Google'ın 2021'deki Bilgi Grafiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler (Web Semineri)

RİMA

Meraklı
Tepki
2
2021'de Google'ın Bilgi Grafiği'nden tam olarak yararlanarak markanızın SERP görünümünü nasıl geliştirirsiniz? Bilgi Grafiği, kullanıcı davranışını ve SEO başarısını nasıl etkiler ve ne kadar önemlidir?

1 Haziran Salı günü Dixon Jones'a WeAreRoast'tan Paige Hobart, SALT'tan Dan Taylor, Verkeer'den Hannah Thorpe ve Kalicube'den Jason Barnard katıldı.

Transcript
Dixon Jones

Herkese merhaba ve Majestic's Old Guard, New Blood bölümüne hoş geldiniz. Pardon David, bölüm numarası kaç?

David Bain

17. bölüm.

Dixon Jones

15? 17. İşte başlıyoruz, 17. Bir yıldan fazla bir süredir buradayız, yaklaşık 18 aydır bu işi yapıyoruz.

Dixon Jones

Harika bir kadromuz var, bugün fazladan bir kişi var. Ve bu kısmen çünkü aslında bugün burada olup olmayacağımı bile bilmiyordum. Yarın ev taşıyorum. Sırt üstü yattım. Yani daha önce bulunduğum yere, orada kırık bir kalçayla otururken, ama bu sefer o kadar da kötü değil zaten.

Bu yüzden Bilgi Grafiği hakkında konuşacağız. Gerçekten iyi bir uzmanlar panelimiz var ve sadece harika bir uzmanlar paneli değil, canlı bir uzmanlar paneli de var. Önümüzdeki 45 dakikanın tadını çıkaracağım sanırım.

Neden seninle başlamıyoruz Paige? Bize kendinden bahset. Nerelisiniz?

Paige Hobart

Yani benim adım açıkçası Paige. Bugün itibariyle ROAST ajansında SEO başkanıyım.

Dixon Jones

Tebrikler.

Paige Hobart

Çok teşekkür ederim. Çok teşekkür ederim. Altı yıldan fazla bir süredir oradayım, bir SEO yöneticisi olarak başladım, yıllar içinde diğer pozisyonlarda yükseldim. SEO departmanımızı gerçekten istediğim gibi yapabildim. Bugün aranıza katıldığım için gerçekten çok heyecanlıyım. Birkaç yıl önce beni BrightonSEO'ya taşıyan SERP Özellikler Sözlüğü'nün yayınlanmasına yardım ettim. Bugün SERP Özellikleri hakkında bazı yararlı yorumlarda bulunabilmeyi gerçekten umuyorum.

Dixon Jones

Harika, harika. Hannah yeni kanda, çünkü sizi grubun gençleri olarak sayıyorum. Bize kendinden bahset. Nerelisiniz?

hannah thorpe

Aslında takımın hangi tarafına düştüğümü merak ediyordum. Bugün kendimi çok yaşlı hissediyorum.

Dixon Jones

Hayır, sen gençsin. Ben ve Jason eski taraftayız. Ortadaki David'i bilmiyorum.

hannah thorpe

Güzel. Merhaba, ben Hannah. Verkeer adında bir SEO ajansının genel müdürüyüm. Şu anda sektörde SEO ile ilgili her şeyi yapan yaklaşık sekiz veya dokuz yıllık deneyimim var. Uygulamalı olmak yerine bir takımı yönetirken karanlık tarafa geçtim. Ancak Bilgi Grafiği ve Bilgi Panelleri ve Google SERP'leri, SEO'da gerçekten beni en çok heyecanlandıran şey. Özellikle sizinle daha fazla sohbet etmek için her zaman buna geri dönmeye hazırım. Süper heyecanlı.

Dixon Jones

Fantastik. Ve geldiğiniz için teşekkürler. Takdir edin. David, bize kendinden bahset ve nereden geliyorsun? Oh, mikrofonunu açmalısın.

Jason Barnard

Bence o Dan.

Dixon Jones

Üzgünüm, Dan.

David Bain

Oraya gelmeyi beklemiyordum.

Dixon Jones

Oh hayır. David, David yapımcı. Üzgünüm, Dan.

Dan Taylor

Tamam. Ben Dan, SALT ajansında Ar-Ge başkanıyım. Hannah'nın eski ve yeni çitin hangi tarafına düştüğümü merak etmesini de seviyorum. Ama insanları rahatsız etme riskine rağmen, eski tarafta olacağımı varsaydım.

Ar-Ge başkanı olarak rolüm, ekiplerin üst düzey yönetiminden ürün geliştirmeye, hizmet geliştirmeye, işleri kırmaya ve aradaki her şeye kadar her şeyi kapsıyor. Bunun dışında ayrıca bir Rus SEO yeni SEO web sitesi de işletiyorum, russiansearchnews.com.

Dixon Jones

Vay. Demek oraya gitmek için Rus şapkası da var. Bence Rus şapkası takan herkes SEO'nun gözünde her zaman korkutucu. Geldiğin için çok teşekkür ederim, Dan.

Ve Jason, ben eski serseri, ben eski dostum ve kesinlikle Eski Muhafız'ın eski tarafında, Yeni Kan'dan korkuyorum. Sen kimsin ve nereden geliyorsun?

Jason Barnard

Ben Jason Barnard, bu noktaya değinebilirsem, kalbim genç.

Dixon Jones

Yapabilirsin.

Jason Barnard

Teşekkür ederim. Ben marka SERP adamıyım, insanlar marka adınızı Google'da görüntülediğinde ne göründüğüne takıntılıyım. Ve bu açıkça sol taraftaki Bilgi Panelini de içeriyor. Hannah ile marka, üzgünüm, SERP özellikleri ve ayrıca Paige hakkında çok sayıda harika tartışma yaptım. Ve Dan, tüm bu şeyler hakkında birkaç konuşma yaptık. Ve gerçekten, gerçekten, gerçekten bunun hakkında konuşmaya hevesliyim.

Son zamanlardaki en büyük saplantılarımdan biri Bilgi Grafiği ve Google'ın Bilgi Grafiği'ni nasıl doldurduğu, bugün onu aramada nasıl kullandığı oldu. Bence fevkalade önemli. Ve eğer ona bugün bakmıyorsanız, ona dün ya da bu doğrultuda bir şeye bakıyor olmalısınız.

Dixon Jones

Bu yüzden, Majestic izleyicilerinin tamamının tüm bu şeyleri gözden geçirecek zamanı yoksa, tek şey nedir, bugünden almak istedikleri tek şey nedir diyerek başlayacaktım. Sanırım amacınız, Bilgi Grafiğine bakmıyorsanız, gerçekten bakmanız gerekiyor. Adil mi?

Jason Barnard

Evet. Sanırım son güncellemeler, Google'ın Bilgi Grafiği'ni ürettiği gerçek temel sonuçlara giderek daha fazla ittiği gerçeğine işaret ediyor. Ve kendinize ve markanıza varlıklar, ürününüze varlıklar olarak bakmıyorsanız ve
Bunun Google'ın zihninde nasıl temsil edildiğini düşünürsek, Google'ın Bilgi Grafiğine Google'ın zihni, Google'ın dünya anlayışı olarak bakabiliriz. Eğer buna bugün bakmıyorsan, gerçekten dün bakıyor olman gerekirdi.

Dixon Jones

Parlak.

Jason Barnard

Daha önce söyleyeceğim şey buydu. Kulağa daha iyi geliyor, değil mi? Sadece biraz.

Dixon Jones

Kulağa hoş geliyor. Kulağa harika geliyor. Hayır hayır hayır. Ve geri kalanınız da, eğer insanların Bilgi Grafikleri hakkında götürmesi gereken bir şey varsa, tüm oturumu dinleyecek zamanları yoksa öne çıkacak bir şey var mı? Oraya atlamak isteyen var mı? Dan, mikrofonunu kapatmışsın. Pekala, Hannah.

hannah thorpe

Sanırım benim için, benim durumum, Bilgi Grafiği hakkında konuştuğumda, sadece bir güven sinyali gibi düşünün. Dolayısıyla bunu, yaptığınız herhangi bir marka faaliyeti biçimini düşündüğünüz şekilde düşünmeniz gerekir. Yani eskiden bazı linkler satın alıp aniden sıralamaya girebildiğiniz şekilde oynayamazsınız. Aslında sadece en iyisi olmakla ve tüm bu sinyalleri gerçekten net bir şekilde elde etmekle ilgili.

Bence benim için hiçbir şey yapmayacak ve geri kalanını dinlemeyecekseniz, mesele gerçekten harika bir marka oluşturmak. Çünkü tüm bunları yaparak teknik olarak zaten Bilgi Grafiğinin bir parçası olmalısınız.

Dixon Jones

Güzel.

Jason Barnard

Parlak.

Dixon Jones

Paige, bir şeye atlamak ister misin?

Paige Hobart

İnsanların bundan almasını istediğim tek şey, Bilgi Grafiği ve Bilgi Panelinin iki ayrı şey olduğudur. Çünkü doğru terminolojiyi kullanmak üzereyim. SEO'da bir şeyleri tanımlamanın pek çok farklı yolu var, sadece neden bahsettiğinizi anlamak benim bir numaralı ipucum.

Dixon Jones

Harika, buna geri döneceğiz, sana kesinlikle söz veriyorum. David, alabilecekleri bir şey var.

David Bain

Dan.

Dan Taylor

Dan.

Dixon Jones

David, Dan, hepiniz aynısınız.

Dan Taylor

Biraz daha iyi ilişki kurabilmeniz için Bilgi Grafiğinde gerçekten kendi yerim olsaydı gerçekten ne olurdu diye düşünüyorum. Bu, neden bir panele ihtiyacım olduğunun gerekçesi.

Sanırım herkesin söylediklerini kopyalamak istemiyorum, muhtemelen müşteriler Bilgi Grafiği hakkında konuştuğunda veya özellikle bazı iç ekipler Bilgi Grafiğinin gerçekte ne olduğunu öğrendiğinde, bunu bir strateji veya taktik olarak görmemek için söylerdim. veya bir SEO kampanyasının nihai hedefi olması gereken bir şey. Bu, çok sayıda çok kanallı etkinliğin birikiminin nihai hedefidir ve başlı başına bir SEO stratejisi değildir. Daha geniş ekosistemde var olmaktan kaynaklanan bir şey.

Dixon Jones

Tamam. Bu gerçekten iyi. Tamam, peki, o zaman Jason, neden buna geri dönmüyorsun?

Jason Barnard

Üzgünüm, sadece buna eklemek istedim. Çok kanallı fikri seviyorum çünkü bu sadece Google değil. Tüm büyük teknoloji endüstrisi veya büyük teknoloji şirketleri, kusura bakmayın, Bilgi Grafiklerine sahipler ve hepsi bu dünya anlayışını inşa etmeye çalışıyor. Ve bu Bilgi Grafikleri basitçe onların dünyayı anlamalarıdır. Ve Facebook'a, Twitter'a veya Amazon'a veya Google'a veya Bing'e bakarsanız, hepsi bu Bilgi Grafiklerini oluşturuyor.

Ve eğer çok kanallı bir yaklaşım yapıyorsanız, sorumlusunuz… ve Hannah'nın söylediği markalı bir yaklaşım, kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve kim olduğunuzu anlamak için bu makineleri doğru şekilde bilgilendirmek, doğru bir şekilde eğitmekle yükümlüsünüz. kitlenizdir. Ve bu anahtar.

Dixon Jones

Sanırım o zaman gitmek istediğim yer orasıydı çünkü dünyada birden fazla Bilgi Grafiği var, değil mi? Sanırım Bilgi Grafiği kelimesini duyduğumuzda aklımıza Google'ın Bilgi Grafiği geliyor. Ama dediğiniz gibi, çok ve çok sayıda farklı Bilgi Grafiği var.

Örneğin Wikipedia, etkili bir şekilde bir Bilgi Grafiğidir. Bilgi Grafiği görüyorum, yanılıyorsam düzeltebilirsiniz, bir ansiklopedi olarak, temelde bir veri tabanına dayalı ansiklopedi. Birçok farklı fikri olan bir veritabanıdır. Bu doğru mu? Google'ın ötesinde özellikle önemli olduğunu düşündüğünüz başka Bilgi Grafikleri var mı, sadece aklımızı biraz yana doğru genişletmek için mi?

Jason Barnard

Sanırım dediğim gibi, tüm büyük teknoloji şirketleri Bilgi Grafikleri oluşturuyor. Wikipedia harika bir örnek ve bunu söyleme şekliniz, makineler için bir ansiklopedi. İnanılmaz derecede güçlü ve insanlar olarak neye baktığımızı anlamamıza yardımcı oluyor. Ve hepsi benzer kaynaklardan Bilgi Grafikleri oluşturuyor ve bunlar Wikipedia, Wikidata, DBpedia, Open Graph ve unutmamamız gereken kendi web sitelerimiz.

Aslında, tüm web sitelerimiz aslında bizim hakkımızda, kim olduğumuz, ne yaptığımız ve hedef kitlemize ne sunduğumuz, yani kime hizmet ettiğimiz hakkında tüm bilgileri içeren, tanımlayan mini Bilgi Grafikleridir. Ve eğer küçük içsel Bilgi Grafiğimizi bu diğer Bilgi Grafiklerine iletebilirsek, önemli ölçüde fayda sağlayacağız, kısaca,
orta ve uzun vadeli.

Dixon Jones

Güzel. Öyleyse, Bilgi Grafiği ile Bilgi Paneli arasındaki fark nedir, Paige?

Paige Hobart

Evet, açıkçası, Bilgi Grafiğinin bir veritabanı olduğunu zaten ele aldığınızı düşünüyorum. Bence buna Bilgi Grafiği demek gerçekten yararsız bir isim. Çünkü o zaman insanlar bunun bir grafik olduğunu düşünürler, görsel bir şeydir, aslında bir veritabanıdır. Google'ın beyni. Görsel olarak var olan tüm bu SERP özelliklerinin arka planında doğru olduğunu bildiği şey, o bilgi arka planıdır.

