Google’ye 425 milyon dolarlık fatura

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Google geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile Huawei’nin Android lisansını askıya aldığını bildirmişti. Sadece bununla kalmayıp Google servislerinden de yararlanamayacağı kararından sonra herkesin gözü Huawei çevrilmişken, Google’de bu açıklamasından nasibini aldı.

huawei-işletim-sistemi.jpg

Dünyada en fazla telefon satan ikinci şirket konumu ve 500 milyon kullanımda olan telefona sahip olan Huawei, Google Play Store üzerinden kazanmış olduğu gelirlerden mağdur olacak. Android lisansının askıya alınması ile birlikte Google’ye 425 milyon dolarlık fatura kesildi. Huawei cihazlarda Android işletim sistemini kullanmayacak olması Google’nin akıllı telefon sektöründeki konumunu da etkileyecek. Huawei telefonları kullanıcısının %52’si Çin’de olması ise ayrı bir konu tabi.

google-huawei-jpeg.1329

Google’ye ikinci fatura kapıda!

Bu askı kararından sonra Google’ye ikinci fatura da kapıda. Huawei’nin kendi işletim sistemi ile ortaya çıkması, Android işletim sisteminin hakim olduğu pazarı da etkileyecek. Ve tüm bu gelişmeler sadece bununla kalmayacak, ileride karşımıza Huawei gibi bir çok şirketinde bu hareketi yapacağının sinyali de şimdiden verilmiş oldu.

Son düzenleme:

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Huawei, risk alarak buna adim atti ama iyi yapti. Fitili atesledi kisa surede bir cok firma bunu takip edecek ve her seyi degistirecekler .
Bakalim ikinci firma kim olacak ?

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Xiaomi, OPPA gibi çin firmaları yavaş yavaş geçecektir. Samsung en son android lisansını yenilemişti ? Onlarda yavaştan çalışmalar başlamışlardır.

Cin ayri bir dunya oldu her zaman evet. Ki kendine ait sosyal medyalar, kendine ait alisveris sistemleri ve dahasi. Simdi dedigin gibi olacak belki de Abd ile arasinin boyle olmasi bu yonlerde etkilerini gosterecek.

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Şimdi bu ekonomi savaşında alakası olmasa bile mızrak Türkiye’yede gelecek. Acaba neler yaşanacak önümüzde…

Ekonomi savas her seyi etkiler, en buyuk etkilerinden bir tanesi bu aslinda . Bizi sarsmaz bu konular, teknolojiye dair ne varsa ithal bu gunde disaridan aliyoruz yarinda disaridan aliriz.

Üst Alt