İnternet Sitesi Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
İnternet sitesi açmak için gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olarak özellikle de yeni bir girişime kalkışmak, projenin başarılı olması için daha fazla avantaj sağlar.
1584733325417.png

İnternet sitesi açmak için gerekli olan tüm unsurlar hakkında, aşağıda kısaca bilgi verdik. Bu bilgiler arasında olmazsa olmaz diyebileceğimiz şeyler bulunurken, olmasının daha iyi avantaj sağlayacağı farklı özelliklere de yer verdik.

İnternet sitesi açmak için gerekenler alan adı, hosting ve site kurulum hizmetidir. Peki alan adı almak, site kurulum hizmetinden faydalanmak ve sunucu desteği alabilmek için neler yapmak gerekiyor?

WEB sitesi kurmak hakkında bilgi
Her şeyden önce kolay yönleri de olsa internet sitesi açmanın bazı zor yönleri olduğunu da düşünerek hareket etmek faydalı olacaktır. Her ne kadar günümüzde internet sitesi açmak için kullanılan sistemler büyük bir kolaylık sağlasa da, web sitesi açarken ya da yönetirken bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle web sitesi için kullanılacak terimler ve diğer detaylar hakkında orta düzey bilgi sahibi olmak, işinizi kolaylaştırır.

Domain
Web sitelerinin insanlar tarafından bilinen isimleri olarak kabul edilen domain, bir web sitesi için olmazsa olmaz enstrümanlar arasındadır. Yani aşağıda bahsedeceğimiz diğer unsurlarla birlikte, internet sitesi açmak için gerekenler arasında domain sahibi olmak da şarttır. Çünkü insanlar web sitenizi bu isim ile hatırlayacak ve yine bu isim altında web sitenizden faydalanacaktır.

Hosting
Yine domain gibi internet sitesi açmak için gerekenler arasında ciddi bir öneme sahip olan unsurlardan biri de, hosting hizmetidir. Hosting anlaşılır bir ifade ile web sitelerinin 7/24 açık kalmasını ve web sitesi üzerinde kullanılan bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan bir sistemdir.

Hosting hizmeti veren firmalar güçlü bilgisayar altyapıları ile web sitenizin tüm bilgilerini saklamakta ve korumaktadır. Ayrıca web sitesinin kesintisiz bir şekilde açık kalmalarını sağlamaları da hosting firmalarının görevleri arasındadır.
1584733341827.png

Tema ve tasarım
İnternet sitesi açarken ihtiyacınız olacak şeyler arasında olan tema ve tasarım, web sitesinin görsel halini oluşturan iki önemli unsurdur. Bu unsurlar sayesinde web sitenizi daha işlevsel ve özellikli hale getirebilir, ziyaretçilerinize daha iyi bir deneyim sunarken kendinizde web sitenizi yönetme kolaylığına sahip olabilirsiniz.

SSL güvenlik sertifikaları
Her ne kadar şimdilik kesin bir şart olmasa da her geçen gün önemi artan SSL güvenlik sertifikaları, internet sitesinin güvenli olduğuna dair işaretlerden biridir. Google tarafından yapılan son değişiklikle birlikte gelen açıklamada, SSL sertifikası kullanmayan web sitelerinin artık Chrome kullanıcıları için güvensiz sayılacağı bildirildi.

Logo
Olmazsa olmaz unsurlar arasında yer almasa da, ziyaretçilerinize daha iyi bir görüntü sunabilmek ve marka oluşturabilmek için, web siteniz için özgün bir logo tasarımı yaptırmanız oldukça önemlidir. İnternet sitesi açmak için gerekenler nelerdir diye merak edenlere temel bilgiler sunduk ve kafanızdaki soru işaretleri için bize yazabilir veya özgün logo tasarımı için ücretli tasarım işleri bölümünü kullanabilirsiniz.

Marka değerini arttırmak için sektörde büyük bir öneme sahip olan logo çalışmaları, internet sitesi için de üzerinde durulması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır.

Bir internet sitesinin başlangıç aşamasında gerekli olan unsurlar bunlar olup, web sitesinin ilerlemesi için özgün içerikler ve farklı kriterlerde hayati öneme sahiptir.
 

Celil

Admin
Katılım
May 5, 2019
Puan
43
Şube
İstanbul
Meslek
Forum Yöneticisi
Webmaster Forum sitemizde hosting, domain, yazılım eksikliklerinizi kapatabileceğiniz bir çok kategori mevcut :) Takipte kalın.
 
Üst