Yani bu Bilgi Grafiği, o büyük veritabanı, tüm bu bilgiler. Bilgi Paneli, Jason'ın hayatını bakarak geçirdiği bir şeydir. Ve bu sizin Sağ Rayınızdır, eğer dilinizi kullanırsam, mobilde değilseniz ve o zaman Sağ Ray yoktur. Ancak, genellikle masaüstünde sağ taraftaki panel sizden bahseder ve bir marka, bir kişi veya bir şey hakkındaki tüm bu bilgilerdir. Ve bu, Bilgi Grafiğinin tezahürüdür.

Jason Barnard

Araya girip masaüstü mobil ayrımının gerçekten önemli olduğunu söyleyebilir miyim, çünkü açıkçası hepimiz mobil kullanıyoruz veya çok sayıda mobil kullanılıyor, ancak Bilgi Paneli diğer tüm sonuçlarla karışıyor. Ve masaüstüne odaklanma eğilimimin ve Doğru Ray hakkında konuşmamın nedeni, aslında Bing'in dediği gibi, Bing'den Nathan Chalmers ile konuşurken, "Ah, Doğru Rayda" diyordu. "Bu gerçekten harika bir cümle" diyordum ve onu çaldım.

Ancak masaüstü, Google'ın gerçek olarak kabul ettiği Doğru Ray'ın gerçek olduğunu ve bu konuda Bing, Nathan, üzgünüm, görsel olarak çok net bir şekilde görmemizi sağlıyor. Ve Sol Ray, Google'ın sorununuz için en iyi çözümün ne olabileceği konusundaki görüşüdür. Yani sol taraf tavsiyesi, görüş, sağ taraf, gerçek.

Ve bu şekilde bakarsanız, beyninizde ayırt etmek çok daha kolay hale gelir.

Paige Hobart

Ardından, Google My Business'ı da entegre eden bu karma Bilgi Panelleri olan SERP'lere gelen ekstra şeylere sahibiz. Ve bazen ayrı paneller, bazen birleştirilmiş paneller ve hepsi çok heyecan verici.

Dixon Jones

Öyleyse tüm bu gerçek fikri, Google gerçekleri yanlış anlarsa, dünyanın ne kadar berbat olacağı anlamına mı geliyor? Çünkü uzun zaman önce Bilgi Grafiği önyargısı hakkında bir şeyler yaptığımı hatırlıyorum. Ve yanlış olan küçük bir tohum gerçeği varsa, bu gerçeklerden öğrenmeye ve onu geliştirmeye başladığında kendini göstermeye başlayabilir.

Ve bazı şeyler gerçekten, bu güne kadar tüm toplumda oldu. Korsanlar hakkında bir şeyler yaptığımı hatırlıyorum ve neden korsanların göz bandı var? Ve elbette hepimiz korsanların göz bandı olduğunu düşünüyoruz çünkü bir gözünü kaybetmişler, bir yerde bir korsan tarafından vurulmuşlar.

Ama aslında, öyledir ki, güverte altına girdiklerinde, parlak ışık nedeniyle, böylece ışığa uyum sağlayabilirler, böylece güverte altını çok daha hızlı görebilirler. Eh, bildiğiniz zaman bu çok açık, ama toplum bu gerçeği çarpıttı ve gitti.

Asıl soruma geri dönersek, millet, Bilgi Grafiği ne sıklıkla yanlış gidiyor? Ve ne kadar yanlış olabilir? Kim buna girmek ister? Dan?

Dan Taylor

Çoğu zaman, özellikle Google Bilgi Grafiği'ni oluşturma ve DML'lerden, Wikipedia'dan ve diğer kaynaklardan veri alma aşamalarındayken, yanlış gitme eğilimi muhtemelen çok daha fazla yanlış gitti. Görüntü açıklamalarını nasıl yaptığını, hassas sorgular etrafında belirli arama sonuçlarını nasıl döndürdüğünü gördük, çünkü bu, yalnızca orijinal kümeler olarak beslenen verileri, bunun etrafındaki sonuçların SERP büyütmelerini üretmek için kullanıyordu.

Şimdi, inşa edilmesi çok daha uzun zaman aldı ve neredeyse, daha somut, etik değil, ancak tüm veri işlemeye dayalı bir evet/hayır sınırı, aslında yanlış gitme eğilimi azaldı. Bunu, özellikle insanlar yeni kelimeler ve yeni markalar oluşturduğunda gördüğümüzde, sorgular veya yeni ortaya çıkan sorgular için görmeye devam edeceğiz.

Bunu, burada gerçekten yaşlı gözüktüğümde duyuyorum, ancak gençler hiçbir şey ifade etmeyen veya çok farklı bir şey ifade eden kelimeleri konuşmaya başladığında, ilerledikçe dilin bir evrimi olacak. Ve bu, Google'ın arama sonuçlarını nasıl işlediğini etkileyecek ve etkileyecektir.

Her zaman birçok teknolojide çalıştığım bir örnek, web uygulaması güvenlik duvarı olan WAF'dir. Dünyanın çoğu için, Augustus Famagusta gibi bir şeyin kilisesi için bir kısaltmanın olduğu kuzey Teksas dışında, web uygulaması güvenlik duvarıdır. Yani tamamen değişiyor ve anlamın ne olduğu konusunda dini bayram zamanlarında değişiyor. Senin için.

Bu yüzden, girdiğimiz verilerden beslendiğini anlamamız gerekiyor. Ve biz düzelttikçe, olacak, bence Paul Harper'ın tüm konuşmalarında belirttiği gibi, geri alma sonrası ayarlamalar
"Evet, bu doğru değil, bu yanlış." Ve bu düzeltmeleri yapmaya başlaması gerekecek. Ama zamanla, geliştikçe, aynı hataları yapmama konusunda daha iyi olacak.

Dixon Jones

Hannah, bunun hakkında bir fikrin var mı?

Jason Barnard

Üzgünüm, Hannah. Devam et.

Dixon Jones

Hannah.

hannah thorpe

Benimki bir düşünce değildi. Ancak Dan'in söylediğine ek olarak, yanlış giden şeyler için tüm bu geri alma sonrası düzeltmelerin, bir kullanıcı veya marka olarak yapabileceğiniz en iyi şeyin geri bildirimde bulunmak olduğudur. Google'ın tüm Bilgi Paneli özellikleri, gerçekten doğru olup olmadığı konusunda geri bildirimde bulunmanıza olanak tanır. Sadece yapılacak en iyi şeyin o makineyi beslemeye devam etmek olduğunu söyleyebilirim.

Bazı insanların Google'ın dünyayı ele geçirmesini gerçekten istemediklerini düşünmediklerini biliyorum. Bu bilgiyi vermek istemiyorlar. Ama daha iyi olmasının tek yolu bu. Ama aynı şeyi, gerçekten yanlış anladığımızı gördüğümüz sadece yükselen trendler anlamında da söyleyebilirim.

