iOS 15 Genel Beta Nasıl Kurulur

HELİN

Meraklı
Katılım
19 Eki 2020
Mesajlar
139
Tepki
39
Puan
27
Yaş
17
Feedback score
0
Meslek
Öğrenci
Apple, iOS ve iPadOS 15'i Temmuz ayında halka sunacağına söz verdikten sonra, bugün halka açık beta test grubuna yeni iOS ve iPadOS 15 beta güncellemelerini ekledi ve onlara yeni yazılımı sonbaharda piyasaya sürülmeden önce deneme fırsatı verdi.

iOS ve iPadOS 15 beta sürümünü edinmek için kaydolmak son derece kolaydır ve Apple ücretsiz Apple Beta Yazılım Programına bir iPhone veya iPad kaydederek yapılabilir. Talimatlar aşağıdadır.

1- iOS aygıtınızda Safari'yi açın ve Apple Beta Yazılım Programı web sitesine gidin.
2- Kaydol düğmesine dokunun ve Apple Kimliği bilgilerinizi girin veya önceki bir güncellemenin beta testi için kaydolduysanız Apple Kimliğinizle giriş yapın.
3- Gerekirse Apple Beta Yazılım Programı hüküm ve koşullarını kabul edin.
4- Oturum açtıktan sonra, Herkese Açık Betalar için Kılavuz olan bir ana ekran göreceksiniz. iOS'a (veya bir iPad'e yüklüyorsanız iPadOS'a) tıklayın.
5- Apple'ın talimatlarını dikkatlice okuyun ve ardından "Başlarken" bölümündeki bağlantıyı kullanarak "iOS cihazınızı kaydettirin"i seçin.
6- Apple'ın talimatlarını izleyerek veya aşağıdaki eğiticimizi kullanarak Finder'ı kullanarak mevcut iOS sürümünüzün arşivlenmiş bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Bu, gerekirse iOS 14'e geri dönmenize olanak tanır ve iOS 15 test deneyiminden hoşlanmıyorsanız çok önemlidir.7
7-
Aşağı kaydırın ve "Profili indir" düğmesine dokunun.
8- Web sitesinin bir yapılandırma profili indirmeye çalıştığını belirten bir açılır pencere gördüğünüzde, "İzin Ver"e dokunun.
9-iOS cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Apple Kimliği bilgilerinizin hemen altında bulunan "Profil İndirildi" bölümüne dokunun.
10- Ekranın sağ üst köşesinde, "Yükle" üzerine dokunun.
11- Parolanızı girin ve ardından tekrar "Yükle"ye dokunun. Önceden yüklenmiş bir beta profiliniz varsa, bu noktada Genel > Profil altında bunu kaldırmanız ve yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekebilir. Aksi takdirde, izin metnini kabul edin ve üçüncü kez "Yükle"ye dokunun.
12- Bitti'ye dokunun.
13- Telefonunuz yeniden başlatmanızı isteyecektir. Oradan ana Ayarlar ekranına geri dönün.
14- "Genel" altında, "Yazılım Güncellemesi"ni ve ardından "İndir ve Yükle"yi seçin.
15- Beta güncellemesi indirildikten sonra, kurmak için "Şimdi Kur"a dokunabilirsiniz ve oradan iPhone yazılımı yükleyecek, yeniden başlatacak ve iOS 15 yazılımıyla çalışmaya başlayacaksınız.

Uyumluluk
iOS 15, iOS 14 çalıştırabilen tüm iPhone'larla uyumludur, bu nedenle iOS 14 yüklüyse iOS 15'i çalıştırabilirsiniz.

~Tüm iPhone 12 modelleri
~Tüm iPhone 11 Modelleri
~iPhone XS ve XS Max
~iPhone XR
‌‌~iPhone‌‌ X
‌‌~iPhone‌‌ 8 ve ‌‌iPhone‌‌ 8 Plus
‌‌~iPhone‌‌ 7 ve 7 Plus
~iPhone SE‌
~iPhone‌‌ 6s ve 6s Plus
~iPod touch (7. nesil)
~iPadOS 15, aşağıda listelenen iPad'lerle uyumludur.

~Tüm iPad Pro modelleri
~iPad Air 2, 3 ve 4
~iPad 5, 6, 7 ve 8
~iPad mini 4 ve 5

Arşivlenmiş Yedekleme Nasıl Yapılır
Herkese açık betayı yükleme öğreticimizde belirtildiği gibi, iOS 14'ün bir sürümüne geçmek istiyorsanız cihazınızın arşivlenmiş bir yedeğini almanız önemlidir. iOS 15'e yükselttiğinizde, bir iOS 15 yedeklemesi geri yüklenemez. iOS 14 yazılımına, bu yüzden önceden bir yedekleme yapmanız gerekiyor. MacOS Big Sur'da şu şekilde:

1- Verilen kabloyu kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı Mac'inize takın.
2- Dock'taki Finder simgesine tıklayarak bir Finder penceresi açın.
3- Kenar çubuğunda iOS cihazınızın adını tıklayın.

1628623007670.png


4- Cihazınızı Mac'inize ilk kez bağlıyorsanız, Finder penceresinde Güven'i tıklayın.

1628623030744.png


5- İstendiğinde cihazınızda Güven'e dokunun, ardından onaylamak için şifrenizi girin.
6- Genel sekmesinde, [iPhone/iPad/iPod touch] cihazınızdaki tüm verileri bu Mac'e yedekleyin yazan yerin yanındaki daireyi tıklayın.
7- Şifreli bir yedek oluşturmak istemiyorsanız veya zaten şifreli yedekler ayarladıysanız, Genel sekmesinin altındaki Şimdi Yedekle'yi tıklayın.

1628623073208.png


Yedekleme bittiğinde, son yedeklemenin tarihini ve saatini Genel sekmesinde, Yedeklemeleri Yönet düğmesinin hemen üzerinde bulabilirsiniz.

iOS 15 Özellikleri
iOS 15, keşfedilecek tonlarca yeni özellik içeren büyük bir güncellemedir. Görevde kalmanıza ve dikkatinizin dağılmasını önlemenize yardımcı olan bir Odak modu, FaceTime üzerinden arkadaşlarınızla film izlemek için SharePlay özellikleri, Cüzdan uygulaması için yeni Gizlilik ayarları ve kimlik kartı desteği, resimlerde metin tanıma ve aşağıdaki gibi uygulamalar için yeni özellikler var. Safari, Haritalar, Hava Durumu ve Notlar. iOS 15 özetimizde iOS 15'teki yeni her şeye tam bir genel bakışımız var ve iPadOS yüklüyorsanız, iPadOS 15 için de bir özetimiz var.

iOS 15'in bazı özellikleri henüz işlevsel değil ve beta test döneminin sonlarına kadar uygulanmayacak, bu da bilinmesi gereken bir şey. Apple, sonbahar sürümünden önce yazılımı iyileştirip güncellediğinden, iOS ve iPadOS 15 birkaç ay boyunca beta testinde olacak.
 

Celil

💙
Hosting yöneticisi
Admin
developer
Vip Üye
Katılım
5 May 2019
Mesajlar
2,750
Çözümler
27
Tepki
1,534
Puan
1,240
Yaş
17
Konum
İstanbul
Feedback score
1
Meslek
SEO Uzmanı
harika bir konu açmışsın teşekkür ederim
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt