Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz.
 • Kendi sosyal grubunu oluşturabilir, çevre edinebilirsin. Etkinlikler, kaynaklar düzenleyebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
 • Ürün & hizmet satışı yapabilir ve satılık, alınık, ücretsiz ilanlar verebilirsin.
 • Diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Hreflang Etiketi Nasıl Eklenir

  Admin

  Admin
  Onaylı Üye
  Katılım
  19 Ara 2017
  Mesajlar
  1,347
  Çözümler
  1
  Tepki
  815
  Puan
  1,250
  Yaş
  31
  Konum
  WebmasterForum
  Web
  webmasterforum.com.tr
  Meslek
  Web
  Hreflang Etiketi Nasıl Eklenir

  Google, kullanıcı dil tercihiyle sayfalarınızın doğru varyasyonunu eşleştirmek için hreflang etiketlerini kullanır. peki bu etikerler nasıl eklenmeli yada nasıl eklenir.

  Örnek: verecek olursak eğer http://www.wmlik.com/ şeklinde bir web sitenizin olduğunu düşünelim, http://www.wmlik.com/ anadilinde ingilizce yayın yapan bir web sitesi ve sitenizin 3 dilde yayın yaptığını düşünelim. Örneğin, http://tr.wmlik.com alt domain ile türkçe, http://es.wmlik.com/ şeklindeki alt domain ile de ispanyolca olarak yayın yaptığınızı var sayıyoruz.

  Eğer uluslararası alanda ticaret yapıyorsanız sitenizin içeriği de uluslararası hedeflemeye müsait olmalı, içeriğinizin düzgün bir şekilde tercüme edilmiş olması gereklidir. Neden? Çoğu ülkede İngilizce konuşanlar olmasına rağmen, muhtemel müşterileriniz yalnızca kendi dillerini konuşuyor olabilirler. Müşterilerle tercih ettiği dilde ticaret yaparak ve bunu google arama sonuçlarını doğru şekilde yansıtarak, sitenize 3 farklı dilde müşteri çekebilirsiniz ve hizmet verebilirsiniz.

  Google Serach Console özellikle e-ticaret sitelerinin dil sorunlarını çözmek için yeni bir özellik ekledi. Bu arada unutmadan yanlış hreflang tanımlaması yapmak arama sonuçlarını olumsuz olarak etkileyeceğini ise unutmayın. Şimdi bu dil sorunu hreflang etiketi ile nasıl çözülüyor hep birlikte bir göz atalım.

  Hreflang Etiketi Nasıl Eklenir?
  < link rel=”alternate” href=”http://en.wmlik.com/” hreflang=”en” />
  < link rel=”alternate” href=”http://tr.wmlik.com/” hreflang=”tr” />
  < link rel=”alternate” href=”http://es.wmlik.com/” hreflang=”es” />

  Eğer alt domainleriniz yok ise; <link rel=”alternate” href=”http://www.wmlik.com/” hreflang=”tr” /> şeklinde kullanabilirsiniz.

  Yukarıda görmüş olduğunuz kodları alt domainlere ait HTML alanında <head> alanı içine yerleştirin ve kaydedin. Aşağıda yer alan ekranı görmeniz bir kaç gün sürebilir.

  hreflang-etiketi
  Başarıyla eklenmiştir.
   
  instagram takipçi satın al smm panel instagram takipçi satın alma fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst Alt