Bing'in alıştığını düşünüyorum ve artık hala yapıp yapmadıklarını bilmiyorum, Bilgi Panellerinde neredeyse evet ve hayır olup olmadığını test edin. Dolayısıyla, bir argümanın iki tarafı varsa, gerçekten bir önyargıyı zorlamayı durdurmak için her ikisini de gösterirlerdi. Google'ın böyle şeyler yapmaya başladığını görmek isterim. Ancak bunun, gerçek olması veya olmaması gereken şeylerin Bilgi Grafiği yaklaşımına uymadığını düşünüyorum.

Dixon Jones

Bu noktaların ikisi de bence gerçekten çok önemli noktalar. Bilgi Grafiğine geri bildirimde bulunmayı düşünüyorum, kesinlikle katılıyorum. Bunun diğer ucunda bir insan var, Bilgi Grafiklerini iyileştirmeye çalışan bir grup insan var. En azından orada insanlar olduğunu varsayıyorum. Belki de hepsi makine tarafından yapılmıştır.

Ama insanların bu bilginin doğru olup olmadığını kontrol ettiğine gerçekten inanıyorum… Ve sonra geri bildirim düğmesinin en güzel yanı, bir insanın bunu umursamasıdır. Bu nedenle, birisinin Google'da bu belirli sonuca, senaryoya, varlığa diğer varlıklardan daha fazla dikkat etmesinin bir nedenidir. Bu yüzden onlara bir şeyleri düzeltmeleri gereken öncelik verir.

Yani aniden Filipinler'de bir fırtına çıkarsa ve herkes tayfunlar, fırtınalar ve Manila ve bunun gibi şeylerden bahsediyorsa, o zaman aniden, konularının bir parçası olarak Filipinler'deki hava sistemlerine dikkat etmeye başlamaları gerekir. , doğrulama şeyler. Bu yüzden bunun gerçekten, gerçekten iyi bir geri bildirim parçası olduğunu düşünüyorum.

Ve insanların Google'ın dünyayı ele geçirmesinden hoşlanmadığını düşündüğüm ikinci nokta, bence orada yapılacak ilginç bir tartışma var. Çünkü işimizin müşterinin ruhunu ekosistemimize veya müşterimizin ekosistemine sokmak SEO'lar olarak bizim için bir ikilem, değil mi? Ancak Bilgi Grafiği ile ilgili sorun, Bilgi Grafiğinin aynı zamanda müşterinin ruhunu Bilgi Grafiği ekosistemine sokmaya çalışmasıdır.

SEO'lar olarak bizim için bir ikilem var mı, Bilgi Grafiği'ni beslemeye çalışırken uzun vadede kendimize zarar veriyor olabilir miyiz? Yoksa bunu aşmak için iş modellerimizi değiştirmemiz mi gerekiyor, çünkü bu zaten olacak mı? Bunu kimin almak istediğini bilmiyorum. Soruda bir anlam ifade ettim mi? Devam et.

Dan Taylor

Bunu doğru yorumladıysam, bir site için hem alakalı hem de faydalı trafik çekme konusunda SEO'lar olarak yapmamız gereken faaliyetlerin Bilgi Grafiği'ni bir dereceye kadar olumlu etkilemesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hem de… Google, insanlar bir X markasını aradıklarında, o markanın etrafına hangi değiştiricileri ve bileşikleri sardıklarını da bir Bilgi Grafiğinin parçası olarak işleyecektir.

Yani daha fazla insan araştırırken, bilmiyorum, beynim her şeyden tamamen boşaldı. bende ne var? Napolina zeytinlerim var. Yani insanlar gitgide daha fazla Napolina arıyorsa ve Napolina zeytini, Napolina yeşil zeytini, Napolina çekirdeksiz yeşil zeytin, Napolina kraliçe zeytini demeye başlarsanız, sonunda zeytin varlıkları arasında ilişki kuracaktır. ve Napolina o kadar ki, zeytin arıyorsanız Google, “Onlar Napolina mı? Napolina burada göstermek için iyi bir sonuç mu?” Ve ardından arama sonuçlarını buna göre artıracaktır.

Bu yüzden, çoğumuz için nasıl inşa ettiğimizle, muhtemelen bunu bilinçaltında yapıyor olacağız. Ancak ilgili markalı bileşikler oluşturarak ve bileşikleri markalı aramayla eşleştirmeye çalışarak Bilgi Grafiği'ni bu şekilde besliyoruz.

Dixon Jones

Jason, orada bir şey mi var?

Jason Barnard

Evet, bence temelde unuttuğumuz en önemli şey, bu makineleri eğitmek bize kalmış. Marka olarak kim olduğumuz, ne sunduğumuz ve kime sunacağımız konusunda net olursak uzun vadede fayda sağlarız. Ve bir kez daha, sadece Google değil, tüm bu büyük teknoloji şirketleri.

İkincisi, Google artık bir itme teknolojisi olan Discover'ı zorluyor. Çekme fikriyle yani bir şey arıyorum, arıyorum. Google tepki verebilir
aramama ve bana gönder ya da sorguma en iyi yanıt, sorunumun çözümü olduğunu düşündüğü sonuçları ver.

Discovery ile, "Jason Barnard'ın kontrbasla ilgilendiğini biliyorum. İçeriği çok sosyal medya yoluyla Discover aracılığıyla ona doğru ileteceğim”, dilerseniz, bu konudan çokça bahseden kişi Jes Schultz. Bunu yapabilmek için kim olduğumu ve ne yaptığımı ve izleyicimin kim olduğunu anlaması gerekiyor. Ve onu eğitmek bana kalmış.

Ve Google, Bing, Yahoo, Apple'ı da eğitmeye başlarsak, tabii ki, Facebook, Twitter, tüm bu büyük teknoloji şirketleri, tekliflerimizi kullanıcılara daha iyi sunabilecekler. Ve kitlemiz, asla unutma, sadece kullanıcılarının bir alt kümesidir.

Dolayısıyla, konuya bu açıdan yaklaşırsanız, Dan'in daha önceki noktasına geri dönersiniz, çok kanallıdır, yalnızca Google beslemesine veya bu makinelere güvenmeyin. Hepsinde yapın ve tutarlı bir şekilde yapın, çünkü hepsi bunu alacak ve muhtemelen algoritmayı aldatarak geçmişte elde ettiğiniz kadar fayda ve kâr elde edemeyeceksiniz.

Ama belki de Hannah'nın dediği gibi markalı bir strateji, çok kanallı, Dan'in dediği gibi, kendiniz için daha iyi bir iş yaratacaksınız, çünkü hem tüm bu farklı kanallara ulaşıyorsunuz, hem de kendi hedefinize hizmet ettiğiniz için. müşteriler ve markanız çok, çok daha iyi.

Dixon Jones

Ama konuyu biraz daha zorlamak gerekirse, Bedfordshire'daki parklar konusunda, bilmiyorum, dünyanın en büyük otoritesi olmak istiyorum çünkü şu anda bulunduğum yer orası. Bunu yapmak istiyorum. Nihai fantastik makaleyi, web sitesini yazacağım ve belki de Bedfordshire'daki Parklar adında bir hayır kurumu kuracağım, etrafta dolaşacağım, bu markayı Bedfordshire'daki parklar için yaratacağım ve bunun hakkında konuşacağım.

