Instagram'a girince oluşan his.

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
7 yıl önce Instagram kullanmayı bırakmamın bugün ne kadar doğru bir karar olduğunu farketmekteyim. Önceden haber vs. takip edebiliyorduk ama şu anda inanın bana çok ciddiyim o kadar kendi gibi davranamayan ve insanlara hayatı Happy Meal menüsü yedikten sonra Lamborghini'ye binmenin herkesin yapabileceği bir şey olduğuna inandırmak isteyen ve sahte gülümsemesiyle nedense beni rahatsız eden kişi var ki. Durum çok vahim. Ben o zamanlar oyun videoları vs. izlerdim, şimdiki çocuklar ise Reels videoları çekiyor ve en üzücü olan da kendilerini bu videolardaki kusursuz görünen insanlara benzetmeye çalışıyorlar, hatta onlara benzemedikleri için kötü hissediyorlar. Artık insanlara modeller veriliyor ve onlar gibi davranmaları isteniyor ama bizler farklıyız, hepimiz Justin Bieber'lar, Gigi Hadid'ler olamayız ki, insanların kendi kusurlarından nefret etmelerini sağlıyorlar.

Ben bunun bilincinde olmama rağmen Instagram'a girince, hep depresif oluyorum, yaşıtım olan insanlar neler neler yapıyor diyorum, gelecekte hiç elde edemeyeceğim belki de diyorum, her uygulamayı açtığımda biraz daha umut gidiyor içimden ve artık elimden geldiğince açmıyorum.

Size önerim, bu platformda boşa zaman harcamayın, çok afedersiniz ama bu salak platformda geçirdiğiniz her dakikanız gerçekten hayatınızdan bir kayıp ve inanın bana Instagram'da durduğunuz süre boyunca o özendiğiniz hayatlara sahip olma şansınızı kaybediyorsunuz. Bu platformlar göründüğü gibi değiller, bazı arka plan konuları var, herkesin bilmediği bazı şeyler var ve aslında bunları anlatırsam beni biraz daha anlayabilirsiniz, @Celil'de izin verirse ve foruma sıkıntı çıkartmayacaksa birazcık bazı olaylardan ve kullanılan yöntemlerden, hatta benim de ekibimle beraber Cavatin'de kullanmayı planladığım bazı yöntemlerden bahsetmek isterim. Ne yazık ki arka plandaki şeyler sizin verilerinizin nasıl çalındığı kadar sürekli gündeme getirilen ve basit konulardan değil, ortada büyük veriden çok daha ilginç durumlar var.

Instagram'da herkesin mükemmel görünmesi hakkındaki fikirleriniz neler ?

Üst Alt