Google’ın en çok kullanılan hizmetleri

selensoydan

Kullanıcı
Katılım
5 Kas 2019
Forum
11
Reaksiyon puanı
4
Puan
3
Konum
Bursa
Gmail
Bir arama motoru olmanın haricinde Google’ın en popüler servisi Gmail isimli ücretsiz e-posta hizmeti. Her kullanıcıya ücretsiz 15 GB depolama alanı veren Gmail, eğer bu alanla yetinmezseniz ücretli depolama alanı seçeneklerine de sahip. Gmail aynı zamanda Google Dökümanlar, Android ve Google Drive gibi servislerle de entegre çalışıyor.
YouTube
Bir başka popüler servis olan YouTube’dan bahsetmemek olmaz. YouTube bugün dünyanın en popüler video paylaşım platformu. Ancak YouTube, Google tarafından kurulan bir servis değil, Google’ın sonradan satın aldığı bir servis. YouTube’dan sonra Google, kendi video servisi olan Google Videos’u kapattı.
Google Haritalar
Google Earth ile benzer bir servis olan Google Haritalar, gezegeni görüntülemek yerine daha ufak ölçekte düşünülmüş bir servis. Masaüstü, Android ve iOS platformlarınca desteklenen servis harita işlevine sahip. Adres bulmak, adres tarif etmek gibi işler için kullanılıyor. Kısa bir süre önce Google Street View ile birleştirilen serviste artık sokak sokak da gezmek mümkün. Üstelik Türkiye de destekleniyor.
 

Ferhat

Kullanıcı
Katılım
6 Kas 2019
Forum
5
Reaksiyon puanı
0
Puan
1
Yaş
26
Konum
antalya
Teşekkürler Google çığır açmış durumda ve yenileri eklemeye devam ediyor.
 
Üst Alt