Ve sonra sorum şu, Google'ın orada oturup "Peki Bedfordshire'daki en iyi yerler neler?" dediği noktaya gelmiyor muyum? Ve Google'ın, Bedfordshire'daki Parks yardım kuruluşuna gitmek istediğinizi söylemesi yerine, bunun yerine, Bedfordshire'daki en iyi beş, 10 park şu, bu, bu ve bu, bunun yüzünden, bu ve bu, diyecek ve bu gidiyor benim eşyalarımdan daha fazla bilgiye sahip olmak, çünkü diğer insanlardan da alacak.

Ve herhangi bir alıntı yapmayacak veya herhangi bir önem vermeyecek ya da temelde bilgiyi alacak, kendisi için tutacak ve kimseye sevgi vermeyecek. Sadece orada oturacak ve "Seni parka götürmek için Google'ın cihazını kullandığın sürece sana söyleyeceğim" diyecek.

Paige Hobart

Ama o zaman tüm bunlar amaç haritalamaya bağlı, değil mi? Bu kullanıcılar için, tüm bu konumları içeren bir harita listesi olması mantıklı olacaktır, çünkü nereye gideceğimi, oraya gideceğimi, haritalarımda olduğunu bilmek istiyorum. İstediğim bu.

Web siteniz bu amaçla alakalı olmayabilir. Bence Google bu konuda biraz daha akıllı olmaya ve bir kullanıcı olarak ihtiyacınız olan sonucu size vermeye çalışıyor. Aslında, bir hayır kurumuysanız, belirli başka tür sorguların peşinden gittiğinizi görebilirsiniz.

Bence dışarıda beslenen pek çok SERP özelliği var… Öne çıkan snippet'ler kendi kendini gerçekleştiriyor. Bence Emily Potter gerçekten iyi bir konuşma yaptı, sürüngenler çocuklar için iyi evcil hayvanlardır derseniz, öne çıkan snippet "Evet, çocuklar için gerçekten iyi evcil hayvanlar" diyecektir. Google'da bunlar çocuklar için kötü mü?

Yani farklı şeyler için farklı SERP özellikleri vardır ve Bilgi Grafiği ve Bilgi Paneli sadece gerçekler olmalıdır. Sanırım bu yakında herhangi bir zamanda değişmeyecek. Kusura bakma Hannah, sanırım ben de bir şeyler katacaktım.

hannah thorpe

Söylemek istediklerimi söylediğini hissediyorum, çok daha iyi. Ama bence sadece sizin örneğiniz, aynı sorunu yaşayan büyük bir park organizasyonu için çalışıyoruz. Sanırım her zaman söylediğimiz şey, aslında ne yapmak istiyorsun? Çünkü kullanıcınızın doğru bilgiyi almasını istiyorsunuz. Ve eğer bir marka olarak yeterince bencilseniz, o kullanıcının yalnızca sizden bilgi alabileceğini düşünüyorsanız, muhtemelen iş modelinizin ne olduğunu yeniden değerlendirmeniz gerekir.

Neden parklarda otorite olmak istiyorsun? Parkları sevdiğin için mi? Bu durumda mutlaka birilerinin bu bilgiyi ne şekilde olursa olsun öğrenmesi sizin için iyi olur. Ve bağış almak istediğiniz şey bu mu? Bu durumda birisi park hakkında daha fazla bilgi edinmeli, bilgi edinmeli, bu konuda tutkulu olmalı ve parktan keyif aldığında bağış yapacaktır.

Bu nedenle, doğru şekilde kullanıyorsanız, işinizi hiçbir şekilde mahvetmemelidir.

Dixon Jones

Sorun değil, göreviniz insanların parkları görmelerini sağlamak olduğu sürece. Eğer göreviniz maddi bir fayda sağlamadan araştırma sağlamaksa, tarih bunda kaybolabilir, çünkü şimdi onların hikayesini anlatmak isteyen bir tarihçi olmayabilir, çünkü bu sadece tarihsel bir gerçek veya kurgu haline gelecektir, eğer Bilgi Grafiği devam ediyor
yükselişte olduğunu bileceğim.

Ama iyi. Yine de o trafiği alacak mıydın? Bu senin için çok mu değerliydi? Ancak bu şeylerin var olduğunun farkında olmak, anahtar kelime araştırmanıza odaklanmanıza gerçekten yardımcı olur. Anahtar kelimelerinizin yarısının bir bilgi kartı olduğunu biliyorsanız, belki başka bir şeyin peşinden gitmeniz gerekir.

Dixon Jones

ROAST için çok büyük bir reklam, buna ne denir? O raporun adı ne?

Paige Hobart

Oh, bu SERP özellikleri sözlüğü. Yakında bir cilt alıyor. Şu anda oldukça çirkin, ama yine de çok iyi.

Dixon Jones

Majestic'ten bunun için güzel bir büyük fiş. Başka herhangi bir-

Jason Barnard

Üzgünüm. Bilgi Grafiği tarafından yönlendirilen veya Bilgi Grafiğinin katıldığı SERP özelliklerinin genellikle hafife alındığını düşünüyorum. Örneğin, İnsanlar da Soruyor gibi şeyler, örneğin Google ve özellikle marka SERP'leri, bunları yalnızca markanın kim olduğunu, ne yaptıklarını ve insanların o marka etrafında ne tür sorular sorduğunu anladığında ortaya koyacaktır. Markanın kendisini anlamadan, marka etrafında hangi soruların sorulduğunu belirleyemez. Yani bu gerçekten iyi bir ipucu.

Ancak diğer nokta, Google My Business dahil olmak üzere aslında birden fazla dikeye sahip olması ve Google My Business, aslında Google Haritalar, aslında devasa bir Bilgi Grafiğidir. Ve Bill Spassky tarafından söylendi, bu sadece bir kavram kanıtıydı. Ve bir kavram kanıtı olarak söylüyorum, bu olağanüstü etkileyici.

Ancak bu, Bilgi Grafiğinin daha geniş bir dünyada, Google My Business ve Google Haritalar'dan daha geniş bir dünyada nasıl işleyeceğinin bir kanıtıydı. Ve bu perspektiften bakarsanız, aslında, Google'ın şimdi yapmaya başlayacağı şey, araştırmalarımdan ve deneylerimden zaten yapmaya başladığı varlıkları, Google Benim İşletmem, doğru Bilgi Grafiğine taşımak, diyorsunuz. ve Google My Business'ı işletmeye empoze ettiği bilgisiyle doldurmaya başlayın.

Böylece daha uzun vadede, önerebileceğiniz Google My Business'ın bile kontrol edemeyeceğiniz bir duruma düşersiniz. Çünkü Google'ın gördüğü gibi gerçek olacak. Yani bu fikre doğru gidiyoruz.

