İki Aşamalı Doğrulama İle Apple Kimliğiniz Ve İcloud

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
İki Aşamalı Doğrulama İle Apple Kimliğiniz Ve İcloud
Apple cihaz kurulumu, Android hakkında bilinmeyenler ve teknolojiye dair çoğu bilgiyi teknobilgi adresi üzerinden bulabilirsiniz. Apple markasına ait cihazların tamamında IOS işletim sistemi kullanılır. Bu bir iphone ya da ipad olabilir. Cihazın ne olduğunun bir önemi olmadan aldığınız an itibari ile cihazın kurulumunu yapmalı ve sonrasında kullanmaya başlamalısınız. Kurulum esnasında mutlaka bir iCloud hesabınız olmalı ve bunun üzerinden kurulum yapmalısınız.

Cihaz Kurulumu Nasıl Yapılır?
Cihazı yeni satın aldıysanız, yapmanız gereken ilk işlem şarja takmak ve kullanma kılavuzunda belirtilen süre kadar cihazınızı şarjda tutmaktır. Sonrasında kendiniz için ücretsiz olarak bir iCloud hesabı açmalısınız. Cihazı açtıktan sonra karşınıza çıkan ilk ekran dil seçimi olacaktır. Dil seçimini yaptıktan sonra yaşadığınız ülkeyi seçmelisiniz. Yaşadığınız ülke seçimi sonrası iCloud üzerinden oluşturduğunuz mail adresi ve şifrenizi yazarak iki aşamalı doğrulama kısmına ulaşmış olacaksınız. 

İki aşamalı doğrulama bölümünde kayıt olduğunuz esnada verilen telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderilir ve bu kodu yazarak aşamayı tamamlamanız beklenir. Kodu yazdıktan sonra cihazınız ödeme yöntemine ait bir kredi kartı bilgisi isteyecek. Kredi kartı bilgilerinizi girmenizde bir sakınca bulunmuyor. Çünkü siz AppStore üzerinden ya da İtunes üzerinden ücretli bir ürün almadığınız sürece kredi kartınızdan herhangi bir para çekme işlemi yapılmayacaktır. Sonrasında cihazınızın yönlendirmeleri ile birlikte kurulumu kolayca tamamlayabilir, istediğiniz uygulamaları indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İki aşamalı doğrulama işlemini kullanabileceğiniz ikinci örnek cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz olacaktır. Cihaz fabrika ayarlarına döndürüldüğü zaman ikinci bir kurulum ister. Fakat bu işlemi yapmadan önce mutlaka cihazınız içerisinde yer alan bilgileri kaybetmemek için yedekleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Cihazınız kurulumu tamamladıktan sonra yeni alınmış bir cihaz gibi boş olacaktır. Yedekleme sonrası yukarıda yer alan işlemleri tekrarlamanız yeterli olacaktır.
http://www.teknobilgi.com/
 
Üst Alt