İnternetten Para Kazanmak için 3 Pratik Yol

esnafmedya

Yeni üye
Tepki
0
İnternetten Para Kazanmak İçin 3 Yol

Vs8P3W.png

1.Blog Açmak
İnternetten para kazanmanın günümüz koşullarında en popüler olanı blog açmaktır. (Tabi blog aslında web site’den bir farkı yoktur. Sadece popüler kullanımı “blog” olduğu için blog açmak şeklinde bahsettim.) Her insanın ilgilendiği bir işi, belli bir kaç hobisi vardır. Bloglar da bu tür konular üzerine açılan ve diğer insanlara bilgi vermeyi ya da eğlendirmeyi amaçlayan içeriklerden oluşmaktadır. İnternetten para kazanmak için blog açmak yöntemi, özellikle teknik konular oldukça basit hale geldiğinden daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Blog açmak artık bir sosyal medya platformunda profil hazırlamak kadar kolay ve hızlı gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir. Hatta ben de bu yöntemi anlattığım BLOGGER OLMAK adlı yazıma da bakabilirsiniz.

Blog açmak için öncelikle bir konu, tema belirlenmelidir. Bu konu ve tema için arama yapan insanlar bloğa ulaşmalıdırlar. Blog açmak yalnızca ücret elde etmek için değil, yazarlık yapmak isteyen kişiler için de ilk adım olarak görülmektedir. Yazarlık yapmak isteyen kişiler öncelikle bloglardan birçok insana ulaştığında, yayın evleri de o kişilerin kitaplarını yayınlamak konusunda daha istekli olmaktadır. Blog yazarlığı yapmak ayrıca işini büyütmek isteyen kişilerin de tercih ettiği yöntemlerden biridir. Blog içerisinde satılan bir ürünün pazarlanması, bir hizmetin pazarlanması da yapılabilir. Artık hemen hemen her iş alanının internet ile ilişkisi bulunmaktadır.
İnternetten para kazanmak için blog açmak yönteminde adım adım öncelikle konu seçilmelidir. Bu konu özellikle bilgi sahibi olunan insanların ilgisini çekecek bir konu olmalıdır. Daha sonra platform seçilmelidir. Blog içeriğine uygun, kullanımı rahat bir platform seçilmesi bloğun sonraki aşamaları için oldukça faydalı olacaktır. Daha sonra seçilen konunun, alanın adı belirlenmelidir. Blog bunun üzerine inşa edilecektir. Blog yada web sitesi kurdurmak için TIKLAYIN
Kısaca bahsetmek gerekirse; alan adı belirlendikten sonra hosting firması belirlenir. Hostlar blog içerisindeki dosyaların barındırıldığı serverlardır. Bu hizmeti veren yüzlerce firma arasından biri seçilmelidir (ben godaddy’i seçtim). Hosting seçilince domain belirlenir. Domain ise blog için isim kısmıdır. Bu isim insanların aklında kalacak şekilde kısa, anlaşılabilir olmalıdır. Uzun, yorucu isimler akılda kalıcı olmayacağından insanların blog sayfasını yeniden ziyaret etmesi zorlaşacaktır. Son kısım ise en kişisel ve eğlenceli noktadır. WordPress kurarak bloğun dizaynını yapmak. Blog tamamen kişinin kendini yansıttığı, adeta bir defter gibi sayfa sayfa işlenecektir.
Bu konuda anlattıklarım kafanızı karıştırmasın, bu işin nasıl yapılacağı videoda anlatılmış.
ObfaEt.jpg

2.Youtube Kanalı Açmak
İnternetten para kazanma
için ülkemizdeki en yaygın ve bilinen alan youtube kanalı açmaktır. Kanal sahibi insanların gün geçtikçe ünlü simalara dönüşmesi ve toplumun arasında dolaşması bu yöntemin daha bilinir hale gelmesini sağlamıştır. Dünya üzerindeki en yaygın yöntem halen blog açmaktır. Youtube kanalı açmak ile blog oluşturmak birbirine benzeyen yöntemlerdir. Yalnızca youtube platformu üzerinden video yayını yapılmaktadır ve domain / host gibi konular yoktur.