Ve bu açıdan, bugün düşünmeye başlamanın çok sağlıklı bir yolu olduğunu düşünüyorum, Google'ın kim olduğumu anladığından emin olmam gerekiyor. Markamla en tepeden başlayabilirim. Ben kimim? Sonra diyorum ki ne yapayım? Hangi ürünleri satıyorum? Hangi tekliflerim var? Hedef kitlem olan Google kullanıcılarına ne gibi çözümler sunabilirim?

Üçüncüsü, bu seyirci kim? Ve Google, kullanıcılarına Google'da arama yaparken hangi noktada ve hangi anlarda potansiyel olarak bana harika bir çözüm sunabilir? Veya Keşfet durumunda bile, Google'da arama yapmadıklarında ve Google onları web siteme gelmeleri için zorluyor.

Dixon Jones

Çok iyi. Dan?

Dan Taylor

Google My Business'ın nasıl daha çok bir Bilgi Grafiğine geçtiğiyle ilgili olarak Jason'ın buradaki noktasına eklemek için. Bu, Yandex'in son iki, üç aydır Bilgi Grafiği ile yaptığı bir şey. Geçen hafta, insanların rotaların yürünebilir olup olmadığına gerçekten katkıda bulunmalarını sağlayan yeni bir özellik tanıttılar. Tüm normal haritacı çizgileriyle ayarlanmadı ve işler ne kadar dik, sadece daha fazla bir durum, bu rotayı kullanabilir miyim, yapamaz mıyım? Evet, yapabilirsiniz, hayır, bu bir kanyon. deli olma. Ancak bunu her zaman bir haritada göremezsiniz. Bunun unsurlarını zaten entegre etmeye başladılar.

Bu yıl Ocak, Şubat ayındaki Brighton konuşmamda, aslında bir Bilgi Grafiğinin bölümlerinin artık sadece aramanın farklı bölümlerini nasıl artırdığını da ele aldım. Çünkü aramayı düşündüğümüzde, genellikle aynı ekosistemde yer alan görseller, videolar, haberler ve diğer tüm ürünler için değil, yalnızca doğrusal arama çubuğu olarak sınıflandırılır.

Bu nedenle, Google'ın farklı öğeler arasındaki ilişkileri yalnızca temelde görüntü yoluyla gerçekten tanımlamak için daha iyi görüntü sınıflandırması, tanıma ve açıklama kullandığı deneylerden gördük. Şimdi, dot'tan beri görüntüleri internete koyuyoruz. Onu hiçbir zaman gerçekten kontrol etmedik.

Bu nedenle, Google'ın yalnızca yazılı kelimeyi değil, bundan yararlanıp toplayabildiği bilgi miktarı, belirli şeyler arasındaki ilişkiyi güçlendirebildiği ve güçlendirebildiği anlamına gelir. Bunu artık resim sınıflandırma etiketleri aracılığıyla görebiliriz. Bir görsel arama yaptığınızda, bunun Google seyahat özelliği gibi şeylere çekildiğini görmeye başlayacağız.

Ayrıca, arama sonuçlarını genel olarak nasıl artırdığı da, birisinin doğrudan satın alma veya amacı olmayan birden çok genel yoruma sahip genel bir sorgu yazması durumunda, ticari sonuçların bir karışımını alırsınız. Blogların bir karışımını alacaksınız, bir harita paketi alacaksınız ve diğer SERP özelliklerini getiriyor, ancak sonuçların yanı sıra sadece amaca değil, aynı zamanda bu amacı karşılamak için çeşitlendirilmiş bir SERP'yi nasıl haritalamaya çalıştığına da bağlı. .

Ve bazen buna baktığınızda ve gittiğinizde, bu anahtar kelime için ilk üç sırayı alacağım, kelimenin tam anlamıyla
Üzgünüm, yapamazsınız. Google bunu kendisi yaptığı için, aslında orada ne sıralamak istediğini biliyor. Muhtemelen şu anda aktif olarak deneyler yapıyor çünkü kendisi ilk üçte ne olduğunu bilmiyor. Bunun için meydan okuyabiliriz, ama buna bir yapma ya da kırma olarak şapka takmayalım.

Dixon Jones

İlginç şeyler. Yani bu aynı zamanda büyük bir pazar olduğu anlamına mı geliyor, sanırım Zapier, gerçekten de, ister yollar, ister haritalar veya resimler olsun, bu farklı Bilgi Grafiği türlerini birbirine bağlayan bir pazar mı? Açıkçası, Google'ın çok sayıda farklı bilgi grafiği veya bilgi sistemi, Google My Business, kendi ekosisteminde bulunan tüm bu farklı şeyler vardır. Birleşik Krallık'taki tüm posta kodlarını alıp haritalayarak çok hızlı bir Bilgi Grafiği oluşturabilmeniz için, bağlayıcılar kullanarak diğer grafik türlerini birbirine bağlamaya çalışan diğer kuruluşlarda mesafe olduğunu düşünüyor musunuz, bilmiyorum, Birleşik Krallık'taki tüm yollar ya da bilmiyorum, böyle şeyler yapıyor mu?

Böylece, farklı kişilerin sahip olduğu farklı veri kümelerini alır ve noktaları birleştirerek aniden genişler ve süper bir Bilgi Grafiği oluşturursunuz. Bu potansiyel olarak uygulanabilir bir şey mi? Yoksa yine felsefeye mi girdim?

Paige Hobart

Sanırım ticari şapkamızı takacaksak, bu size para kazandıracak mı? Bunu yapmak kullanıcılarınızın işine yarayacak mı? Sanırım Zoopla'nın Birleşik Krallık'taki her cadde için bir sayfası var, bu yüzden o kadar büyük bir veri tabanına sahip olmaları gerekiyor, ancak diğer şirketlerin muhtemelen bu kadar bilgiye ihtiyacı yok. Üzgünüm Jason, bir şey söylemek üzereydin.

Jason Barnard

Hayır, hayır, hayır, temelde evet diyecektim, eğer büyük bir şirketseniz bu faydalı olacaktır. Ama buna faydalı olacak gibi bakarsanız, o zaman Google'da yer alabileceğim için muhtemelen zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Firmanız, markanız ve iş modeliniz için faydalı olması gerekir.

Dixon Jones

Devam et, üzgünüm.

Jason Barnard

Diyecektim ki, bunu Google için yaparsanız, temel olarak tüm bu bilgileri biriktirirsiniz, hepsini sıralarsınız ve web'e verirsiniz, daha önce bahsettiğiniz şeyi yapıyorsunuz, bu da beslemedir. Google bilgileri.

Dixon Jones

Google'a veriyor.

Jason Barnard

Ve sonra bypass edilirsin. Yani bu bir iş modeli değil. Benim için bu bir ilerleme yolu değil. Google'ın ağır işi yapmasına izin verin ve müşterileriniz için gerçekten değerli bir şey sunduğunuz uygun bir işe devam edin.

Dan Taylor

Daha önce bir müşteri için kullandığım bunun iyi bir örneğine sahibim, diyecektim, çünkü aslında bunu söyledim, neden bu ürünler için kendi Bilgi Grafiğimizi oluşturmuyoruz? "Sadece ilk 100 listesini google'da aratın ve başardınız" gibiyim. Google bunu zaten yaptı.

