Hosting ve Sunucu Nedir ?

Admin

Admin
Onaylı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,599
Çözümler
2
Tepki
885
Puan
3,138
Yaş
31
Konum
WebmasterForum
Web
webmasterforum.com.tr
Feedback score
1
Meslek
Web
Hosting ve Sunucu Nedir ?
Hosting Nedir. Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır.
Bunun içinde hostinge yani Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.
Kendinize ait bir web sitesi kurmak istiyorsanız önce (Alan Adı) almalısınız daha sonra hazırlanmış olan veya hazırlanacak olan web sitenizin dosyalarını çalışagı alana yani ( Disk alanına) atmalısınız.
Hosting normal web siteler için kullanıma idealdir. sunucu ise büyük çaplı E-ticaret, Ticaret, haber, ve diğer siteler için kullanılandır.
Kısaca web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir. Kendinize en uygun fiyata bir hosting bulmak için hemen ilan verin.
 

Celil

💙
Admin
Seo Danışmanı
Servis Sağlayıcısı
Web Tasarımcı
Katılım
5 May 2019
Mesajlar
2,832
Çözümler
27
Tepki
1,594
Puan
3,128
Yaş
17
Konum
İstanbul
Feedback score
1
Meslek
SEO Uzmanı
Paylaşım için teşekkürler sayın adminim :) Hostinglerde kullanan plesk panelde veritabanı yükseltmesini gösterdiğim konuma bakamayı unutmayın işinize yarayabilir ; Plesk CentOS 7 MariaDB 10.2 Yükseltme
 
Üst Alt