Normal bir kullanıcı gibi youtube sitesine girdikten sonra bir kanal açılmalıdır. Kanal kullanıcının videolarını görüntülediği, diğer kişilerin videolara ulaşabildiği bir profildir. Kanal oluşturulurken domain seçmek gibi akılda kalıcı bir kanal adı seçilmelidir. Kanal adı komik bir biçimde de akılda kalabilir, basit kelimelerden meydana da gelebilir. Genellikle kullanıcılar isim soyisim şeklinde kanal ismi belirlemektedirler. Sonrasında videolar belirli bir düzende siteye yüklenmelidir. Youtube için yoğun olan saatler vardır. Bu saatlerde videonun yüklenmesi izleyici sayısını arttıracaktır. Bu noktadan sonra yapılması gereken kanal yöneticisi bölümünden videoların para kazanmaya açılmasıdır. Tabi bunun için en az sizi takip eden 1000 kişi olmalı.

gNrFBL.jpg

3.Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak
Sosyal medya, özellikle instagram bu konuda en fazla hesabın oluşturulduğu alanlardan biridir. Normalde de ürün satan kişiler sosyal medya üzerinden hesap açarak işlerini büyütmektedirler. Ancak normalde satış yapmayan, bir dükkanı bulunmayan kişiler de bu alanlarda ürün satabilmektedirler. İnstagram gibi platformlarda tekstil ürünlerinden, el işi ürünlere, teknolojik aletlere kadar her ürün satılabilmektedir.

Bu sene tarihte ilk defa şirketlerin totalde sosyal medyaya ayırdığı bütçe, televizyona ayrılanı geçmiştir. Instagram üzerinden özellikte yeni ve niş ürünlerin satışının yapıldığı hesaplar daha çok takip edilmektedir. Satış yapılan ürün ne olursa olsun, insanların çarşıya çıktıklarında bulamadıkları bir yenilik eklenmesi hesabın büyümesi için oldukça katkı sağlayacaktır.

Bunların dışında ise çok uygun fiyata takipçi satın almak
aldığınız paketleri hazırlattığınız web sitesi üzerinden veya instagram sayfası üzerinden satmak . Peki takipçiyi , beğeni paketi gibi nereden alabilirsiniz veya nasıl bilgi alabilirsiniz . Bu konuda da ana bayi olarak hizmet veren güvenilir yerleri sizin için önemli olacaktır . Ödemeyi eft veya havale ile yaparak bakiye satın alıp %500’e kadar karla satabilirsiniz . Yapmanız gereken sadece ÜYE OL bakiye yükle ve işlem yapacağın takipçi sayfasına takipçi gönderimini takip etmek . Türkiyede takipçi ana sağlayıcı olarak size www.takipcibizden.com ‘u önerebilirsiniz .

Burcu göçmenoglu

Yeni üye
Tepki
0
Takipçi satın aldığımızda minimum ne kadar alabilirim ve takipçiler benim instigram hesabımda gönderilerimi beğeniyorlar mı ve yorum yapıyorlar mı acaba ? Birde canlı yayınlarımı izleyebiliyor larmı

esnafmedya

Yeni üye
Tepki
0
Takipçi satın aldığımızda minimum ne kadar alabilirim ve takipçiler benim instigram hesabımda gönderilerimi beğeniyorlar mı ve yorum yapıyorlar mı acaba ? Birde canlı yayınlarımı izleyebiliyor larmı

Şuan Minimum 10 TL bakiye alabilirsiniz , beğeni ve yoruma gelince sonuçta onlara bağlı olan bir durum onunla alakalı yaparlar veya yapmazlar diye kesin birşey söyleyemeyiz .

esnafmedya

Yeni üye
Tepki
0
SMM PANEL hizmeti verdiğimiz için ve datalarımızı uygun fiyatlara sattığımız için oldukça yüksek kar marjıyla
İnstagram Türk Takipçi
İnstagram Global Takipçi
İnstagram Karışık Takipçi
İnstagram Gönderi Beğeni
İnstagram Oto Beğeni
İnstagram Video İzleme

Instagram Fenomen İzleme
ve
Facebok Sayfa Beğeni
Facebook Durum Beğeni
ve Twitter sosyal medya hizmetleri
yle
En İyi Smm Panel Hizmeti Vermekteyiz .
APİ desteğide sağlamaktayız . Bu konudada sistemimiz yeterli güce sahiptir . Her konuda destek verebiliriz.

Üst Alt