webmaster

Yazar
Katılım
19 Eki 2019
Forum
333
Reaksiyon puanı
96
Puan
28
Yaş
36
Konum
Webmaster Forum
İnstagram Kullanıcılarının Bilmediği 7 Yararlı Yöntem!

Milyonlarca insanın her gün neredeyse göz attığı bir uygulama olan Instagram için yapmanız gerekenleri uygulayarak kesinlikle daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tüm detayları sizler için düzenledik.

Bilindiği gibi başta Instagram olmak üzere sosyal medya uygulamaları hakkında birçok bilinmeyen konu var. Bu bilgileri öğrenerek çok daha kazançlı vakit geçirebilir ve çevrenize bunu aktara bilirsiniz. Çok küçük taktikler uygulayarak ve kısa zamanda daha farklı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

  • Arkadaşlarınızın Aktif Olup Olmadığını veya En Son Ne Zaman Girdiklerini Öğrenebilirsiniz
Çoğu insan mesaj attığı veya ulaşmak istedikleri kişilerin mesajı gördüğünü ve o anda aktif olduğunu öğrenmek ister. Instagram hakkında şaşırtıcı bilgiler olması rağmen çoğu kişi bu uygulamadan habersizdir. Ayarlar kısmında gizlilik daha sonra hareket bölümü aktif etmeniz halinde direk olarak bu bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

  • Veri Tasarrufu Sağlamak Adına Çalışmalar Yapabilirsiniz
Bakıldığı zaman her ay sonunda GB’larca interneti nereye harcadığınızı düşünürsünüz. Instagram’ın kullandığı GB harcama yöntemleri olduğu düşünülmekte. Çünkü bu platform kadar gereksiz internet harcayan bir uygulama daha bilinmiyor. Bunu engellemek için yapılabilecek en mantıklı çözüm Hücre Verilerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede birçok MB kendinizde kalır ve farklı amaçlar için kullanılabilir. Yapılacak olan her çalışma için öncelikle bilgi sahibi olunmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

  • Paylaştığınız Hikayelerinizi Gizli Olarak Etiketleyebilirsiniz
Birçok insanın neredeyse her gün Instagram’dan hikaye paylaşmanın inceliklerini aradığı bilinmektedir. Etkileyici ve olabildiğince fazla insan ulaşılmak istenmesi oldukça makul karşılanmaktadır. Bu alanda yapılabilecekleri öğrenerek çok daha fazla büyük bir kitleye ulaşırken aynı zamanda gizlilikle ulaşabilirsiniz. Instagramda hikayelerde gizli etiketleme dönemi başladı. Yine az sayıda insanın bildiği bu yöntem için yapmanız gerekenlerin başında ilk olarak, etiketi istediğiniz bir çıkartmanı altına gizleyebilirsiniz. Oldukça kolay olan bu yöntemle etiketleri rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

  • İnstagram’da Fotoğraflardaki Etiketleri Kaldırma Yöntemi
Sürekli olarak yaşanmasa da hiç istemediğimiz resimlerde kendi adımıza ait etiketler bulabiliyor. Yine birçok kişinin mustarip olduğu bu konu hakkında kesinlikle işe yarayacak eylemler gerçekleştirilebilir. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem profilinize girmektir. Daha sonra etiketlendiğiniz fotoğrafın sağ üst kısmında bulunan üç noktayı tıklamalısınız. Daha sonra ‘’Gönderi Seçenekleri’’ adında bir alana geçiş yapın. Bu adımla Instagram profilinizdeki etiketleri kaldırmak dışında direk fotoğrafı da kaldırabilirsiniz.

  • İnstagram’da Hikayeleriniz Gizleyebilirsiniz
Paylaşılan hikayeler her seferinde herkesin görmesini istemeyeceğiniz paylaşımlardır. Sadece belirli kişilerle hikayenizi paylaşmanız ve gerektiği zaman kişileri değiştirme fırsatını sağlamak oldukça kolay. Bunun için öncelikle hikayenizi ana ekrana getirmeniz gerekecektir. Bu aşamadan sonra sol üst kısımda bulunan butonu tıklayarak istemediğiniz kişileri engellemiş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda bu kişileri aktif hale getirebilir veya bu listeye başka kişileri ekleyebilirsiniz.

  • İnstagram’da Yorumları Kapatma
Bu nokta bilinmesi gerekenleri öğrenmek ufaktan popüler olan biri için bile hayati önem taşımaktadır. Bilindiği artık ünlülerin %95’i Instagram kullanmaktadır. İstisnalar kaide bozmayacağı için burada istenmeyen çok sayıda yorum olacağı aşikardır. Konu hakkında yapmanız gerekenler son derece basittir. Ayarlar daha sonra Gizlilik ve son olarak da Yorumlar kısmına girmeniz gelindiğinde offline ayarını seçebilirsiniz.

  • İnstagram’da Arşiv Hazırlama ve Paylaşımları Silmeden Gizleme
Zaman ilerledikçe birçok insan eski fotoğraflarında beğenmediği noktalar veya hatırlamak istemediği anıları görmeye başlar. Böyle platformlarda herkesin görebileceği bir alanda bulunması istememek oldukça doğal karşılanmaktadır. Fakat silmeden veya kaldırmadan da bu fotoğrafları kendi profil arşivinize kopyalanabilir. Sağ üst kısımda bulunan alandan ‘’Arşive’’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında Instagram’ı çok daha etkili ve sağlıklı kullanabilirsiniz.
 
Üst Alt