webmaster

Yazar
Katılım
19 Eki 2019
Forum
333
Reaksiyon puanı
96
Puan
28
Yaş
36
Konum
Webmaster Forum
Instagram Hakkında En Güncel Bilgiler Nelerdir?

Kullanılmakta olan birçok sosyal medya uygulaması mevcut. Ancak Instagram açık ara birçok sayfaya fark atmaktadır. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve bununla birlikte düzenlemelerin devam ettiği sayfa hakkında bilinmesi gerekenler var.

Aklımıza gelebilecek her ülkede artık internet kullanılmaktadır. 20 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen Instagram gibi ağları insanlara ulaştırmaya başarmıştır. Yapılan düzenlemeler, eklenen yeniliklerle çığ gibi büyüyen taleple kurucularının milyarder olduğu bu sayfalara yakında bakılması gerekir. Ancak böylelikle neden bu kadar çok tercih edildiğini anlayabiliriz. Gösterilen alakanın nedenleri hakkında birçok şey söylenebilse de uzun süreli kullanımlar bazı gereksiz durumlar yaşanmasına neden olabilir.

2020 Yılı Instagram İçin Nasıl Geçiyor?

Direk olarak Instagram kullanma bilgileri genel olarak istenilen dakika resim ve video yükleminize olanak sağlayan bir uygulama olarak tanımlanacaktır. Fakat teknoloji alanında yapılan atılımlar ve cep telefonlarında bile kullanılabilen tasarımlar bir araya geldiğinde milyonları birbirine bağlayan bir ağ oluşmaktadır. DM gibi mesajlaşma alanlarını olması fotoğraf veya herhangi bir şey paylaşan kişilere ulaşma olanağı sağlamaktadır.

Son zamanlar Instagram hakkında yapılan kötü yorumların arttığı görmekteyiz. Özellikle Instagram hesaplarını dondurmak isterken yaşanılan problemler aldı başını gidiyor. Sürekli olarak takipçilerin yok olması veya içinde paylaşılmış olan içeriklerin silindiği gibi gelişmeler yaşanmaktadır. Sadece pozitif değil birçok negatif durumlar baş göstermeye başladı. 2010 yılının Ekim ayında kurulan bu uygulama Instagram’ın kuruluşundan bugüne kadar çok büyük ilerlemeler kaydetse de kesinlikle sorunlarda göz ardı edilecek gibi durmuyor. Uygulamanı kısa sürede çok büyük kitlelere ulaşması gibi durumlar aynı zamanda kontrol dışı gelişmelere sahne olmaktadır. Yalan reklam ve haberler haksız kazanç sağlamak adına yapılmak istenen her türlü faaliyete imkan sağlıyor. Bu konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılmaması kesinlikle çok ilginç bir durum. Sürekli olarak Instagram üzerinden yapılan yalan reklam kampanyaları büyük oranda gelir elde edilmesine yol açmaktadır. Uygulama yöneticilerinin bu yönde geçerli bir çalışma yapmamaları büyük tepki toplasa da yine de işe yarar bir bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

İnstagram Tam Olarak Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

10 yıllık bir geçmişi bulunan ve şu an dünyanın en ünlü insanlarının bile olmazsa olmazı haline gelen bu seçenek hakkında bilinmesi gereken temel kavramlar bulunmaktadır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan bu sistem çok kısa zamanda inanılmaz bir ilerleme kaydetmiştir. Sadece 4 yıl içinde 400 milyon kişilik bir ortam oluşturmayı başarmıştır. Resim ve video yüklerken aynı zamanda mesajlaşma olanağı sağlamaktadır. Bu sayede marketlerden, dev işletmelere kadar uygulamada var olan herkese reklam yapılabilme fırsatı sağlanmaktadır. Gelecek dönemlerde de çalışmalarına ara vermeden devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. 2020 yılının yarısına yaklaştığımız dönemde de katılımcı sayısını artıran sayfa, artık dünya üzerinde ciddi bir takipçi kitlesine sahip.

İngstagram’ın Özellikleri Nelerdir?

Bu sistemde var olan fakat birçok kişinin bilmediği veya fark edemediği seçenekleri sizler için araştırdık. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan uygulama hakkında karşımıza çıkan ilk nitelik kesinlikle arkadaşlarınızın çevrim içi olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Ayarlar-Gizlilik-Hareket Durumu seçeneklerini takip ederek kim en son ne zaman aktif olmuş öğrenebiliyorsunuz.

İkinci tercih olarak kesinlikle Instagram kullanırken veri tasarrufu yapma şansınızın olduğudur. Bu sayfa ne kadar etkili erişim imkanı sunsa da ciddi miktarda interneti de kendine saklamaktadır. Bunu engellemek için Hücresel Veri Kullanımına ulaşıp kapalı duruma getirmeniz yeterli olacaktır. Her ne kadar milyonlarca insan Instagram kullansa da kesinlikle bilinmeyen birçok nokta mevcut.
 
Üst Alt