Ancak İngiltere'de, hava tahminleri üreten bir Met Office'imiz var. Şimdi, birkaç ay önce Twitter'da bir anket yaptım, bu verileri başka bir şey için kullanıyorum. Ama esasen, insanların Birleşik Krallık hava tahminlerinin doğruluğuna ilişkin algısı nedir? Biz İngiliziz, hava durumu hakkında konuşmayı severiz, neden olmasın? Ve yaklaşık 900 kişiden oluşan bu ankete katılanların %65'i gerçekten çıktı ve "Yaklaşık %60 veya daha az" dedi.

Ancak gerçekte, Met Office'imiz 10 gün içinde yüzde 92 artı yüzde doğruluk elde etti, ancak kamuoyunun algısı kötü. Şimdi, hiç kimsenin tüm bu verileri bir araya getirmek için ayrı bir grafik veya ayrı bir bilgi tabanı oluşturmamasının nedeni, bunun ticari bir faydası olmamasıdır.

Apple, tüm bunları üretmek için tüm araştırmaları yapıyor, böylece ITV'de mevcut diğer kanalların önünde, yağmur bulutunun önüne işaret eden birinin önünde 30 saniye görünebilsinler, bu düzeyde bir yatırımla onlar için hiçbir fayda yok.

Dixon Jones

Güzel. Tamam, neredeyse zamanındayız çünkü bu şeyler uçuyor. Bilgi Grafiklerimizi etkilemek için yapabileceğimiz bazı gerçek ipuçları veya iyi ipuçları ile bitirmek istiyorum. Markamızı, ürünümüzü, istediğimiz her neyse, mesajımızı Bilgi Grafiğine nasıl aktarabiliriz? Her birinizden bazı ipuçları lütfen. Kim ilk ona gitmek ister? Jason'ın en son gitmesine izin vereceğim, çünkü dolduracağı binlerce tane daha olacak.

Dan, içeri girmek istedin mi?

Paige Hobart

Ben giderim, eğer... oh, Hannah-

Dixon Jones

Evet, devam et, Paige.

Paige Hobart

Google'ın işletmenizin ne olduğunu, adının ne olduğunu, diğer adlarının neler olabileceğini, bir varlık olarak ne olduğunu gerçekten net bir şekilde anlamasına yardımcı olmak için, kuruluş şemasının her zaman başlamak için iyi bir yer olduğu kadar basit bir şey söyleyecektim. . Ben sadece birini yapacağım.

Dixon Jones

Şema. Yani temel olarak şema, Bilgi Grafiği'ni etkilemek için önemlidir, iyi bir numaralı ipucudur. Tamam, bundan başka atlamak isteyen var mı? Devam et, Hannah.

hannah thorpe

Güzel. Yani benimki yazarlık olurdu, yazarınızın yayın içeriği hakkında sayfalar yapın. Yazarlık sayfalarında şema kullanın, yazdıkları her yere bağlantı verin, bireyleriniz için profiller oluşturun. Tıp ve finans alanında çok şey yapıyoruz ve yazar
Sayfalar, Bilgi Grafiği açısından her zaman kelimenin tam anlamıyla oyunun kurallarını değiştirir ve bilgilerin geldiği güvenilir kaynağı kanıtlar.

Dixon Jones

Yani bir yazar bir kişi mi yoksa bir organizasyon mu yoksa her ikisi mi?

hannah thorpe

Bir kişidir çünkü örgütlerin duyguları yoktur ve yazarların duyguları vardır. Tüm müşterilerimiz şirketlerini kurmaya çalışırlar, çünkü bunun arkasında uzun vadeli bir değer olduğunu düşünürler, çünkü o zaman bir ekip üyesi ayrılırsa ya da her neyse. Ama bu gerçek değil ve insanlar insanlardan satın almayı seviyor. Bu yüzden benim gözümde, ideal olarak, harika bir LinkedIn profiline sahip her zaman önce gerçek bir insan seçin ve tüm profillerini birlikte kullanarak burada çalışan kişi budur.

Dixon Jones

Bu mantığı seviyorum, bu yüzden bir yazar her zaman bir insan olmalı, bu harika bir mantık çünkü onların duyguları var ve şirketlerin yok. Bu harika. Dan, içine bir şey atmak ister misin?

Dan Taylor

Evet, Hannah'nın amacının aslında güzel bir şekilde yapmak istediğimle örtüştüğünü söyleyecektim. SEO'nun sınırları bulanıklaştırdığı yer burasıdır ve şunu anlamalıyız ki bireyler olunca, bu daha önceki Bedfordshire parkları olayına geri döner. İnternetteki herkes X, Y, Z'deki en iyi parklar hakkında bir makale yazabilir, ancak bu konuda gerçekten otorite olmak için EAT'yi kurmak için bir şeyler yapmanız gerekir. Daha sonra belirli şeyleri garanti altına almak için uzmanlık, yetki ve güven oluşturmanız gerekir.

İşte yine şirketlerin bir anlamda düştüğü yer burası, ah bu yazı bir şirket tarafından yazılmış. Hayır, aslında bu insanlar yaratıyor, ama bence Hannah'nın dediği gibi, şirketler bunu yapmaktan korkuyor, çünkü o zaman neredeyse bir çalışana marka için soyut olan bir değer vermiş oluyorsunuz. Ancak belirli unsurlarla başarılı olmak için yapmanız gerekir.

Evet, bu bir strateji değil, ancak çok kanallı şeyleri gerçekten yapmak ve bir varlık yerleşimi kazanmak, Bilgi Grafiği içinde bir yer kazanmak için gereken bir uzman olma nedenini geliştirmek.

Dixon Jones

Bir şirketin sadece çalışanlarının toplamı olduğunu söyleyenin kim olduğunu bilmiyorum. Ama hiçbir zaman buradaki tartışmadan daha fazla doğru olmadı. Jason, bazı ipuçları ve önerilerle bitirmek ister misin? Çünkü Bilgi Grafiği'ni besleyebilecek 1000 farklı veri kaynağınız olduğunu biliyorum.

Jason Barnard

Pekala, son yedi yıldır buna bakıyorum ve bu konuda korkunç derecede geek olmaya başladım. Kalicube Pro'yu kurdum. 70.000 marka ve kişiden oluşan bir veri setim var, marka SERP'leri ve Bilgi Grafiği, üç veya dört yıl öncesine ait API sonuçları. Elimde yığınla veri var.

Ve bu yıl beni etkileyen bir şey, Google'dan John Mueller'in uzlaşma hakkında konuşmaya başlamasıydı. Ve makinenin sahip olduğu en büyük sorun, bizimle ilgili verilerin, bizim, varlıklarımız, şirketimiz, insanlarımız, ürünlerimiz hakkındaki bilgilerin parçalanmış olmasıdır. Ve makine, hepsini tek bir birleşik birimde bir araya getirmekte çok büyük sorunlar yaşıyor.

