İnternetten Nasıl Para Kazanılır? | İnternetten Ek Gelir Sağlamak | Yanlış bilgi değil sizleri tamamen doğru bilgi ile yönlendirebilecek bir konu...

HasanEcd

Eski üye
Katılım
28 Eki 2021
Mesajlar
34
Tepki
23
1636059157569.jpeg


Günümüz ekonomisini göz önüne alırsak insanlar kazandıkları paralarla çok rahat geçinemiyor ve ya her insan gibi kazandığının çok daha fazlasını kazanmak istiyor.
Bu konumuzda daha fazla para kazanmak ve ya ek gelir elde etmek isteyen kişiler için yapılabilecek olan “İnternetten Para Kazanma” yöntemlerini derledik.


1- Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmanın iki yolu bulunmakta; 1. si ve biraz daha uzun ama daha fazla kazanç elde ettiren durum kendinize ait bir “Blog Sitesi” kurmak ve bu blog sitesi için bloglar yazmak ve ya blog yazıcak kişiler tutmak. Bu şekilde beklediğiniz ve ya tahmin ettiğiniz paralardan çok daha fazla paralar kazanabilirsiniz. Tabiki Blog sitenizi ilk kurduğunuz zaman milyon dolarlar kazanmayacaksınız ama sitenizi ne kadar stabil ve ergonomik şekilde büyütür, insanlar için güven sağlayan bir yer haline getirirseniz o kadar çok para kazanmaya başlayacaksınız.
Blog yazarak para kazanmanın 2. yolu ise hali hazırda olan blog sitelerine makale yazmaktan geçiyor. Eğer makale yazabileceğinize inanıyor iseniz hali hazırda olan blog sitelerine teklif göndererek 100 kelime başı belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Bu yöntem her ne kadar 1. seçenek kadar para getirmicek olsada sizler için hiçde azımsanmayacak bir ek gelir sağlayacak.


1636059157608.jpeg


2- Udemy İle Eğitim Vererek Para Kazanmak

Başarılı olduğunuz, kendinize güvendiğiniz ve ya eğitimini aldığınız, insanların yararlanmak isteyeceğini düşündüğünüz konular varsa Udemy’e kayıt olup ücretli bir şekilde ders verebilirsiniz.
Udemy’de aynı blog gibi ilk aylardan sizlere çok yüksek para kazandırmayacak olsada Udemy’deki güvenilirliğiniz ve tanınmışlığınız arttıkça sizde o kadar çok para kazanmaya başlayacaksınız.

1636059157653.jpeg


3- Google Adsense İle Para Kazanmak

Başarılı olur iseniz belkide size en çok para kazandırıcak yöntemlerden birisi Google Adsense. Bir çok internet üzerinden para kazanmak isteyen kişinin başvurduğu bu yöntem basit fakat uğraştırıcı ve zaman isteyen bir yöntem.

Bu yöntemin temelinde sizin bir web sitesi oluşturmanız yatıyor. Bir web sitesi oluşturduktan sonra Google Adrwords servisinden reklam veren müşteriler Google tarafından otomatik olarak sitenizde gösterilir.

Google Adsense, sitenizde bulunan reklamlara tıklandığı zaman sizlere %68 oranında komisyon öder fakat sadece bu tıklama “Gerçek Kişiler” tarafından gerçekleştirilirse bu işlem başarılı olur. Google eğer verdiğiniz reklama kötü niyetli bir tıklama ve ya tıklama manipülasyonu gerçekleştiyse maksimum 24 saat içinde anlamakta. Böyle bir durum ile uğraşırsanız maksimum 24 saat içinde Google adsense hesabınızı bloklar ve ödemenizi gerçekleştirmez.

Bu servis sizlerin reklam için ayıracağı zamanı ortadan kaldırıp otomatik olarak sitenize uygun reklamları yerleştiriyor. Fakat sistemin en büyük dezavantajı (Türkçe içerikli siteler başta olmak üzere) tıklama başı gelir gayet düşük durumda. Bu durumda ülkemizde bulunan sitelerin kalitesiz ve içerik bakımından zengin olmamasından kaynaklı. Google reklamlarında tıklama başına ödenecek fiyat tamamiyle reklam veren tarafından belirlenir ve genellikle Türk reklam verenler ortalamadan çok daha düşük fiyatlar teklif etmekte.

