret ödemeden birleştirir. 9 Mevcut iCloud aboneleri bu sonbaharda otomatik olarak iCloud+'a yükseltilecek. Tüm iCloud+ planları aynı Aile Paylaşımı grubundaki kişilerle paylaşılabilir, böylece herkes hizmetle birlikte gelen yeni özelliklerin, depolamanın ve yüksek deneyimin keyfini çıkarabilir.
  • Sağlık uygulaması, kullanıcıların aile, bakıcıları ya da bir bakım ekibi ile sağlık veri paylaşımı sağlayan yeni bir paylaşım sekmesi alır Trendler kullanıcılara kişisel sağlık metriklerindeki anlamlı değişikliklere odaklanmak dikkatine bir yol verir, hem de kararlılık Walking güçlendirir eden yeni bir ölçümdür insanların düşme risklerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar.
  • HomeKit aksesuar üreticileri artık ürünlerinde “Hey Siri”yi etkinleştirerek müşterilerin üçüncü taraf cihazlarda Siri ile konuşmasına ve Siri'den yanıt almasına olanak tanıyor. "Hey Siri" özellikli aksesuarlar, istekleri HomePod veya HomePod mini aracılığıyla iletecek ve Kişisel İstekler, Dahili Telefon, zamanlayıcılar ve alarmlar gibi özellikleri destekleyecektir. Bugünden itibaren akıllı ev cihazı üreticileri, Siri'yi aksesuarlarına entegre etmek için Apple ile çalışmaya başlayabilir.
  • Find My , kapatılan veya silinen bir aygıtın yerini belirlemeye yardımcı olacak yeni özelliklerin yanı sıra konumlarını paylaşmayı seçen aile ve arkadaşlar için canlı akış konumları sunar. Ayırma Uyarıları, bir AirTag'i, Apple cihazını veya Ağımı Bul aksesuarını tanımadığı bir yerde geride bırakırsa kullanıcıyı bilgilendirir ve Find My ağı artık AirPods Pro ve AirPods Max'i destekler. Yeni Find My widget'ı, doğrudan Ana Ekrandan bir bakışta görünüm sunar.
  • Çeviri , konuşma akışını diller arasında doğal olarak yapan yeni bir Canlı Çeviri özelliği ekler. Sistem genelinde çeviri, kullanıcıların iPhone'da herhangi bir yerde metin çevirmesine olanak tanır.
  • Apple TV film geceleri için mükemmel - Seçilen insanların çıkarları veya tüm ev dayalı gösteriler ve filmler toplanmasını vitrine - uygulaması artık “hepiniz için” başlıklı yeni bir satır bulunmaktadır.
  • Yeni iPhone kurulumu , iPhone'u kullanmaya başlamayı hiç olmadığı kadar sorunsuz hale getiriyor. Mevcut iPhone kullanıcıları, verilerini yeni bir iPhone'a kolayca aktarmak için abonelik olmadan bile verileri geçici olarak iCloud'a yedekleyebilir. iPhone'a ilk kez taşınanlar için, geliştirilmiş bir "iOS'a Taşı" deneyimi fotoğraf albümlerini, dosyaları, klasörleri ve Erişilebilirlik ayarlarını kolayca aktarır, böylece iPhone en başından itibaren kişisel hissettirir.
  • iPhone genelinde erişilebilirlik , kullanıcıların kişiler, metin, tablo verileri ve görüntülerdeki diğer nesneler hakkında daha fazla ayrıntı keşfetmesine olanak tanıyan yeni VoiceOver özellikleriyle genişliyor. Nöroçeşitliliği desteklemek için, yeni arka plan sesleri dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmeye yardımcı olur ve sağır veya işitme güçlüğü çekenler için Made for iPhone, yeni çift yönlü işitme cihazlarını destekler. Ses Eylemleri, Anahtarla Denetim'i ağız sesleriyle çalışacak şekilde özelleştirir ve kullanıcılar artık uygulama bazında ekran ve metin boyutunu özelleştirebilir. Apple ayrıca Kulaklık Konaklama birimlerine aktarılan odyogramları (işitme testinin sonuçlarını gösteren çizelgeleri) tanıma desteği de getiriyor.

  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Apple Music'te Sizinle Paylaşılan özelliği.

  Mesajlar'da kullanıcılarla paylaşılan müzikler artık Apple Music'teki yeni Sizinle Paylaşılanlar sekmesinde görünüyor.
  iPhone 12 Pro'da görüntülenen Sağlık uygulamasında paylaşma.

  Sağlık uygulaması, kullanıcıların sağlık verilerini aile, bakıcılar veya bir bakım ekibi ile paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir paylaşım sekmesine sahip.
  Bir fotoğraftaki metni çevirmek için kullanılan Çeviri.

  Çeviri sistem geneline yayılarak kullanıcıların iPhone'da herhangi bir yerde metin çevirmesine olanak tanır.

  Kullanılabilirlik

  iOS 15'in geliştirici önizlemesi bugünden itibaren geliştirici.apple.com adresinde Apple Geliştirici Programı üyelerine sunulacak ve önümüzdeki ay beta.apple.com adresinde iOS kullanıcılarına genel bir beta sunulacak . Yeni yazılım özellikleri, bu sonbaharda iPhone 6s ve sonraki sürümleri için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak sunulacak. . Özellikler değişebilir. Bazı özellikler tüm bölgelerde veya tüm dillerde kullanılamayabilir.
   

  netquin

  WebmasterForum Moderatör
  Moderator
  Katılım
  12 Tem 2020
  Forum
  526
  Tepki
  243
  Puan
  42
  Konum
  İnternet
  Meslek
  WebmasterForum Moderatör
  Paylaşım için teşekkürler :)
   
  instagram takipçi satın al smm panel instagram takipçi satın alma fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst Alt