Ve oradaki argümanım ve aslında John Mueller bunu söyledi, ancak varlık evi terimini kullanmadı, kendiniz, şirketiniz, ürününüz, podcast'iniz bir varlığınız olduğunu söylüyor. Ona bir ev verin, web sitenizde o varlığa adanmış bir sayfa verin. Ve o sayfada varlığın tam olarak ne olduğunu, ne yaptığını, neler sunduğunu ve izleyicinin kim olacağını belirtirsiniz.

Ve oradan, Google'ın yaptığı şey, bunu mutabakat kaynağı olarak kullanmaktır. Böylece, ağdaki tüm parçalanmış bilgileri, atın ağzından kaynakla eşleştirir. Google, kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, hedef kitlenizin kim olduğunu söylemeniz için sizi arıyor. Açıkça söylerseniz ve Paige'in haklı olarak söylediği gibi şema işaretlemesini kullanırsanız ve daha sonra bu bilgiyi, Dan'in önündeki kediler de dahil olmak üzere web'deki tüm parçalanmış bilgilerle uzlaştırabilir.

Ve bu bilgiyi uzlaştırabilir ve her şey mantıklıdır. Ve her şey makine için planlanıyor. Makine anlayacaktır. Bitirmek için gerçekten iyi bir örneğim var. Bilgi Grafiği API'si, güven puanı dediğim şeyi döndürür.

Şimdi, bir Wikipedia makalesi olan birinin güven puanı, daha önce Wikipedia hakkında konuşuyorduk, eğer evde bir varlık yoksa, yaklaşık 46 ila 100 arasında kalacak. Bir varlık ana sayfası oluşturduğunuzda ve bu Wikipedia sayfasını varlığın kendisine ait olan bir varlık ana sayfasına eşlediğinizde, bu güven puanı, yani Google'ın Wikipedia'dan bile olsa bu bilgileri anlama konusundaki güveni, 46 ila 500 ila 1.000.

Bu nedenle, Google'ın dinlemek için atın ağzına sahip olduğu anda güven katlanarak artar. Öyleyse at olun, Google ile konuşun.

Dixon Jones

Parlak. Bu yüzden bazı harika paket servislerimiz var, sanırım. Birincisi, web makineler tarafından değil insanlar tarafından yazılıyor, daha doğrusu insanlar tarafından yazıldığında hisleri var ve bu altyapının önemli bir parçası. Bunu sevdim. Bilgi Grafiği'nde daha dengeli görüşlerin çıkmasını çok isteriz, bu yüzden belki görüşler
biraz sevimli ol

Şema kesin bir zorunluluktur. Etrafında bir iş ürününüz yoksa, yalnızca bir veri kaynağı oluşturup veri kaynaklarını birbirine bağlamayın. Ve açıkçası kendi SERP'lerinizi anlayın ve Jason ile bunun hakkında konuşun ve Paige ile SERP sözlüğü hakkında konuşun. Geldiğiniz için herkese çok teşekkür ederim.

Ama herkese sizi takip etmeleri için bir şans vermeden önce, eğer isterlerse, yapımcım David, tekrar gelip bize gelecek hafta neler olduğunu veya gözden kaçırdığım bir şey olup olmadığını söyler misiniz?

David Bain

Kesinlikle. Her zamanki gibi bugün de harika bir tartışma. Sadece hızlı bir şekilde söylemek istiyorum ki, bizi canlı izliyorsanız, elbette Spotify, Apple Podcast'ler arasında sendikalıyız. Gösteriye yalnızca sesli olarak abone olmak istiyorsanız, oraya abone olduğunuzdan emin olun.

Şu anda dinliyorsanız, kaydolduğunuzdan ve gerçekten katıldığınızdan veya en azından bir sonrakini canlı olarak dinlediğinizden emin olun. majestic.com/webinars adresine gidin. Sıradaki 18. bölüm olacak. Bu 7 Temmuz Çarşamba günü olacak. Bunun için konu WordPress için SEO olacaktır.

Yoast'tan Jono Alderson ve Highrise Digital'den Keith Devon da dahil olmak üzere şimdiden birkaç misafirimiz rezerve edildi. Yeni bölüm için 7 Temmuz Çarşamba.

Dixon Jones

Fantastik. Ve tüm bunları gerçekleştirdikleri için Majestic'teki arkadaşlara tekrar teşekkürler. Pekala çocuklar, biz ayrılmadan önce, insanlar sizi nereden öğrenebilir ve Twitter ana sayfasında sizi nereden takip edebilirler? Varlığınızın evi nerede? Paige?

Paige Hobart

Evet, hepimiz ROAST ajansı, ajansımı bulabileceğiniz yer, ama ben Twitter'dayım @PaigeHobart. Arayan varsa sözlüğü şimdiden tweetledim. Bu yüzden onu Twitter sayfamda bulabilirsiniz.

Dixon Jones

Tamam mı Dan?

Dan Taylor

Üzgünüm, miyavlamayı bıraktı. Salt.agency, ajansta bizi yapabileceğiniz yerdir. Beni Twitter'da, TaylorDanRW'de ve ayrıca russiansearchnews.com'da bulabilirsiniz.

Dixon Jones

Çok teşekkür ederim. Ve Jason.

Jason Barnard

Evet, Kalicube Pro'dayım. Temel olarak, az önce söylediğim şeyi yapmak için bir platform oluşturdum, bu, varlığınızı ana sayfanızı tanımlayın, şema işaretlemesini oluşturun, doğrulayın, işaret edin, makinenin tüm bu parçalanmış bilgileri bir araya getirmesine yardımcı olun. Öyleyse Kalicube Pro'ya gidin.

Ayrıca sarı koalalar, mavi köpekler ve çeşitli başka şeyler üzerinde milyonlarca aptal deney yapıyorum. Onları Twitter'a gönderiyorum. Twitter, Bilgi Grafiği'nde saçma deneyler yayınlamak için en sevdiğim yer. Yani bununla ilgileniyorsanız, beni Twitter'da takip edin ve geri kalan günleriniz için pişman olacaksınız.

Dixon Jones

Ya Hannah?

hannah thorpe

Güzel. Biz verkeer.co'yuz. Hollandaca trafik anlamına gelen Verkeer, eğer hatırlamıyorsanız. Yani açıkçası bir varlık tanımamız yok çünkü bu ismi biz seçtik. Ve beni Twitter'da bulabilirsiniz. Ben @HannahJThorpe. Sorularınız varsa veya varlıklarla ilgili tartışmak istiyorsanız, bana ulaşmanın her zaman en iyi yolu budur.

Dixon Jones

Harika. Bu harika oldu. Son 45, neredeyse 50 dakikanın her dakikasını sevdim. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim çocuklar. Umarım David bunu podcast'lerde falan açtığında tweet atarsın çünkü bence bu gerçekten harika bir oturum oldu. Old Guard Versus New Blood'ın bir sonraki Majestic şovu için önümüzdeki ay herkesi internet dünyasında göreceğim. İşte bu kadar. Herkese çok teşekkürler. Şerefe.

Jason Barnard

Teşekkür ederim. Güle güle.

Dixon Jones

Bir dahaki sefere görüşürüz.

Jason Barnard

İyi eğlenceler.

Paige Hobart

Teşekkürler.

Üst Alt