1636059157695.jpeg


4- Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Profesyonel ve doğru çeviri yapabileceğinize inanıyorsanız, dil bilginiz gerçekten ortalamanın üstüyse internetten para kazanmak sizler için çok kolay. Dil bilginiz sayesinde blog sitelerinin makalelerini, uyguluma yazılımlarının dil çeviriline vb. Şeyleri farklı dillere çevirip yüksek paralar kazanabilir ve ya danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

1636059157727.jpeg


5- Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

Özgün ve farklı web siteleri tasarlayarak başka müşterilere satabilir ve burdan ek gelir elde edebilirsiniz. Yazılım biliyor iseniz bunu yapmak sizler için çokta zor olmasa gerek fakat hiç bilmiyor iseniz sıfırdan yazılım öğrenmeye başlayabilir ve ya “WordPress”, “Joomla” gibi web sitesi kurmaya ve tasarlamaya yardımcı olan sitelerle bu işi yapabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere internet çağındayız ve en küçük işletmesinden tut en popüler işletmesine neredeyse tüm kişiler ve işletmeler kendilerine ait bir web sitesi kuruyor. Pazarının bu kadar yüksek olduğu bir işin getirisini tahmin etmek çokta zor olmasa gerek.

1636059157771.png


6- Afilliate Marketting Yaparak Para Kazanmak

Eğer elinizde bir ürün yoksa ve e-ticaret yapmak istiyorsanız bunun yollarından birisi Afilliate Marketting’dir. Bu yöntemde yapmanız gereken şey satılan ürün ve ya verilen hizmet ile alakalı tanıtımlar, reklamlar yapmaktan geçer.

Afilliate Marketting’in türkçe karşılığı “gelir ortaklığı”, “satış ortaklığı”’dır.

Affiliate Marketting yani Satış Ortaklığında gelir elde etmek hem çok fazla gelir getirebilir hemde tehlikelidir. Bir Satış Ortaklığı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken kısım reklamı yapılacak olan üründür. Çünkü ürün satılmazsa o üründen her hangi bir komisyon elde edemezsiniz.

Satış Ortaklığından gelen gelirlerin büyük bi kısmı Youtube ve Forum reklamlarından gelmektedir. Google Adwors reklamları her tıklamayı satışa çevirmeyeceği için çok tercih edilmez. Fakat siz her tıklama için para ödersiniz.


1636059157805.jpeg


7- DropShipping Yaparak Para Kazanmak

Başarılı bir şekilde DropShipping yaparsanız ve dolar üzerinden bu parayı kazanacağınızı varsayarsak Dropshipping düzgün ilerletildiği sürece gerçekten mükemmel seviyede gelirler elde ettirmekte.
Dropshipping’de bana göre başarılı olmanın yolu eğitim paketleri almak vs. Değil deneyim ve tecrübe kazanmak. Eğitimlere vereceğiniz binlerce lira paranın sizlere geri dönüş kazandıracağını ve ya beklediğiniz seviyede kazandıracağını düşünmüyorum. Siz zaten bu işi yaparak deneyimlerseniz eğer eğitimden alacağınız verimi çok daha hızlı alacaksınız.

Dropshipping kısaca sizin yaptığınız reklamdır. Ürünleri bir depoda ve ya mağazada tutmanıza gerek yoktur. Siz reklam yaparsınız ve siparişlenen ürünü tedarikçiye iletirsiniz. Tedarikçide sizin adınıza ürünü müşterilere gönderir.

Dropshipping ilk bakışta kolay gözükse bile göründüğü kadar kolay değildir. Dropshipping ile ilgili detaylı bir konuyu webmasterforum.com.tr sayfamızda yakında açacağız. Eğer merak ediyor iseniz sitemizi takipte kalmanızı öneririz.

1636059157836.jpeg


Bu gün toplamda sizlere internetten para kazanma başlığı altında 7 konu gösterdik. Bu gösterdiğimiz konular düzgün ve başarılı bir yol izleyerek yaptığınız taktirde sizleri yüksek seviyelere ulaştırabilecek yollar. Eğerki daha fazla yol öğrenmek isterseniz bunu bana bildirmeniz yeterli olacaktır.

 
Üst Alt